Izabela Perez Harriette

Izabela Perez Harriette

fotografia

Super mama energicznego dwulatka, przy okazji wyspecjalizowana finansistka , która wszystko ma pod kontrolą . Jej miłością jest fotografia, dzięki której potrafi uchwycić w swoim obiektywie  każdy ważny moment z życia  – podróży, ślubu czy narodzin,  a także te mniej ważne a równie specjalne. Jej talent zauważyli najlepsi .W 2010 roku została nagrodzona  w prestiżowym Wielkim KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM NATIONAL GEOGRAPHIC . Jej zdjęcie pt. „Ninas” zajęło 1. miejsce w kategorii Ludzie oraz zdobyło GRAND PRIX całego konkursu.

Prowadzi dwa blogi jeden fotograficzny , drugi  foto (wy)wnętrzarski.  Jej głowa kipi od pomysłów, które zapisuje w  notesie, aby móc je wszystkie zrealizować .  Jej kreatywność i wyczucie stylu  doceniła IKEA . Od zeszłego roku współpracuje z nimi  tworząc i fotografując projekty DIY na  flagowego bloga firmy w Polsce. Wnętrze jej mieszkania, które sama urządziła ukazało  się w wielu internetowych publikacjach oraz w czasopiśmie „Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów”. Jej sesje fotograficzne z dziećmi nigdy nie są ustawiane, wczuwa się w ich nastrój i towarzyszy im w zabawie i wychwytuje chwile.  Podróże, szczególnie na Kubę i fotografowanie dzieci  na ulicach oraz w domach znajomych i nieznajomych nauczyły ją nawiązywania szybkiego i swobodnego kontaktu z nimi.

Joanna Dobaczewska

Joanna Dobaczewska

Techniki szybkiego zapamiętywania, Trening kreatywności, Trening koncentracji

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach: psychopedagogika kreatywności i pedagogika pracy. Animator, trener efektywnej nauki oraz pedagog. Z dziećmi pracuje od wielu lat prowadząc treningi twórczości i zajęcia z efektywnej nauki. Najlepszą motywacją do pracy dla niej jest uśmiech dziecka na koniec zajęć.

Prywatnie wielbicielka szwedzkich kryminałów i lodów czekoladowych. Asia kieruje się w życiu mottem: nie ma rzeczy niemożliwych!

David Andriyan

David Andriyan

Reżyseria, Kinematografia

Reżyseria filmowa jest moim kosmosem i skrzynką z narzędziami. Poznawanie tego zawodu zacząłem od studiowania aktorstwa.

Etap I. W wieku 15 lat miałem swoje pierwsze zajęcia aktorskie w kole teatralnym, zanim trafiłem na wydział aktorski zdążyłem zebrać kilka nagród. Studia aktorskie uwieńczyłem Monodramem.
Etap II. To studium kompozycji obrazu na kierunku fotografii. Fotografia nauczyła mnie opowiadania obrazem.
Etap III. Montaż filmowy jest dla mnie jednym z najszlachetniejszych części tworzenia filmu. To był mój wstęp do pierwszych form filmowych. To też był pomost do udźwiękowiania filmu. Zrozumiałem jak istotną częścią jest dźwięk w obrazie, nie wspominając o tym że przejrzałem na oczy poznając piękno muzyki filmowej.
Etap IV. Obecnie najbardziej skupiam się na budowie scenariusza.

Reżyseria bawi mnie i uczy, jest tak obszerną dziedziną nauki, że z powodzeniem obejmuje sferę rozrywki. W 2013 powstała firma „Edward Motion” (E.Motion), którą założyłem wraz z przyjacielem (Przemysławem Borucińskim). To jest Brand, który wspólnie rozwijamy tworząc (od podstaw) filmy. Zależy mi na tym aby tworzyć sztukę użytkową przekazując złożone rzeczy ujęte w prosty sposób.

www.facebook.com/EdwardMotion
www.youtube.com/playlist?list=PLC86B81BFCCE6DD07

Aleksandra Łogusz

Aleksandra Łogusz

Fotografia, Dziennikarstwo

Wszędobylska dusza, która zaraża pozytywną energią. Ledwo zadebiutowała jako fotograf, a jej zdjęcie „Sen o Warszawie” zostało wyróżnione tytułem ZDJĘCIE ROKU 2014. Jej dokonania można by podzielić między kilka osób! Zanim zajęła się fotografią, jako dziennikarka pisała i biegała z mikrofonem po mieście, a jako event manager organizowała wielkie konferencje.

Absolwentka dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu Śląskiego, specjalistka od rzeczy niemożliwych, uważa, że wszystko może się udać, jeśli ma się odpowiednie podejście, co widać na jej fotografiach. Jej zdjęcia architektury oraz miasta widzianego z wysokich i niedostępnych miejsc pojawiają się na wszystkich warszawskich portalach.

Uwielbia podróżować – jako miłośniczka Azji wielokrotnie odwiedzała Japonię, studiowała w Oregonie ( USA) i kilka lat mieszkała na Bałkanach. Ceni sobie kreatywność i inwencję twórczą. Prowadzi popularnego bloga, na którym prezentuje Warszawę nieznaną, ale zawsze piękną.

Łukasz Gołębiewski

Łukasz Gołębiewski

Kuglarstwo, Angielski

Młody człowiek rozwijający się w takich dziedzinach jak: kuglarstwo, grafika, filologia angielska.
Kuglarstwem zajmuje się od trzech lat. Ta przygoda rozpoczęła się od Fireshow (Tańca z Ogniem) i ciągle się rozwija. Opanował następujące sprzęty i umiejętności kuglarskie: poi, kij kontaktowy, połykanie i zionięcie ogniem, żonglerka, origami. Aktualnie szlifuje swoje umiejętności żonglerskie, jednocześnie wzbogacając je o żonglerkę kontaktową.

Jest studentem kierunku Grafika i robi zadziwiające projekty, zarówno na komputerze, jak i na papierze.

Skończył Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim i zaraz potem nauczał w szkole językowej Early Stage. Zdobył w ten sposób wykształcenie i doświadczenie w dziedzinach dotyczących pracy z dziećmi, co więcej sprawia mu to sporo przyjemności.

Julianna Chrzanowska

Julianna Chrzanowska

Warsztaty egiptologiczne, Komparatystyka cywilizacji

Przymiotnik, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy się ją poznaje – kolorowa. Może właśnie dlatego lubi spędzać czas z dziećmi, które widzą świat w pełni barw. Uważa, że prawdziwą radość z wiedzy czerpie się, dopiero gdy można ją komuś przekazać i nią zainteresować. Gdy sama była dzieckiem uwielbiała przerysowywać ilustracje z książki „ Złoty faraon” Karla Brucknera, należącej wcześniej do jej mamy i oglądać teledysk Michaela Jacksona „Remember the Time”. Pewnie dlatego nigdy nie miała problemu z odpowiedzią na pytanie: kim będzie, jak dorośnie. Najpierw swoim kolegom i koleżankom z podwórka, następnie kadrze nauczycielskiej w szkole z cierpliwością i uporem tłumaczyła, że zamierza zostać egiptologiem. Do tej pory, już z doświadczeniem i nadal z radością, wyjaśnia wszystkim ciekawym: czym zajmuje się egiptolog.

Na Uniwersytecie Jagielońskim poznawała i zagłębiała się w świat innych kultur, uczyła się m. in. języka arabskiego i jidysz, a w efekcie została komparatystką cywilizacji. Zyskała też przekonanie, że wiedza antropologiczna pozwala obserwować i doświadczać świata z innej perspektywy. By spełnić marzenia o czytaniu i pisaniu hieroglifów, przeprowadziła się z ukochanego Krakowa do sympatycznej Warszawy, gdzie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku orientalistyka – egiptologia. Przez rok, kiedy studiowała dziennie w Krakowie i Warszawie zrozumiała, że nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza gdy robi się coś z pasji.

Praktykę animacyjną zdobywała m. in. w warszawskim oddziale Uniwersytetu Dzieci. Prowadziła warsztaty z zakresu egiptologii w placówkach szkolnych i przedszkolnych, współpracowała z Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Jest stypendystką Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w roku akademickim 2015/2016. W trakcie prowadzonych przez nią zajęć dzieci m. in. uczestniczą w podróży do świata faraonów, podczas której poznają hieroglify, rytuały, wcielają się w rolę starożytnych artystów oraz współczesnych badaczy.

Krystian Chról

Krystian Chról

Sztuka wystąpień publicznych, Dziennikarstwo telewizyjne i radiowe

Od wielu lat tworzy projekty społeczne, które zmieniają jego najbliższe otoczenie, jednocześnie rozwija się i inwestuje w siebie,tak by być coraz bardziej skutecznym – mówiąc krótko Społeczny Wilk.

Rządzę wiedzy zaspokaja na interdyscyplinarnym kierunku Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, gdzie czerpie informacje z zakresu prawa, psychologii, socjologii oraz innowacji społecznych. Zawodowo związany z fundacją Social Wolves, która promuje w Polsce edukację praktyczną. Dzięki ich sztandarowemu projektowi „Zwolnieni z Teorii” rocznie zostaje ukończonych coraz więcej projektów społecznych tworzonych przez młodych ludzi w całej Polsce. Część w fundacji, za którą jest odpowiedzialny to kontakt z mediami, integracja regionalna Alumnów, znajdywanie kanałów dotarcia do kolejnych grup docelowych oraz sposób przeprowadzania i logistyka tras promocyjnych.

Umiejętności, które ceni i promuje to przede wszystkim skuteczna komunikacja; od pisania tekstów, poprzez wystąpienia publiczne, na negocjacjach kończąc, ale także społeczna przedsiębiorczość, która pozwala gromadzić w okół siebie ludzi o różnych kompetencjach i razem z nimi podejmować się zmiany najbliższego otoczenia.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywał przede wszystkim jako wychowawca na ponad 20-dniowych obozach w Tatrach. Tam uczył pokory i szacunku, do umiłowanych przez siebie gór, oraz tego jak czerpać z wypraw górskich radość i kształtować poprzez nie swój charakter. Hobbistycznie bywa także animatorem, a jego ulubioną częścią jest skręcanie balonów.

Andre Mafra

Andre Mafra

Rytmika

Perkusista oraz tancerz samby, pochodzący z Brazylii. Założyciel oraz członek zespołu taneczno-muzycznego Sambalada, który miał przyjemność współpracować z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach telewizyjnych (TVP 1, 2, TVN, POLSAT), między innymi: Taniec z Gwiazdami, Idol, MTV, VIVA, Europa da się lubić oraz przy oprawie taneczno-muzycznej wielu  gal i reklam.

Natalia Jemiołkowska

Natalia Jemiołkowska

Fotografia, Język francuski

Uważa, że jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu jest nauka. Od zawsze interesuje się wieloma rzeczami, ale wśród jej faworytów zawsze była sztuka i podróże. Łączy te pasje ucząc się języków, podróżując, dużo czytając i namiętnie fotografując. Skończyła studia z kulturoznawstwa, kontynuuje naukę w Instytucie Lingwistyki Stosowanej szkoląc się na tłumacza, realizuje liczne projekty fotograficzne, współpracując z wikingami i jeżdżąc do ukochanej Francji. Udało jej się zachować dziecięcy optymizm, entuzjazm i abstrakcyjne poczucie humoru, co sprawia, że w mig dogaduje się z dziećmi i umie wydobyć z nich to co najlepsze – rozbudzić ich nieskończoną ciekawość i zainspirować do twórczych działań.

Tomasz Proniewicz

Tomasz Proniewicz

Inteligencja finansowa, Przedsiębiorczość

konomista, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na  kierunku finanse i rachunkowość. Uczestnik programów szkoleniowych i konkursów inwestycyjnych organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Narodowy Bank Polski. Autor dwóch prac analityczno-naukowych na temat rynku NewConnect, alternatywnego systemu obrotu stworzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Obszarem jego zainteresowań są gospodarka i kultura krajów trzeciego świata, w szczególności Uganda. Zajmuje się analizą i badaniem rozwoju gospodarczego krajów Afryki Środkowej w kontekście światowej globalizacji, a także zachodzącymi w nich zmianami geopolitycznymi i ekonomicznymi. Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywał pracując w szkole podstawowej, gdzie uczył informatyki. Obecnie specjalista do spraw księgowych i finansowych w międzynarodowej firmie outsourcingowej.  Prywatnie miłośnik kolarstwa, szachów i gry na fortepianie.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!

Share This