FAQ najczęściej zadawane pytania przez rodziców ... i nasze odpowiedzi

Wasze pytania

Wybierz odpowiednią grupę pytań i sprawdź odpowiedzi.

ZAPISY / PŁATNOŚCI / KONTAKT

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. W takiej sytuacji staramy się umożliwić wzięcie udziału w innym turnusie lub zwracamy proporcjonalną część opłaty pomniejszoną o kwotę zaliczki.

Wpisujemy dziecko na listę rezerwową i w momencie zwolnienia się miejsca kontaktujemy się z Państwem.

Zapisać można się poprzez formularz na stronie półkolonii danego miasta lub bezpośrednio pod numerem 570 113 230 lub mailem zapisy@malygeniusz.org. Jeżeli po wypełnieniu formularza nie skontaktujemy się z Państwem w ciągu 48 godzin prosimy o kontakt.

Dostają Państwo pierwszego dnia kartkę, w której podany jest numer do kierownika półkolonii. Prosimy jednak o rozważne korzystanie z tej możliwości i telefony tylko w pilnych przypadkach. Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie zapisów, płatności, grafiku etc. prosimy o kontakt pod numerem telefonu 570 113 230 lub zapisy@malygeniusz.org.

Jak najbardziej, osobom posiadającym kartę stałego klienta Małego Geniusza, przysługuje 5 % rabatu.

Dla klientów posiadających Kartę Stałego Klienta naliczany jest rabat w wysokości 5%. Od kwoty pomniejszonej o rabat 5% Uczestnik również może otrzymać jeden z przysługujących rabatów np. za zapisanie rodzeństwa lub udział w większej liczbie turnusów.

W przypadku rezygnacji z zajęć w trakcie okresu ich trwania zwracana kwota wynosi proporcjonalną część opłaty za zajęcia z wyłączeniem zaliczki. Zaliczkę uznaje się za 50% opłaty za cały kurs lub turnus.

ORGANIZACJA

Poznań, Kraków

  • 14-24 stycznia

Wrocław, Warszawa

  • 28 stycznia – 8 lutego

Gdańsk, Lublin, Łódź

  • 11-22 lutego
Półkolonie dla dzieci odbędą się w szkołach w centrum Poznania, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Lublina, Wrocławia oraz w Warszawie w dzielnicach: Centrum, Mokotów i Wola.

Ze względu na zajęcia programowe proponujemy odbierać dziecko najwcześniej o 16.45. Chcemy uniknąć sytuacji, że rodzice muszą stać pod salą i czekać, ponieważ dzieci często są pochłonięte tym co się dzieje i nie chcą wychodzić z zajęć.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o podanie takiej informacji na piśmie dzień wcześniej lub rano w momencie przyprowadzenia dziecka. Umożliwiamy odbiór dziecka tylko za okazaniem dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę lub ubrania jeśli jest taka potrzeba. Na miejscu znajdują się napoje, jedzenie oraz niezbędne materiały papiernicze.

Kierownik dysponuje telefonem, z którego w razie potrzeby dziecko może skorzystać lub Państwo mogą zadzwonić pod ten numer. Prosimy o niedawanie telefonów, ponieważ chcemy, żeby półkolonie były „analogowe” i naszą misją jest pokazanie świata, w którym można się bawić grami planszowymi, czytać książki i rysować na kartce papieru, zamiast na ekranie. Korzystanie będzie rozpraszało uwagę dziecka. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia lub zaginięcia sprzętu.

ZAJĘCIA

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 6 do 10 lat.

Każdego dnia będą odbywać się zajęcia sportowe. Dodatkowo Mali Geniusze będą poznawać gry analogowe i zespołowe, a Magiczny Gość dnia, zaznajomi Małych Geniuszy z tajnikami prawa, finansów, protokołu dyplomatycznego, pierwszej pomocy, eksperymentów, budowania wizerunku, tworzenia scenografii, języka migowego i wielu innych dziedzin. Oprócz tego dzieci mają też czas na swobodną zabawę pod okiem doświadczonych pedagogów.

Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy z kwalifikacjami, którzy przeszli 3-etapowy proces rekrutacji. Dzieci są przez cały czas trwania zajęć pod opieką 2 pedagogów. Dodatkowo na każdej półkolonii jest kierownik, który sprawuje opiekę merytoryczną nad wychowawcami. Zajęcia programowe mogą być prowadzone także przez specjalistów z danych dziedzin (gości odwiedzających zajęcia czyli „mistrzów”), w takim przypadku dzieci są pod opieką trzech osób.

Liczebność grup waha się przeważnie między 15 a 30 osób, w zależności od lokalizacji i wielkości sal.

W pierwszym dniu zajęć rodzice otrzymują aktualny grafik na dany turnus. Dbamy o to, by program był zróżnicowany i ciekawy w każdym turnusie. Zawsze są zajęcia artystyczne, sportowe, językowe, humanistyczne i ścisłe. Ze względu na bardzo dużą liczbę osób prowadzących zajęcia specjalistyczne i ich dużą aktywność zawodową nie mamy możliwości podania dokładnego grafiku z dużym wyprzedzeniem.

Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji półkolonii. W zajęciach Małego Geniusza wzięło udział już ponad 4 tysiące zadowolonych dzieci. Zorganizowaliśmy 140 turnusów półkolonii w 9 miastach w Polsce.

Prosimy o przekazanie dziecku czapeczki, która ma osłaniać przed słońcem. W przypadku bardzo wysokich temperatur wychodzimy na dwór w godzinach, w których jest najmniejsze słońce lub korzystamy z sali gimnastycznej. Jeżeli rodzice mają takie życzenie, możemy posmarować dziecko kremem z filtrem, który zostanie przez nich przekazany. Ze względu na częste alergie i różne preferencje rodziców nie praktykujemy smarowania dzieci naszym kremem.

Prowadzimy półkolonie dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Mali Geniusze znajdują się razem w grupie, co jest wyjątkową okazją do nauki funkcjonowania w zróżnicowanym środowisku. Dzieci w szkole uczą się konkretnych treści dostosowanych do ich rozwoju psychofizycznego np. nauka pisania liter, czytania czy mnożenie i dzielenie dla starszych dzieci. Jednak na naszych półkoloniach zajęcia są dostosowane do każdego wieku i mają za zadanie inspirować. Zgodnie z metodą Montessori starsze dzieci uczą się odpowiedzialności, uważności, dbania o inne osoby podczas opieki nad młodszymi, a maluchy podpatrują starsze dzieci i uczą się poprzez obserwację, jak starsi radzą sobie z różnymi problemami. Na co dzień rzadko mają możliwość obcowania z osobami w innym wieku. Staramy się, by grupy liczyły zawsze ponad 15 osób, co umożliwia znalezienie sobie przez dziecko kolegi lub koleżanki.

Nasze zajęcia mają inspirować do samodzielnego zgłębiania tematu. Oczywiście dziecko nie wyjdzie z zajęć z wiedzą, jaki wpływ ma ekspansywna polityka monetarna w oligopolu lub czym jest funkcja Cobba-Douglasa, ale dowie się, że mama i tata muszą pracować, żeby zarobić pieniądze, za które potem kupują coś dziecku. Uczymy jak wpływają na nas reklamy, że warto oszczędzać itd. Zajęcia mają interaktywną formę i są nauką przez zabawę. Prowadzimy zajęcia również w innych dziedzin, które wydają się nie być dla dzieci np. prawo, sztuka wystąpień publicznych, medycyna. Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od rodziców, których dzieci brały udział w takich zajęciach.

Na dworze odbywają się zajęcia ruchowe zarówno latem, jak i zimą. W związku z tym prosimy zawsze ze względów higienicznych o zabieranie obuwia na zmianę oraz o ubrania dostosowane do temperatury.

Każdy turnus zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty, przez co mają Państwo gwarancję, że wszystkie należne procedury bezpieczeństwa będą kontrolowane przez właściwy urząd.

WYŻYWIENIE

Oczywiście. Prosimy wcześniej o podanie takiej informacji i na życzenie załatwiamy specjalne menu, w których nie ma składników wywołujących alergię.

Zapewniamy pełne wyżywienie- drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Ze względu na różne gusta umożliwiamy dzieciom wybór jednego z dwóch zestawów obiadowych. Przed rozpoczęciem turnusu prosimy o podanie preferencji żywieniowych dziecka. W sali znajdują się ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. Pierwszy posiłek jest dopiero o godzinie 10.00, więc prosimy dać rano dziecku śniadanie przed wyjściem.