FAQ

Najczęściej zadawane pytania przez rodziców … i nasze odpowiedzi

Sekcje tematów

Zapisy / płatności / kontakt

Wpisujemy dziecko na listę rezerwową i w momencie zwolnienia się miejsca kontaktujemy się z Państwem.

Zapisać można się poprzez formularz na stronie półkolonii danego miasta lub bezpośrednio pod numerem 570 113 230 lub mailem zapisy@malygeniusz.org. Jeżeli po wypełnieniu formularza nie skontaktujemy się z Państwem w ciągu 48 godzin prosimy o kontakt.

Dostają Państwo pierwszego dnia kartkę, w której podany jest numer do kierownika półkolonii. Prosimy jednak o rozważne korzystanie z tej możliwości i telefony tylko w pilnych przypadkach. Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie zapisów, płatności, grafiku etc. prosimy o kontakt pod numerem telefonu 570 113 230 lub zapisy@malygeniusz.org.

Jak najbardziej, osobom posiadającym kartę stałego klienta Małego Geniusza, przysługuje 5 % rabatu.

Kwestie zwrotów są uwzględnione w regulaminie półkolonii. Niestety ze względu na kwestie organizacyjne i odgórnie narzucone ograniczenia dotyczące między innymi małej liczby osób w grupach, nie jesteśmy w stanie zwracać Państwu pełnej kwoty za półkolonie.

Organizacja

Półkolonie będą organizowane w następujących terminach:

  • 24-28 czerwca
  • 1-5 lipca
  • 8-12 lipca
  • 15-19 lipca
  • 22-26 lipca
  • 29 lipca – 2 sierpnia
  • 5 – 9 sierpnia
  • 12-16 sierpnia
  • 19-23 sierpnia

Półkolonie dla dzieci odbędą się w szkołach w centrum Poznania, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Lublina, Wrocławia oraz w Warszawie.

Ze względu na zajęcia programowe proponujemy odbierać dziecko najwcześniej o 16.45. Chcemy uniknąć sytuacji, że rodzice muszą stać pod salą i czekać, ponieważ dzieci często są pochłonięte tym co się dzieje i nie chcą wychodzić z zajęć.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o podanie takiej informacji na piśmie dzień wcześniej lub rano w momencie przyprowadzenia dziecka. Umożliwiamy odbiór dziecka tylko za okazaniem dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Prosimy, aby  podczas półkolonii dzieci posiadały ze sobą:

– Obuwie na zmianę z miękką jasną podeszwą
– Ubranie dostosowane do warunków pogodowych: czapka z daszkiem i krem do opalania, kurtka przeciwdeszczowa, odpowiednie buty
 2 śniadanie, które będzie w bezpieczny sposób zapakowane.
– Bidon na wodę oraz dla chętnych termos na herbatę.
– Koc, na którym dziecko będzie mogło siedzieć w trakcie niektórych zajęć.
– Obowiązkowo maseczkę dla dziecka oraz opiekuna, którą dzieci jak i rodzice muszą mieć
założoną do momentu wejścia do sali, a potem przy odbiorze.

Kierownik dysponuje telefonem, z którego w razie potrzeby dziecko może skorzystać lub Państwo mogą zadzwonić pod ten numer. Prosimy o niedawanie telefonów, ponieważ chcemy, żeby półkolonie były „analogowe” i naszą misją jest pokazanie świata, w którym można się bawić grami planszowymi, czytać książki i rysować na kartce papieru, zamiast na ekranie. Korzystanie będzie rozpraszało uwagę dziecka. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia lub zaginięcia sprzętu.

Zajęcia

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 6 do 10/12 lat (w zależności od lokalizacji).

Każdego dnia będą odbywać się zajęcia sportowe. Dodatkowo Mali Geniusze będą poznawać gry analogowe i zespołowe, a Magiczny Gość dnia, zaznajomi Małych Geniuszy z tajnikami prawa, finansów, protokołu dyplomatycznego, pierwszej pomocy, eksperymentów, budowania wizerunku, tworzenia scenografii, języka migowego i wielu innych dziedzin. Oprócz tego dzieci mają też czas na swobodną zabawę pod okiem doświadczonych pedagogów.

Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy z kwalifikacjami, którzy przeszli 3-etapowy proces rekrutacji. Dzieci są przez cały czas trwania zajęć pod opieką pedagoga. Dodatkowo na każdej półkolonii jest kierownik, który sprawuje opiekę merytoryczną nad wychowawcami. Zajęcia programowe mogą być prowadzone także przez specjalistów z danych dziedzin (gości odwiedzających zajęcia czyli „mistrzów”), w takim przypadku dzieci są pod opieką trzech osób.

Zajęcia programowe są prowadzone w małych grupach zajęciowych zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN

W pierwszym dniu zajęć rodzice otrzymują aktualny grafik na dany turnus. Dbamy o to, by program był zróżnicowany i ciekawy w każdym turnusie. Zawsze są zajęcia artystyczne, sportowe, językowe, humanistyczne i ścisłe. Ze względu na bardzo dużą liczbę osób prowadzących zajęcia specjalistyczne i ich dużą aktywność zawodową nie mamy możliwości podania dokładnego grafiku z dużym wyprzedzeniem.

Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji półkolonii. W zajęciach Małego Geniusza wzięło udział już ponad 15 tysięcy zadowolonych dzieci. Zorganizowaliśmy 653 turnusów półkolonii w 7 miastach w Polsce.

Prosimy o przekazanie dziecku czapeczki, która ma osłaniać przed słońcem. W przypadku bardzo wysokich temperatur wychodzimy na dwór w godzinach, w których jest najmniejsze słońce lub korzystamy z sali gimnastycznej. Jeżeli rodzice mają takie życzenie, można wyposażyć dziecko w krem z filtrem. Ze względu na częste alergie i różne preferencje rodziców nie praktykujemy smarowania dzieci naszym kremem.

Prowadzimy półkolonie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Mali Geniusze znajdują się razem w grupie, co jest wyjątkową okazją do nauki funkcjonowania w zróżnicowanym środowisku. Dzieci w szkole uczą się konkretnych treści dostosowanych do ich rozwoju psychofizycznego np. nauka pisania liter, czytania czy mnożenie i dzielenie dla starszych dzieci. Jednak na naszych półkoloniach zajęcia są dostosowane do każdego wieku i mają za zadanie inspirować. Zgodnie z metodą Montessori starsze dzieci uczą się odpowiedzialności, uważności, dbania o inne osoby podczas opieki nad młodszymi, a maluchy podpatrują starsze dzieci i uczą się poprzez obserwację, jak starsi radzą sobie z różnymi problemami. Na co dzień rzadko mają możliwość obcowania z osobami w innym wieku. Staramy się, by grupy liczyły zawsze ponad 15 osób, co umożliwia znalezienie sobie przez dziecko kolegi lub koleżanki.

Nasze zajęcia mają inspirować do samodzielnego zgłębiania tematu. Oczywiście dziecko nie wyjdzie z zajęć z wiedzą, jaki wpływ ma ekspansywna polityka monetarna w oligopolu lub czym jest funkcja Cobba-Douglasa, ale dowie się, że mama i tata muszą pracować, żeby zarobić pieniądze, za które potem kupują coś dziecku. Uczymy jak wpływają na nas reklamy, że warto oszczędzać itd. Zajęcia mają interaktywną formę i są nauką przez zabawę. Prowadzimy zajęcia również w innych dziedzin, które wydają się nie być dla dzieci np. prawo, sztuka wystąpień publicznych, medycyna. Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od rodziców, których dzieci brały udział w takich zajęciach.

Każdy turnus zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty, przez co mają Państwo gwarancję, że wszystkie należne procedury bezpieczeństwa będą kontrolowane przez właściwy urząd.

Wyżywienie

Oczywiście. Prosimy wcześniej o podanie takiej informacji i na życzenie załatwiamy specjalne menu, w których nie ma składników wywołujących alergii

Uczestnikom półkolonii zapewniamy obiad i podwieczorek. Ze względu na różne gusta umożliwiamy dzieciom wybór jednego z dwóch zestawów obiadowych. Przed rozpoczęciem turnusu prosimy o podanie preferencji żywieniowych dziecka. Dzieci prosimy o przyniesienie bidonu z wodą oraz II śniadania, które będziemy jeść około godziny 10.