Co jest ważne w CV?

 

🧐 Ważne, aby CV było aktualne, posiadało wszystkie wymagane dane (zwłaszcza kontaktowe), ponieważ bez tego rekruter nie będzie się miał jak z nami skontaktować.

🧐 Brak aktualnych danych w CV stawia Was w niezbyt korzystnym świetle przed pracodawcą. Możecie zostać odebrani jako osoby niedokładne, działające pochopnie. Nie wzbudzacie zaufania.

🧐 Aby nasze CV wyglądało estetycznie i wzbudzało zainteresowanie przyszłych pracodawców warto skorzystać z kreatorów CV, gdzie po wpisaniu danych system sam wygeneruje ładne, równe i schludne CV.

🧐 Poza tym tytuł pliku CV – CVmks12135- jeśli podacie imię i nazwisko, zamiast przypadkowego ciągu znaków i liter, osobie zajmującej się rekrutacją będzie łatwiej Was odszukać.

🧐 Wysyłamy CV w formacie PDF. Z racji tego, że pracujemy na różnych systemach CV, które jest pięknie sformatowane może być wręcz nieczytelne na komputerze, który ma starszą lub nowszą wersję edytora tekstowego.

🧐 Edukację oraz doświadczenie zawodowe układamy w kolejności chronologicznej- od najnowszego do najstarszego.

🧐 Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia zawodowego pokaż nam swoje prace dorywcze, działalność w wolontariacie czy organizacjach studenckich.

 

 

Zanim przygotujecie swoje CV i wyślecie do potencjalnego pracodawcy warto chwilę się zatrzymać i pomyśleć:

 

✨ Na jakie stanowisko aplikuje i gdybym to ja był/a osobą odpowiedzialną za rekrutację kogo bym widział/a na tym miejscu?

✨ Co chcesz nam przekazać swoim CV?

✨ Jaki layout dobrze Cię odzwierciedli- kolorowy, czarno biały, kreatywny?

Warto pokazać się nam z jak najlepszej strony za pomocą CV. W końcu to jest Wasza wizytówka.

Powodzenia!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *