NASZA HISTORIA

W 2012 roku dwie studentki- Magda i Sylwia poznały się na lektoracie z angielskiego na SGH, przypadkowo siadając w jednej ławce. W trakcie swojej edukacji na uniwersytecie okazało się, że mają dużo wspólnych zajęć i podczas rozmów na przerwach powoli rodziła się przyjaźń. Dziewczyny rozpoczęły pracę jeszcze w trakcie studiów w różnych firmach- tych mniejszych jak i w korporacjach. Zaczęły się zastanawiać jak radzą sobie rodzice, którzy nie mają wyjścia i pracują do póżnych godzin wieczornych, nie mają tyle czasu dla swoich dzieci, ile chcieli by mieć.  Analiza polskiego systemu edukacji, jego braków w empirycznym nauczaniu, a także dusza przedsiębiorcy doprowadziła do tego, że 8 lat temu, w 2013 roku Sylwia i Magda założyły Małego Geniusza. Początkowo działały jako start-up, póżniej przekształciły się w firmę.

W pierwszym roku działalności rozszerzyły zasięg półkolonii o Poznań i Łódź, a w następnym roku Mały Geniusz był już w 7 największych miastach w Polsce: Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Lublinie i Gdańsku. Po krótkim czasie firma powiększyła ofertę o zajęcia dodatkowe, eventy i warsztaty. Mały Geniusz zaczął również współpracować z firmami oraz prowadzić warsztaty w ramach uniwersytetów dziecięcych. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 13 tysięcy dzieci.

Początki

WMG 2014
20160616_145837
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
20160616_145728
_DSC0937

Bycie początkującym przedsiębiorcą to łączenie etatu kierowcy, hostessy, sprzątaczki i tragarza:)

Pakowanie kartonów w piwnicy

Animacje dla 100 dzieci w Kinie Praha

Przygotowujemy paczki do wysyłki do wszystkich miast

Pierwsze warsztaty Małego Geniusza

IMG_20170316_142505035
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bitspiration 2016
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Magda-Fiałkowska-Polskie-Radio

25 kg ulotek dla Polonii w USA

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Wilanowa

Konferencja Bitspiration, na którą Magda i Sylwia zostały zaproszone w kategorii „Woman Entreprenuer”

Pierwsze warsztaty w szkole podstawowej

Wywiad w Polskim Radiu dot. zajęć pozalekcyjnych

NASZ ZESPÓŁ

Nasza kadra dzieli się na pedagogów, kierowników obecnych w każdym mieście oraz mistrzów,
którzy współtworzą z nami programy edukacyjne.

MISTRZOWIE

KADRA PEDAGOGICZNA

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

NASZA MISJA

…stwarzanie dzieciom i młodzieży szkolnej warunków do pełnego wykorzystania swojego potencjału.
Uczymy kreatywnego myślenia, samodzielności i budzimy w dzieciach i młodzieży głód wiedzy.

CHCEMY ABY…

…nauka była prawdziwą pasją odkrywania, a nie bezrefleksyjnym zapamiętywaniem podawanych informacji. System edukacji bazuje dziś przede wszystkim na wymaganiu od uczniów umiejętności odtwarzania a nie tworzenia. Szkoły nie uczą samodzielności, krytycznego myślenia, logiki, a przede wszystkim nie budzą w dzieciach i młodzieży entuzjazmu do zdobywania wiedzy.

Widząc pod tym względem braki w systemie edukacji, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy pragną swoim pociechom zapewnić jak najlepszy start w dorosłe życie.

W każdym z naszych uczniów dostrzegamy …

…wyjątkową osobowość i potencjał. Uważamy, że każdy posiada zdolności, które w sprzyjających warunkach można rozwijać. Naszą misją jest zapewnianie młodym ludziom warunków, w których będą mogli odkrywać i budować swój potencjał  i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

Wiedza, umiejętności i informacje zdobyte na zajęciach będą kształtować w przyszłości mądrych i wykształconych ludzi.

Cele na zajęciach są postawione wysoko. Chcemy motywować Małych Geniuszy do większego zaangażowania i uwagi.

Założycielki małego geniusza

magda fialkowska kern coach trener wystapien publicznych warszawa — kopia
email

Magdalena Fiałkowska-Kern

Trener oraz mentor mówców TEDx. Pomaga również m.in. prawnikom, wokalistom, aktorom, wykładowcom i ludziom z biznesu w przygotowaniu się do ich przemówień przed setkami ludzi na publiczności, a także w prowadzeniu kameralnych spotkań czy prezentacji. Coach (PCC ICF)  i trener wystąpień publicznych. Ukończyła podyplomowe studia z coachingu oraz SGH na specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie, w dziale HR. Jest również absolwentką psychologii na SWPS.

Od wielu lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, która nauczyła ją przekazywania wiedzy i znajdowania najlepszej drogi dotarcia do drugiego człowieka. Dodatkowo jest mediatorem oraz szkoleniowcem.

Od dzieciństwa występuje na scenie. Uczyła się również w Szkole Muzycznej I i II Stopnia w klasie wiolonczeli oraz w klasie wokalu jazzowego. Jako jedyna Polka dostała się  do obsady musicalu kubańskiego „Conoce mi Cuba”, w którym śpiewała i tańczyła.

www.magdalenafialkowska.pl

www.sztukawystapien.pl 

Sylwia-Kalinowska-1
email

Sylwia Kalinowska

Kocha się uczyć i chce zaszczepić pasję do nauki w młodych ludziach. Naukę traktuje jak hobby – to fascynujący proces, który daje dużo satysfakcji, poszerza horyzonty i pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat. Sama ukończyła trzy kierunki studiów – Filologię Angielską i Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej.

Doświadczenie zdobyła kierując działem marketingu w CodiLime –  polskiej spółce informatycznej tworzącej oprogramowanie dla firm z całego świata. Uwielbia aktywny wypoczynek – podróże, wędrówki górskie i wycieczki rowerowe.

Media o Nas

mamamoja.pl

Przeczytaj artykuł

egodziecka.pl

Przeczytaj artykuł

miastodzieci.pl

Przeczytaj artykuł

Mały Geniusz w Polskim Radiu, audycja o zajęciach pozalekcyjnych

Posłuchaj

wroclawianin.info

Przeczytaj artykuł

Mały Geniusz w audycji o talentach dzieci w Polskim Radiu

Przeczytaj artykuł

dzieckowwarszawie.pl

Przeczytaj artykuł

mamywsieci.pl

Przeczytaj artykuł

Nasze video

youtube

Wakacje Małego Geniusza 2016

Obejrzyj video

youtube

Relacja w TV

Obejrzyj video

youtube

Kreatywne zabawy dla dzieci

Obejrzyj video

youtube

Czego warto uczyć dzieci?

Obejrzyj video