O nas

Nasza historia

Dwie studentki- Magda i Sylwia poznały się na lektoracie z angielskiego na SGH, przypadkowo siadając w jednej ławce. W trakcie swojej edukacji na uniwersytecie okazało się, że mają dużo wspólnych zajęć i podczas rozmów na przerwach powoli rodziła się przyjaźń. Dziewczyny rozpoczęły pracę jeszcze w trakcie studiów w różnych firmach- tych mniejszych jak i w korporacjach. Zaczęły się zastanawiać jak radzą sobie rodzice, którzy nie mają wyjścia i pracują do późnych godzin wieczornych, nie mają tyle czasu dla swoich dzieci, ile chcieli by mieć.  Analiza polskiego systemu edukacji, jego braków w empirycznym nauczaniu, a także dusza przedsiębiorcy doprowadziła do tego, że 8 lat temu, Sylwia i Magda założyły Małego Geniusza. 

 

Po krótkim czasie firma powiększyła ofertę o zajęcia dodatkowe, eventy i warsztaty. Mały Geniusz zaczął również współpracować z firmami oraz prowadzić warsztaty w ramach uniwersytetów dziecięcych. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 16 tysięcy dzieci.

Początki

Nasza misja

…stwarzanie dzieciom i młodzieży szkolnej warunków do pełnego wykorzystania swojego potencjału. Uczymy kreatywnego myślenia, samodzielności i budzimy w dzieciach i młodzieży głód wiedzy.

 

CHCEMY ABY…

…nauka była prawdziwą pasją odkrywania, a nie bezrefleksyjnym zapamiętywaniem podawanych informacji. System edukacji bazuje dziś przede wszystkim na wymaganiu od uczniów umiejętności odtwarzania a nie tworzenia. Szkoły nie uczą samodzielności, krytycznego myślenia, logiki, a przede wszystkim nie budzą w dzieciach i młodzieży entuzjazmu do zdobywania wiedzy. Widząc pod tym względem braki w systemie edukacji, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy pragną swoim pociechom zapewnić jak najlepszy start w dorosłe życie.

W każdym z naszych uczniów dostrzegamy …

…wyjątkową osobowość i potencjał. Uważamy, że każdy posiada zdolności, które w sprzyjających warunkach można rozwijać. Naszą misją jest zapewnianie młodym ludziom warunków, w których będą mogli odkrywać i budować swój potencjał  i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu.

MĄDROŚĆ

Wiedza, umiejętności i informacje zdobyte na zajęciach będą kształtować w przyszłości mądrych i wykształconych ludzi.


AMBICJA
Cele na zajęciach są postawione wysoko. Chcemy motywować Małych Geniuszy do większego zaangażowania i uwagi.

My

...założycielki Małego Geniusza.