Mistrzowie
wspaniały zespół edukacji dziecięcej.
Duet instruktorski, który uczy od kilku lat miłośników tańców swingowych. Wielokrotnie nagradzani na Międzynarodowych Konkursach lindy hop oraz shaga.
Zajęli m.in. 1. miejsce w konkursie Strictly Collegiate Shag (Barcelona Shag Festival), 1. miejsce w Strictly Collegiate Shag (Warsaw Collegiate Shag Festival), 3. miejsce na Invitational Strictly Lindy (Amber Swing Festival).
Cherry wyróżnia w tańcu dziki, latynoski temperament, kreatywność i elegancja. Chętnie eksperymentuje z rytmiką i stara się łamać schematy na własny sposób. Filip od lat związany jest z muzyką – gra na gitarze, puzonie i mandolinie. Jest także jednym z założycieli zespołu grającego nowoorleański jazz – The Cajun Spices. Jego zamiłowanie do muzyki odzwierciedla sposób w jaki tańczy, czyniąc taniec kolejną formą ekspresji.
Można ją było oglądać w Teatrze Muzycznym w Gdyni m.in. w „Chłopach” i „Skrzypku na dachu”, a także Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze.
Z wykształcenia aktorka scen muzycznych oraz inżynier w sp. środowisko pracy. Absolwentka PPSWA im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Politechniki Gdańskiej. Można ją było oglądać w Teatrze Muzycznym w Gdyni m.in. w „Chłopach” i „Skrzypku na dachu”. Dubbingowała trzy seriale dla młodzieży: H2O wystarczy kropla, Wolfblood i Dance Academy. Ostatnie trzy lata śpiewała i tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. Wykreowała tam rolę Pierwszej Gwiazdy w musicalu dla dzieci „Kolory”. Instruktorka zajęć tanecznych, teatralnych oraz wokalnych. Lubi łączyć skrajne dziedziny, dlatego pokochała wszechstronność jaką daje musical.
Egiptolog i anglista. Jest autorką ok. 60 publikacji naukowych w języku polskim, angielskim i portugalskim. Pracuje jako adiunkt PAN.
Adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uwielbia uczyć tak dzieci, jak i dorosłych. Z pasją opowiada o starożytnym Egipcie i innych kulturach starożytnych, językach – tych dawnych i tych współczesnych, oraz o Afryce.
Jest twórcą, koordynatorem i opiekunem naukowym Humanistycznego Uniwersytetu dla Dzieci, działającego przy Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Stypendystka różnych programów i fundacji naukowych podróżująca z wykładami po krajach Europy. Zaangażowana w liczne projekty i granty badawcze polskie oraz międzynarodowe.
Jej pasją są języki starożytne i współczesne, Portugalia i jej kultura. Zbiera baśnie i opowieści z całego świata, a potem z radością je opowiada. Uwielbia spacerować, jeździć na rowerze, pływać i podróżować, szczególnie ze swoją młodszą córką.
Analityk i inwestor z piętnastoletnim doświadczeniem. Twórca ePortfela, zaawansowanego programu do zarządzania domowym budżetem.
Specjalizuje się w inwestycjach w akcje spółek notowanych na rynku publicznym, gdzie trwale osiąga wyniki znacząco lepsze od średnich mierzonych indeksami. Twórca ePortfela, najbardziej zaawansowanego polskiego programu do zarządzania domowym budżetem. Fascynuje go wiedza dotycząca zjawisk gospodarczych, skutecznego inwestowania i aspekty psychologiczne podejmowania decyzji. Dąży do tego, aby na swojej drodze spotykać osoby zdolniejsze od niego samego, jako że „kto z kim przestaje, takim się staje”. Każdego dnia chciałby zasypiać odrobinę mądrzejszy niż był na koniec dnia poprzedniego.
Specjalista ds. prawnych. Doktorant Polskiej Akademii Nauk, konsultant w dziedzinach prawa górnictwa kosmicznego, produkcji w przestrzeni kosmicznej oraz prawa własności przemysłowej.
Działa na polu krajowym i międzynarodowym. Współprowadzi strony Prawo i Kosmos oraz Punkt Libracyjny. Absolwent Copernicus Space Science Laboratory oraz stażu w Institute for Ethics and Emerging Technologies. Od wielu lat zajmuje się promocją wiedzy na temat astronautyki, nauk kosmicznych, nowych technologii i prawa.
Uwielbia muzykę, strzelectwo, modelarstwo, motocykle, fotografię oraz pracę naukową.
Grafik i motion designer specjalizująca się w animacji 2D. W centrum jej zainteresowań leży wykorzystanie nowych technologii w sztuce.
Absolwentka Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku Sztuki Nowych Mediów. Pierwsze kroki stawiała w Państwowej Szkole Plastycznej im. Wojciecha Gersona, gdzie rozwijała swoje pasje i uzyskała tytuł Artysty Plastyka. Specjalizacją Patrycji jest grafika oraz animacja 2D, nie zapomina jednak o pozostałych gałęziach sztuk plastycznych, które są fundamentem jej działalności.
Zawsze z wielkim zainteresowaniem przyglądała się nowym technologiom i ich wykorzystaniu w sztuce, co do dziś koncentruje jej działania. Aktualnie rozwija się jako grafik freelancer, motion designer, realizując swoje pasje przy różnorodnych projektach. Dzięki temu ma czas na podróże i sport, który są na szczycie priorytetów.
Od najmłodszych lat uwielbiała aktywność fizyczną – biegi (również w amatorskich zawodach sztafetowych), pływanie, snowboard, itd. Do tej grupy jakiś czas temu dołączył także golf, który działa uzależniająco i pochłania znaczną część swojego wolnego czasu.
Agata miłość do tańca rozwija od najmłodszych lat. Zdobyła potrójne mistrzostwo świata w tańcu Modern Jive w kategorii showcase w Blackpool (2011, 2012, 2013, 2015)
Na swoim koncie ma także mistrzostwo Polski w Rock’n’rollu (2011) oraz zwycięstwo w Ogólnoświatowym Konkursie Rock’n’Rolla im Billa Halleya (2015). Poza występami turniejowymi w swojej karierze tanecznej brała udział w licznych eventach, pokazach tanecznych, teledyskach oraz produkcjach telewizyjnych miedzy innymi „Jaka to melodia”, „Kawa czy herbata”.
Ukończyła 3-letnią klasę taneczną w Warszawskim liceum, 2,5 letni państwowy kurs instruktorski o specjalności taniec jazzowy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, uzyskując tytuł zawodowego instruktora tańca jazzowego. Od 8 lat uczy tańca w warszawskich szkołach tańca. Od 3 lat prowadzi grupy turniejowe dziecięce, mając na swym koncie osiągnięcia trenerskie. Na swoich zajęciach łączy edukację z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii.
rener akrobatyki, występował jako artysta estradowy, miedzy innymi w Teatrze V6, Teatrze Wielkim w Łodzi i w Dubaju.
Swoją przygodę ze sportem zaczął 12 lat temu, od tego czasu zdobywa wiedzę i uczy się od najlepszych w Polsce. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, doświadczenie i wiedza zdobyta na studiach pedagogicznych pozwoliła mu stworzyć własną metodologię pracy. W to co robi, wkłada całe serce, każdego dnia uczy się aby zajęcia były co raz lepsze, a podopieczni zadowoleni i coraz lepsi.
Absolwent szkoły aktorskiej w Olsztynie. Występował na deskach teatrów w Olsztynie, Koszalinie, Gnieźnie i teatrze lalkowym w Słupsku.
Później, rozpoczynając pracę w Narodowym Teatrze Edukacji, rozszerzył misję teatru jeżdżąc po terenie całego kraju docierając do miejsc, w których dzieci nigdy nie będą miały dostępu do takiej formy sztuki.
Ma bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi w każdym wieku. Śpiewa, tańczy, gra na gitarze oraz jest uzależniony od sceny i od sportu wszelkiego rodzaju- biega, jeździ na rolkach i na rowerze. Ostatnio zdobywa także doświadczenie w występach przed kamerą i można go oglądać na małym ekranie. Mówi, że aktorstwo pozwala na lepsze poznanie siebie, a szkołę aktorską wspomina jako najlepszy okres w życiu.
Psycholog, psychodietetyk, doktorantka w Instytucie Psychologii PAN w zakresie zmiany nawyków żywieniowych, trener i coach.
Prowadzi warsztaty i zajęcia związane z psychologią jedzenia i smaku, w tym autorski warsztat poświęcony food pairingowi, czyli dopasowywaniu do siebie różnych smaków. Pasjami zbiera książki kucharskie i testuje nowe przepisy. Współpracuje z magazynem Kukbuk. Uwielbia podróżować w poszukiwaniu nowych połączeń smakowych, a tymi już znanymi chętnie dzieli się w trakcie zajęć.
Networker, business development manager, od 2010 roku zajmuje się budowaniem społeczności. Zawodowo jako menedżer przez kilkanaście lat realizował wiele projektów i programów z zakresu informatyki i telekomunikacji.
Uwielbia pracę z ludźmi, budowanie zaangażowanych zespołów i zarządzanie projektami. Twórca TEAM Kraków (klubu rozwojowo-networkingowego), Startupunity (projektu dotyczącego społeczności startupowych), startupuj.pl (marki szkoleniowej) oraz Startupmind (spotkań kreatywnych dla startupów). Mocno zaangażowany w #omgkrk, Narzędziownię oraz Centrum Obywatelskie. Lokalny lider i organizator protestów przeciwko ACTA w 2012 roku. Prowadził szkolenia/konsultacje z budowania społeczności i sieciowania dla: Fundacja My Pacjenci, Muzeum Śląska Opolskie – projekt EDUKO w ramach Bardzo Młodej Kultury, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i kilkunastu innych organizacji. Od lat wspiera integrację lokalnych środowisk przedsiębiorców, startupowców oraz NGO i ruchów nieformalnych.
Doktorant oraz asystent na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W pracy zajmuje się badaniami systemów transmisji optycznej oraz ich ograniczeniami, światłowody i lasery nie mają przed nim tajemnic.
Chętnie opowie, jak działa Internet, oraz dlaczego czasem „on tak wolno chodzi”. Łukasz angażuje się również społecznie, zarówno w społeczności akademickiej, gdzie jest m. in. członkiem Rady Doktorantów, jak i w większych społecznościach pomagając w organizacji różnego rodzaju wydarzeń.
W wolnych chwilach stara się jak najwięcej podróżować i odkrywać nowe miejsca, zarówno w kraju jak i na świecie. Ponadto, z lepszym lub gorszym skutkiem, stara się zrozumieć, czym kierują się ludzie w swoich wyborach. Jest również członkiem zespołu TEDx Warsaw.
Aktorka teatralna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, a także półroczne Stypendium Departamentu Gestu Instytutu Teatralnego w Barcelonie.
Zielonogórzanka, aktualnie związana z Łodzią. Od 2012 roku aktorka Teatru Pinokio. Oprócz kilkunastu ról w swoim rodzimym teatrze ma również w swoim artystycznym dorobku rolę w spektaklu muzycznym Teatru Groteska w Krakowie. Od kilku lat współpracuje z Instytutem Teatralnym w Warszawie w ramach akcji Lato w Teatrze, między innymi prowadząc warsztaty z teatru improwizowanego dla dzieci. Uwielbia dalekie podróże, naukę języków obcych a także tworzyć na gitarze covery ukochanej wokalistki Norah Jones.
Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie o specjalności wokalistyka jazzowa w klasie śpiewu Danuty Sendeckiej. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Bliżej Gitary”.
Obecnie studentka Dziennikarstwa i Biznesu Muzycznego we Wrocławiu. Instruktorka śpiewu Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Od wielu lat jest instruktorem wokalnym na obozach i warsztatach muzycznych w całej Polsce. Jako uczestniczka wielu warsztatów kształciła się m.in. u Karen Edwards (wokalistka m.in. u Prince’a) i Boba Stoloffa (wykładowca Berklee College Of Music). Jako wokalistka brała udział w nagraniu płyty „Wstań” pod kierownictwem Piotra Nazaruka (TGD).
Pochodzi z Gruzji, ale mówi biegle w języku polskim. Ukończył Uczelnię Łazarskiego na kierunku Stosunki międzynarodowe ze specjalnością „Europeistyka”, oraz dyplomację w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.
Kolejnym krokiem były studia podyplomowe w Collegium Civitas, gdzie ukończył Stosunki międzynarodowe i dyplomację, a obecnie jest w trakcie studiów w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego, gdzie uczestniczy w programie „Międzynarodowe Studia Coachingu”. Był również członkiem Forum Młodych Dyplomatów.
Jeśli chodzi o karierę zawodową, wykonuje zawód tłumacza przysięgłego języka gruzińskiego. Jako jedna z trzech osób z Polski dostał się na program „Młodzież w działaniu – Youth in action”, który miał miejsce w Hiszpanii.
Specjalista User Experience, odkrywa schematy poznawcze oraz rolę pamięci i uwagi w całości procesu podejmowania decyzji, a następnie uwzględnia je w projektowaniu produktów i usług.
Jest osobą, która uwielbia dociekać przyczyn zachowania ludzi i znajdować wzorce, które kierują ich zachowaniem. Z tego powodu wybrała kierunek studiów kognitywistyka, chcąc pogłębić swoją wiedzę na temat tego w jaki sposób ludzie przetwarzają informacje.
Bycie specjalistą User Experience, pozwala jej osadzać wiedzę o ludzkich zachowaniach w kontekście konkretnych produktów, nowych technologii, oraz potrzeb i przyzwyczajeń ludzi.
Jest również współorganizatorką organizacji non-profit Ladies that UX Warsaw, której głównym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla osób z branży, lub takich, które do niej aspirują. Uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem, lubi aktywnie spędzać czas, spacerować z psem i chodzić na koncerty.
Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Równolegle do pracy na etacie (partner w Andersen oraz w Deloitte), kupował mieszkania na wynajem, dzięki czemu w maju 2009 roku, w wieku 43 lat, przeszedł na wcześniejszą emeryturę.
Dziś jego misją jest wsparcie jak największej liczby osób w osiągnięciu wolności finansowej.
Dzieli się swoim doświadczeniem (autor 6 książek, bloga fridomia.pl); pionier na rynku najmu mieszkań: oferuje usługę zarządzania najmem i doradza przy zakupie mieszkań na wynajem. Ostatnią jego inicjatywą jest platforma do grupowego inwestowania w nieruchomości w formule crowdfund investing.
Sławek sporo podróżuje – odwiedził każdy (bez wyjątku) kraj na świecie i uczy się jednego języka rocznie (włada już 11-stoma).
Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Dyrektor Dystryktu w Toastmasters International, największej na świecie organizacji edukacyjnej, która propaguje idee skutecznej komunikacji i przywództwa.
Zawodowo analityk biznesowy i menedżer z siedemnastoletnim doświadczeniem korporacyjnym. Ekspert w zakresie raportowania i zarządzania procesami.
Po godzinach biega, pływa, gra na różnych instrumentach muzycznych oraz przyjmuje razem z żoną gości w Arrivia Bed & Breakfast w Łodzi i pomaga swoim trzem synom rozwijać skrzydła.
Autorka zdjęć architektury oraz miasta widzianego z wysokich i niedostępnych miejsc. Jej fotografie publikują wszystkie warszawskie portale. specjalistka od rzeczy niemożliwych, uważa, że wszystko może się udać, jeśli ma się odpowiednie podejście.
Wszędobylska dusza, która zaraża pozytywną energią. Absolwentka dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu Śląskiego. Ledwo zadebiutowała jako fotograf, a jej zdjęcie „Sen o Warszawie” zostało wyróżnione tytułem ZDJĘCIE ROKU 2014. Jej dokonania można by podzielić między kilka osób! Zanim zajęła się fotografią, jako dziennikarka pisała i biegała z mikrofonem po mieście, a jako event manager organizowała wielkie konferencje.
Uwielbia podróżować – jako miłośniczka Azji wielokrotnie odwiedzała Japonię, studiowała w Oregonie ( USA) i kilka lat mieszkała na Bałkanach. Ceni sobie kreatywność i inwencję twórczą. Prowadzi popularnego bloga, na którym prezentuje Warszawę nieznaną, ale zawsze piękną.
Wokalistka, występowała w różnych zespołach: jazzowych, trip-hopowych, housowych, gospelowych, funkowych. Współpracowała m.in. z Piotrem Banachem (Hey, Indios Bravos), Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Łukaszem Rostkowskim (L.U.C., REBELBABEL).
Ma wykształcenie w zakresie muzyki klasycznej i jazzowej. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie wokalu jazzowego i wiolonczeli. Razem z siostrą tworzyła zespół Kępisty Quartet, z którym wydały płytę. Przez ostatnie dwa lata koncertowała z projektem Uha Uha, którym było trio trzech kobiet. Obecnie – razem ze swoją siostrą – tworzy zespół Siostry Łotry, w którym wspólnie komponują do tekstów Julii.
Współpracowała m.in. z Piotrem Banachem (Hey, Indios Bravos), Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Łukaszem Rostkowskim (L.U.C., REBELBABEL). Oprócz działalności muzycznej ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Uczyła śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha, udzielała prywatnych lekcji (również dorosłym), razem z siostrą prowadziła warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Świeciu, a także ogólnodostępne warsztaty muzyczne przy współpracy z Teatrem Horzycy w Toruniu.
Perkusista oraz tancerz samby pochodzący z Brazylii znany z takich programów jak między innymi: Taniec z Gwiazdami, Idol, MTV, VIVA czy Europa da się lubić.
Założyciel oraz członek zespołu taneczno-muzycznego Sambalada, który współpracował z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach telewizyjnych (TVP 1, 2, TVN, POLSAT), między innymi: Taniec z Gwiazdami, Idol, MTV, VIVA, Europa da się lubić oraz przy oprawie taneczno-muzycznej wielu gal i reklam.
Studentka filologii – sinologii, łącząca pasję odkrywania Chin z pasją przekazywania tej miłości innym. Współorganizator licznych wydarzeń na rzecz promocji języka i kultury chińskiej w Polsce.
W ramach tych wydarzeń robiła tłumaczenia chińskich artystów (XXXIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne) oraz organizowała eventy w ramach Koła Naukowego Sinologii KUL (konferencje, dni chińskie, wieczory filmowe, spotkania z sinologami).
Przybliży każdy, nawet najbardziej zawiły znak i ton z cierpliwością i dokładnością. Uważa, że dzieci wyjątkowo szybko uczą się chińskiego, nawet jeśli nie potrafią jeszcze pisać i czytać.
Aktywny szermierz z 20-sto letnim doświadczeniem, medalista Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, były reprezentant Kadry Narodowej Juniorów. Właścicielem szkoły szermierczej FENCING CLUB.
Uczy szermierki od 2012. Prowadzi zajęcia w kilku szkołach w Warszawie dla ponad setki dzieci. Oprócz tego jest sędzią Polskiego Związku Szermierczego Kat.A oraz nauczycielem wychowania fizycznego.
Zakochany w Słowacji i języku słowackim oraz wszystkim co ma cokolwiek wspólnego z tym podtatrzańskim krajem. Absolwent słowacystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pisze doktorat na UW z literatury słowackiej.
Przez dłuższy czas mieszkał w naddunajskiej Bratysławie i zostawił tam kawałek siebie, stąd rozdarcie pomiędzy Warszawą a właśnie bratysławskimi ulicami. Główne zainteresowania to kawiarnie słowackiej stolicy, ale również historia, ta XIX i XX wieku, literatura słowacka i podróżowanie do Słowenii i Chorwacji.
Tańczyła w Teatrze Muzycznym ROMA w spektaklach „Upiór w Operze” oraz „Deszczowa Piosenka”. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.
Już jako uczennica odtwarzała dziecięce partie w baletach wystawianych przez Teatr Wielki – Operę Narodową. Po ukończeniu szkoły należała do Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.
Uczestniczyła w wielu warsztatach musicalowych i tanecznych – m.in. z tańca klasycznego, jazzu, Broadway jazzu czy stepowania – tak w kraju jak i za granicą. Prowadziła także zajęcia taneczne w jednym z warszawskich przedszkoli. Uważa, że sprawnemu ciału niezbędny jest sprawny umysł, dlatego podjęła studia na Uniwersytecie Warszawskim z Kulturoznawstwa Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Andragogiki. Jest także członkiem zarządu i aktywnym działaczem Warszawskiego Koła Andragogicznego. Uwielbia podróże i języki obce.
W przerwach między kolejną autostopową podróżą, bębnowym jammem muzycznym i wyprowadzaniem ludzi w góry w ramach Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie, pojawia się na zajęciach dla studentów koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim.
Miłośniczka języka hiszpańskiego i koreańskiego, a także ruchu oraz muzyki na żywo. Drżąca z niecierpliwości przed kolejnym, niecodziennym wyzwaniem hiperaktywna studentka. Wspólne śpiewy łemkowskich pieśni w chałupie na Ukrainie przy dwudziestostopniowym mrozie, wizytówka od zawodowego woziciela warzyw z Bangladeszu, penetrowanie jaskiń ze słowackimi speleologami i uczenie matematyki w kenijskiej szkole podczas wolontariatu w Afryce – nie da się określić kształtu jaki ostatecznie przybierze jej podróż. Może ziarno nieprzewidywalności, może obcowanie z żywą, autentyczną kulturą, a może nieskończona ilość pięknych miejsc do odkrycia sprawia, że nie potrafi zerwać z tym nałogiem i wciąż pakuje plecak od nowa. Uwielbia ludzi, stąd pasja do języków – hiszpański, angielski, koreański, dogada się też po francusku. Aktualnie czai się na język rosyjski i przygotowuje na wyprawę pieszo-rowerową do Kirgistanu, Chin i Korei.
Na Uniwersytecie Jagielońskim poznawała i zagłębiała się w świat innych kultur, uczyła się m. in. języka arabskiego i jidysz, a w efekcie została komparatystką cywilizacji.
By spełnić marzenia o czytaniu i pisaniu hieroglifów, przeprowadziła się z ukochanego Krakowa do sympatycznej Warszawy, gdzie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku orientalistyka – egiptologia. Przez rok, kiedy studiowała dziennie w Krakowie i Warszawie zrozumiała, że nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza gdy robi się coś z pasji.
Przymiotnik, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy się ją poznaje – kolorowa. Może właśnie dlatego lubi spędzać czas z dziećmi, które widzą świat w pełni barw. Uważa, że prawdziwą radość z wiedzy czerpie się, dopiero gdy można ją komuś przekazać i nią zainteresować.
Praktykę animacyjną zdobywała m. in. w warszawskim oddziale Uniwersytetu Dzieci. Prowadziła warsztaty z zakresu egiptologii w placówkach szkolnych i przedszkolnych, współpracowała z Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Jest stypendystką Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w roku akademickim 2015/2016.
Kierownik projektów badawczych i autorka licznych publikacji z zakresu problematyki zachowań konsumentów. Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, wykładowca z zawodu i zamiłowania.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej ulubionym przedmiotem przez wszystkie szkolne lata była matematyka. Uwielbia pracować z dziećmi, ponieważ ich nieschematyczne myślenie i kreatywne pomysły dostarczają jej inspiracji i motywacji do rozwoju.
Studentka medycyny, codzienne zajęcia stara się łączyć z pracą w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, czy w Polskim Czerwonym Krzyżu, gdzie od lat prowadzi zajęcia typu Peer Education, czyli edukacji rówieśniczej.
Miała przyjemność wielokrotnie prowadzić zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym, gimnazjalnym i licealnym na tematy pierwszej pomocy, edukacji zdrowotnej, czy oswajania najmłodszych z wizytami u lekarza. Wśród jej doświadczeń zapisał się również wolontariat na wyspie Madagaskar, gdzie uczyła dzieci wschodniej sztuki walki Taekwondo.
Autorka podręczników z zakresu technik perswazyjnych reklamy i oddziaływania mass mediów. Doktor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki lubiący zajęcia dydaktyczne prowadzone w formie dyskusji, warsztatów i ćwiczeń.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach szkolnych marzyła, aby zostać nauczycielem matematyki i fizyki. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu socjologii, psychologii społecznej i komunikacji marketingowej. Szlify w pracy z dziećmi zdobywała w szkole córki, prowadząc zajęcia z edukacji medialnej. Praca z dziećmi, podobnie jak ze studentami, jest dla niej wyzwaniem, które lubi podejmować.
W życiu prywatnym mama dorosłej córki – studentki filologii angielskiej. Posiadaczka szorstkowłosej jamniczki Tosi. Wakacje od lat spędza na podróżach z córką bądź 11-letnim bratankiem. Ostatnie wakacje spędziła w Disneylandzie i Parku Asterixa, skutecznie unikając kontaktu z rollercoasterem. W wolnych chwilach majsterkuje, robi na drutach i czyta książki.
Perkusista rozrywkowy i klasyczny (drumset, cajon, instrumentarium klasyczne). Koncertował oraz współpracował z muzykami zespołu System Of A Down, Polską Orkiestrą Simfonia Iuventus(nagrania pod batutą Krzysztofa Pendereckiego), Das Warschauer Symphonie-Orchester, Radomską Orkiestrą Kameralną, Operą i Filharmonią Podlaską.
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku w klasie prof. Henryka Mikołajczyka oraz Policealnego Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka. Ukończył PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Bogdana Lauksa oraz PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie prof. Małgorzaty Zebury. Obydwie szkoły ukończył na oceny celujące. Związany jest również z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie pracuje na stanowisku nauczyciela-akompaniatora.
Uczestniczył w kursach, warsztatach i festiwalach m.in. Szalone Dni Muzyki – Ameryka, Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach, Hanza Jazz Festiwal w Kaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator DaKaliszu, warsztaty jazzowe Michał Urbaniak Urbanator Days, Warsztaty Perkusyjne Owczarnia Muzyczna w Jaworkach. Koncertował oraz współpracował m.in. z Serj Tankian wraz z muzykami zespołu System Of A Down, Janem ‚Ptaszynem’ Wróblewskim, Adamem Wendt, Piotrem Schmidt, Anną Gadd, Patrycją Czerską, Bartoszem Szetela, Janem Smoczyńskim, Polską Orkiestrą Simfonia Iuventus(nagrania pod batutą Krzysztofa Pendereckiego), Das Warschauer Symphonie-Orchester (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Orkiestry Symfonicznej Tadeusza Wicherka w Zamościu), Radomską Orkiestrą Kameralną (pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Macieja Żółtowskiego), Operą i Filharmonią Podlaską.
Zapalony eksperymentator, miłośnik nauki i wszelkich nowinek technicznych. Posiada szeroki zakres wiedzy związany z tymi tematami. Potrafi odpowiedzieć na nawet najbardziej zawiłe pytania w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.
Student Politechniki Warszawskiej na Wydziale Chemicznym, od dwóch lat studiuje Technologię Chemiczną. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, i pełen zapału. Sprawia że nauka przestaje być nudna, a staje się zabawą.
W wolnych chwilach czyta książki z gatunku science fiction oraz spędza czas w gronie przyjaciół.
Pierwszy raz na Mistrzostwach Polski grała w wieku 5 lat. Pierwszy złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła mając 8 lat, a pierwszy medal z Mistrzostw Europy przywiozła rok później. Na swoim koncie w tej chwili ma wiele medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Ostatnim osiągnięciem jest Drużynowe Mistrzostwo Europy Kobiet.
W warcaby gra od dziecka, a pasją tą zarazili ją rodzice. Bardzo lubi dzieci i pragnie wzbudzać w nich zainteresowanie tą dyscypliną. Warcaby traktuje poważnie, ale przede wszystkim przynoszą jej radość. Stara się poprzez zabawę, ciekawe zadania i kombinacje zachęcić dzieci do gry. Warcaby są dobrym sposobem na połączenie logicznego myślenie i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej w sposób prosty i przyjemny.
Finalistka nagrody Fryderyka 2016, na swoim koncie ma dwie płyty. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „Jazz Jamboree”, czy 50. Festiwalu Piosenki Krajowej w Opolu. Współpracowała m.in. z Marysią Sadowską, czy Haliną Frąckowiak.
Doktor wokalistyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jest wykładowcą na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w Studium Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Założycielka zespołu Olga Boczar Music Essence, z którym na zaproszenie Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego zagrała autorski koncert w Pałacu Belwederskim w Warszawie.
Olga jest niezwykle otwartą i ciepłą osobą. Uwielbia ludzi zakręconych z pasją do życia. Poza miłością do muzyki, kocha spędzać czas na łonie natury, bezgranicznie ubóstwia podróże i jazdę na rolkach. Wierna fanka kotleta schabowego z marchewką. Na zajęciach z Olgą Mali Geniusze na pewno nudzić się nie będą. Te spotkania to swoista podróż przez dźwięki, śpiew, taniec, grę na fortepianie do najskrytszych, często jeszcze nieodkrytych talentów Twojego Dziecka.
Animatorka kultury, trenerka warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci i młodzieży.Absolwentka Szkoły Impro w Warszawie, współzałożycielka i aktorka w Teatrze Improwizowanym HELENA. Prowadzi również zajęcia z teatru improwizowanego dla dzieci i młodzieży.
Absolwentka kulturoznawstwa na UKSW, współpracuje ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA prowadząc warsztaty w obszarze edukacji kulturalnej, obywatelskiej, rozwoju osobistego i zawodowego, profilaktyki przemocy i uzależnień. W swojej pracy wykorzystuje metodę dramy stosowanej.
Podczas zajęć w Klubie Małego Geniusza, przeprowadzi dzieci przez tajniki rozprawy sądowej z prawdziwego zdarzenia, proponując maluchom wcielenie się w rolę sędziego, ławnika, obrońcy czy prokuratora.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Prawa i Administracji. Zaraz po studiach dołączyła do grona warszawskiej palestry i aktualnie jest na pierwszym roku aplikacji adwokackiej. Pierwsze szlify zawodowe zdobywa, pracując w niewielkiej kancelarii pod okiem swojego patrona.
Prywatnie uwielbia spędzać czas z dziećmi, będąc studentką pracowała jako opiekun kolonijny. Kocha zwierzęta – jej współlokatorem jest kot o imieniu Bond. Nieustannie tęskni za wędrówkami po polskich górach. Poza pracą zawodową, każdą wolną chwilę spędza aktywnie, jeżdżąc na rowerze, grając w siatkówkę, biegając po lesie. Stara się czerpać z życia to, co najlepsze.
Eksperymenty chemiczne i fizyczne, animacja urodzin, prowadzenie zajęć integracyjnych czy taneczno- sportowych to tylko skromna część jej umiejętności, które realizuje w pracy animatora już od ponad 4 lat i które sprawiają, że na twarzy każdego dziecka rysuje się uśmiech.
Pełna pomysłów, wesoła, kreatywna optymistka, która swoją pozytywną energią zarazi nawet największego smutasa. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i motywuje do ciągłego doskonalenia się w tej roli. Pasję, jaką jest animacja, dzieli ze studiowaniem Zarządzania i Inżynierii Produkcji na SGGW, co sprawia, że do każdego zadania podchodzi z zapałem i kreatywnością oraz inżynierską dokładnością.
Prywatnie miłośniczka książek, filmów, podróży oraz dobrego jedzenia.
Zgłębia literaturę i kulturę hiszpańską w języku kastylijskim. Jednak najbardziej fascynuje się kulturą Ameryki Łacińskiej, w szczególności Argentyny. W tym roku praca Moniki zajęła pierwsze miejsce w konkursie pt. En un lugar de Argentina, organizowanym przez OJH i Ambasadę Argentyny w Polsce.
Monika zainteresowała się językiem hiszpańskim sześć lat temu. Dwa lata temu ukończyła naukę w Instytucie Języka Hiszpańskiego Sin Fronteras, odbyła również kurs w Instituto Español Barcelona. Od trzech lat uczęszcza do Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí do klasy z profilem dwujęzycznym. Nawet w wolnym czasie nie odpoczywa od swojego ulubionego języka. Słucha wokalistów, którzy śpiewają po hiszpańsku, a także ogląda w oryginale filmy Almodóvara. Bardzo lubi dzielić się swoją wiedzą z dziećmi.
Pedagog, animator, socjolog, nauczyciel, trener, działacz społeczny, wieloletni tłumacz- przewodnik, instruktor szkoleń, członek kadry, tłumacz języka migowego w Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym.
Wykładowca Polskiego Języka Migowego i Systemu Językowo-Migowego, na co dzień pracuje w firmie zajmującej się realizacją szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy. Jego prace projektowe były wystawiane w Galerii Działań. Zafascynowany technologią druku 3D, cały czas rozwija swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
Od ponad 5 lat zajmuje się kreacją grafiki oraz przygotowaniem prac do druku. Zawsze poszukuje nowych wyzwań i interesuje się nowymi technologiami. Te dwie rzeczy doprowadziły go w 2013 roku do technologii druku 3D, którą spotkał na targach drukarskich. Od razu się tym zafascynował i kupił drukarkę 3D. Na swoim koncie ma już nie jedno szkolenie w tym temacie oraz wiele wydruków. Stara się być na bieżąco z tą rewolucyjną technologią, która rozwija się w bardzo szybkim tempie.
Instruktorka ZHP w stopniu podharcmistrzyni, posiada Brązową Odznakę Kadry Kształcącej. Jest członkiem Referatu Harcerskiego Chorągwi Łódzkiej (zespół na poziomie struktur wojewódzkich).
Absolwentka Zarządzania Kapitałem Intelektualnym na Politechnice Łódzkiej, członkini ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO od ponad 10 lat, najbardziej kluczowa funkcja jaką pełniła to funkcja drużynowej 3 Bełchatowskiej Drużyny Harcerskiej „Leśni” (dzieci w wieku 10-13 lat). Do dziś ma kontakt z częścią „swoich dzieci”. Jej harcerska specjalność to praca z kadrą w szczególności kształcenie drużynowych i instruktorów.
Wielokrotnie organizowała warsztaty i kursy dla dzieci, a także starszej kadry ZHP – nawet dla seniorów w wieku 50+. Przez wiele lat była instruktorem programowym podczas biwaków i obozów środowisk bełchatowskich. Pracowała również jako trener w firmie szkoleniowej, gdzie realizowała przede wszystkim projekty szkoleniowe dedykowane uczniom łódzkich szkół podstawowych (m.in. autorski program „Moje emocje”), a także warsztaty dla studentów (m.in. warsztaty w ramach Akademii Kompetencji UŁ, czy też warsztaty w ramach programu unijnego realizowanego na Wydziale Zarządzania UŁ).
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS. Studiowała edukację artystyczną oraz grafikę. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Pracuje jako grafik działu kreatywnego.
Od razu po studiach pracowała jako instruktor rysunku i malarstwa w domu kultury. Prowadziła zajęcia z dziećmi w wieku od 5 do 14 lat oraz z seniorami. Obecnie pracuje w dziale kreatywnym jako grafik w firmie Dajar. Kamila jest również członkiem Grupy Fotografów Lubelskich. Posiada doświadczenie w pracy z niewidomymi dziećmi, dla których robiła zajęcia plastyczne.