Wychowawcy

Gdańsk

Marcelina

Marcelina ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność resocjalizacja. Kontynuuje studia magisterskie z terapii pedagogicznej. Od 2021 roku pracuje jako wychowawca w placówce opiekuńczo- wychowawczej (dom dziecka). Praca jako wychowawca pozwoliła jej na nowo poznać siebie, odkryć nieodkryte do tej pory talenty, ale przede wszystkim uczy cierpliwości. Marcelina jest osobą uśmiechniętą, energiczną i pełną optymizmu, którym się chętnie dzieli. Najchętniej czas wolny spędza z przyjaciółmi nad morzem, spacerując, bądź po prostu odpoczywając. Lubi jak się dużo dzieje, bo wtedy nie jest nudno. "Sukces jest niedzielą a porażka codziennością"

zdjęcie Pożarowczyk Joanna

Joanna

Joanna jest Absolwentką WSEI w Lublinie.  Nauczyciel biologii,  oligofrenopedagog, wychowawca grupy przedszkolnej, instruktor szachowy.  Z dziećmi pracuje od 7 lat. Cierpliwa, odpowiedzialna, bardzo lubi swoją pracę. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Z entuzjazmem angażuje się w organizacje teatrzyków i przedstawień z udziałem dzieci. Lubi gry zespołowe, eksperymenty przyrodnicze i chętnie dzieli się swoją pasją do gry w szachy.

zdjęcie na stronę

Weronika

Weronika jest absolwentką dwóch kierunków Pedagogiki Wczesnej Edukacji oraz Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa pracując w szkole podstawowej. Jest osobą uśmiechniętą, cierpliwą i kreatywną. W wolnym czasie uwielbia podróżować i czytać książki. Jest miłośniczką psów. 

Zuzia Błaszczyk

Zuzia

Zuzia w tym roku ukończyła XIX Liceum Ogólnokształcące i od września planuje studiować. Od najmłodszych lat zajmuje się dziećmi, od 4 lat jest przyboczną w gromadzie zuchowej. Uwielbia podróże, odwiedzać nowe miejsca i robić szalone rzeczy. Jest osobą energiczną i charyzmatyczną.

Kinga

Kinga

Kinga w tym roku idzie na studia, a jej marzeniem jest psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia spędzać czas z młodszym rodzeństwem, a doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa jako opiekunka. Jej pasją jest taniec i gdy słyszy muzykę, musi zatańczyć, choćby było to w miejscu publicznym. Chciałaby zwiedzić każdy zakątek świata, natomiast w domu sięgnie po książkę. Jest pełna energii, którą chciałaby przekazać dzieciom oraz jest gotowa na wyzwania.

Patrycja Rogulska (1)

Patrycja

Patrycja jest absolwentką studiów magisterskich z Historii ze specjalnością nauczycielską. Obecnie, kierowana pasją, kontynuuje edukację na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, szlifując swoje umiejętności w grze na saksofonie. W pracy z dziećmi jest otwarta i pełna podziwu dla ich mądrości. W wolnych chwilach uwielbia być offline, często reguluje oddech na leśnych szlakach.

Kraków

Julia Pietrzyk - półkolonie Mały Geniusz

Julia

Julia jest studentką chemii medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od zawsze jej pasją jest zgłębianie chemicznej wiedzy i wykonywanie licznych eksperymentów w laboratorium chemicznym. Oprócz tego od 10 roku życia jest zakochana w tańcu i muzyce, co praktykuje do dziś, zarażając swoją energią również najmłodszych! Ma uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz doświadczenie poprzez wyjazdy na liczne obozy i kolonie letnie, czy też prowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci! Wędrówki górskie, podróże, zwiedzanie ciekawych miejsc, narciarstwo, rekreacyjna jazda na łyżwach i rolkach również nie są jej obce! Uważa też, że nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę, a uśmiech na jej twarzy jest jej wizytówką!

PAULINA-KĘPA- Mały Geniusz

Paulina

Paulina - studentka gospodarki przestrzennej na Politechnice Krakowskiej. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – przez trzy lata była drużynową gromady zuchenek, teraz dzieli się swoim doświadczeniem prowadząc kursy i warsztaty metodyczne. Miłośniczka sztuki, podróży małych i dużych oraz miast. W pracy z dziećmi zwraca uwagę na naukę samodzielności, zaradności i poznania definicji prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni.

Zuza

Zuza jest studentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad 10 lat działa w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, obecnie jako instruktorka i drużynowa gromady zuchenek, dla których organizuje cotygodniowe zbiórki oraz kolonie letnie i zimowiska. Jest miłośniczką książek, sztuki i natury. W pracy z dziećmi kieruje się empatią i wrażliwością, stawiając na indywidualny kontakt z człowiekiem.

received_934253690428305

Marzena

Marzena – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjnej, instruktor LA, instruktor fitness, Trener personalny. Od kilku lat pracuje jako wychowaca kolonii. W 100% angażuje się w swoją pracę. Z satysfakcją realizuje sportową i pedagogiczną pasję. Unika nudy, lubi dobrą muzykę oraz spotkania w gronie pozytywnych ludzi.

Lublin

IMG_20230526_093655

Justyna

Justyna jest animatorką kultury. Na co dzień jest instruktorką tańca w lubelskich przedszkolach oraz animatorką sportu. Od niedawna udziela się w Teatrze System.

zdjęcie Klaudia Kleś

Klaudia

Klaudia to artystyczna dusza, wulkan energii i pozytywnej energii. Jednocześnie ma w sobie dużo cierpliwości i odpowiedzialności. Posiada zdolności organizacyjne, nie straszne jej prowadzenie grupy i podejmowanie decyzji. Studiuje medycynę, a w wolnych chwilach zajmuje się fotografią, szydełkowaniem, gotowaniem i aktywnością fizyczna. Poza tym niezmiernie kocha zwierzęta i wycieczki na łono natury. Fascynuje ją człowiek – zarówno w kontekście medycznym, jak i psychologicznym oraz społecznym. Uwielbia po prostu być przy drugim człowieku i pomagać w potrzebie. Dlatego też najbardziej lubi pracę wśród ludzi, szczególnie dzieci. Uważa, że nie tylko dzieci uczą się od dorosłych, ale także dorośli od dzieci.

Snapchat-1986619393

Agata

Agata ukończyła w tym roku szkołę średnią o profilu cukierniczym. Jest osobą bardzo przyjacielską, wiecznie uśmiechniętą, pozytywną „wariatką”. Uwielbia spędzać czas z ludźmi. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci, dzięki którym wspomina cudowne lata swojego dzieciństwa. Niezbędną wiedzę zdobyła na kursie na wychowawcę, natomiast doświadczenie gromadziła podczas wolontariatu i spotkań rodzinnych. Wolny czas spędza aktywnie w otoczeniu natury i zwierzaków, które mogłaby głaskać godzinami.

IMG_8371

Weronika

Weronika jest wychowawcą kolonijnym oraz studentką ostatniego roku psychologii KUL. Lubi szeroko się rozwijać, w wolnych chwilach pochłaniają ją książki, górskie wędrówki oraz warsztaty związane ze ścieżką zawodową. Charakteryzuje się zamiłowaniem do poznawania drugiego człowieka. W pracy z dziećmi zależy jej nie tylko na tym, żeby samej coś móc im przekazać, ale również, aby się od nich uczyć.

screenshot_20240119-182513_instagram

Weronika

Weronika od 8 lat jest animatorką. Pracowała zarówno w Polsce jak i za granicą jako animator hotelowy. Od kilku lat jest wychowawcą kolonijnym. Praca z dziećmi to jej pasja., a jej paliwem napędowym jest uśmiech dzieci. Interesuje się psychologią. Prywatnie mama.

IMG_6705

Aneta

Aneta jest studentką produkcji medialnej. Miłość do filmu narodziła się niespodziewanie w liceum, ponieważ wcześniej swoją przeszłość wiązała z matematyką. Od zawsze była osobą aktywną społecznie, jak i fizycznie.10 lat temu jej sercem zawładnęło pływanie, ale w tym roku polubiła się również ze snowbordem. Jest bardzo kreatywna i spostrzegawcza co zdecydowanie przydaję się przy pracy z dziećmi. W wolnym czasie lubi słuchać podcastów kryminalnych oraz tanio podróżować z przyjaciółmi.

Poznań

IMG-6747

Michalina

Michalina jest studentką matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest osobą pełną energii, której żadne zabawy nie straszne, dzięki czemu łapie świetny kontakt z dziećmi. Jej pasje to matematyka, programowanie, joga i wspinaczk

Justyna Olek - półkolonie Pozanń

Justyna

Justyna jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej w SP w Kórniku. Kierownikiem półkolonii Małego Geniusza jest od 2021r. Jest miłośniczką przyrody oraz zwierząt. Justyna to pracowita, ambitna, żywiołowa, szczera i przede wszystkim bardzo pomocna osoba.

Wiktoria Nowak - Mały Geniusz

Wiktoria

Wiktoria jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku psychologia w biznesie. Podczas pracy w przedszkolu przekonała się, że jej prawdziwą pasją zawodową jest praca z dziećmi. W związku z tym rozpoczęła studia licencjackie na kierunku filologia angielska z kwalifikacjami nauczycielskimi, a od marca rozpoczyna naukę na studiach magisterskich z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Aktualnie pracuje w szkole podstawowej jako wychowawca świetlicy szkolnej. Jej największą pasją są konie oraz jazda konna. Wiktoria jest zawodniczką w kategorii skoków przez przeszkody. Gdy była młodsza grała na flecie poprzecznym w orkiestrze dętej, lecz zamiłowanie do muzyki pozostało w niej do dziś.

D9209229-779E-4F6D-8395-B0CD6980ABFA_1_105_c

Jola

Jola jest studentką położnictwa na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Z Małym Geniuszem jest związana już od 2022 r. Jest osobą otwartą, empatyczną i kreatywną. Jest miłośniczką muzyki i sztuki. Uwielbia pracę z dziećmi, spełnia się nie tylko jako wychowawca, ale również jako animatorka eventów dla dzieci oraz instruktora zajęć pozalekcyjnych. Praca ta daje jej niesamowitą satysfakcję i uśmiech na twarzy.

Leila Darras - Mały Geniusz

Leila

Leila jest studentką japonistyki na Wyższej Uczelni Języków Obcych w Poznaniu. Jej hobby jest nauczanie jej rodzimego języka- francuskiego. Uwielbia czytanie książek, podróże oraz jazdę konną. Najbardziej cieszy się, gdy co roku powracają jej dawni Mali Geniusze. Jest wychowawcą w Małym Geniuszu od 2020 roku.

Wrocław

Jola Frankowska - Mały Geniusz

Jola

Jola z wykształcenia jest polonistką i logopedką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako kierowniczka wypoczynku od 2018 r. współtworzy kolonie i półkolonie dla wychowanków różnych placówek. Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała m.in. w fundacjach, stowarzyszeniach, szkołach i przedszkolach, we Wrocławiu i okolicach. Pracowała również jako wychowawczyni w placówce wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Pasjonatka tańca i żeglarstwa, w wolnych chwilach lubi czytać książki fantasy, układać puzzle i spacerować.

Gosia Rakicka - Mały Geniusz

Gosia

Gosia na co dzień pracuje jako analityk i tester aplikacji. Wcześniej przez wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia z robotyki, programowania oraz eksperymentów- spełniając swoje marzenie z dzieciństwa o byciu nauczycielem. W wolnym czasie jest człowiekiem o wielu pasjach - podróże, planszówki, programowanie, a ostatnio nawet krav maga i biegi OCR. Jej największą miłością są jednak góry - brakuje jej już tylko 3 szczytów do otrzymania tytułu Zdobywcy Korony Gór Polskich

Maria Jeszka - Mały Geniusz

Maria

Maria Jeszka to jest studentka I roku magisterskiego muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Już od pierwszego roku studiów zaczęła pracować jako nauczycielka rytmiki w kilku wrocławskich przedszkolach. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa także pracując na obozach i koloniach w wakacje. Poza muzyką jej pasją są podróże. Zdążyła odwiedzić już 18 krajów tylko w Europie, ale udało jej się również zobaczyć kawałek Afryki. Po ukończeniu licencjatu, w takcie urlopu dziekańskiego miała okazję wyjechać na wolontariat do Tanzanii, gdzie pracowała w szkolę ucząc dzieci angielskiego, matematyki i muzyki.

IMG-5559

Patryk

Patryk jest studentem psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Ma kilkuletnie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnych miejscach. Przez rok był wolontariuszem w organizacji pomagającej dzieciom w problemach, prowadził zajęcia metodą tutoringu. Praca z ludźmi to jego powołanie, w które od kiedy zaczął pracować na obozach, nigdy nie zwątpił. Swoje kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobył i zdobywa dalej, jeżdżąc na przeróżne kolonie i obozy jako wychowawca, prowadząc animacje, posiadając własne centrum zajęć, czy będąc na praktyce w różnych placówkach i prowadząc różne warsztaty, TUS'y i zajęcia. Na co dzień pracuje w przedszkolu-podstawowej szkole w językowej niepublicznej placówce jako tutor/edukator w jednej ze znanych Wrocławskich placówek. Często pracuje również z grupami dzieci z trudnościami, dzieci o buntowniczych zachowaniach oraz mające trudności w radzeniu sobie ze złością to ,,mój konik", ciężko go wyprowadzić z równowagi oraz potrafię się z takimi osobami dogadać stosując różne techniki komunikacyjne. Prowadzę autorskie projekty dla dzieci z zakresu psychologii. W swoim podejściu stosuje NVC(komunikację bez przemocy) oraz jest zwolennikiem demokratycznego podejścia do edukacji i wychowania opartego o dowody i wiedzę naukową. Jest certyfikowanym trenerem TUS(trening umiejętności społecznych), certyfikowanym praktykiem metody Dialogu Motywującego PTDM oraz posiada na swoim koncie wiele specjalistycznych kursów i szkoleń jak np. terapia zabawą, czy trening poznawczy. Można go rozpoznać na TikToku, bo prowadzi znanego bloga psychoedukacyjnego dla rodziców i nastolatków. Uwielbia kontakt z naturą przez spacery, podróże oraz obserwacje. Jest optymistycznie spoglądającą na świat osobą, dla której w teorii nie ma rzeczy niemożliwych. Kocha się uczyć (bo robi to z wyboru) i jeździ na wiele konferencji naukowych. Uwielbia kuchnię włoską, grać na ukulele, śpiewać, rysować, fotografować, uprawiać sport oraz opowiadać o biologii. W wolnych chwilach piszę, czytam wiersze, tworzy własną muzykę, spędza czas ze znajomymi, siedzi w lesie i medytuje lub wymyśla sobie kolejne hobby.

9I4A8906 kopiaa (1) (1)

Gabriela

Muzykoterapeutka, klarnecistka, filolożka, wychowawczyni wypoczynku dzieci i młodzieży. Od 2020 roku redaktorka oraz autorka strony Dotyk Muzyki, która zajmuje się szerzeniem wiedzy związanej z muzykoterapią i edukacją muzyczną. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2018 roku jako lektorka kół naukowych „Wiedza nas bawi” organizowanych przez Fundację Omniveda we wrocławskich szkołach. Swoje doświadczenie rozbudowywała również w czasie praktyk studenckich, licznych szkoleń oraz kursów, a także prowadząc samodzielne warsztaty czy zajęcia muzykoterapeutyczne. W kręgu jej zainteresowań leży muzykoterapia dzieci z niepełnosprawnością wzroku (tyflomuzykoterapia) oraz wychowanie przez sztukę, czyli wplatanie elementów sztuk plastycznych i muzycznych w proces wychowania.

Łódź

IMG20230801082807

Agnieszka

Agnieszka - mama 7 latki i nastolatki :), instruktorka ZHP, drużynowa zuchowa z wieloletnim stażem, pracownik firmy reklamowej oraz pracownik jednego z łódzkich teatrów. Uwielbia górskie wyprawy, jazdę na rolkach i rowerze, pływanie, spędzenia aktywnie czasu z córkami. W wolnych chwilach czyta kryminały, rozwiązuje zagadki w "escepe room", gra w planszówki oraz bierze udział w miejskich grach terenowych.

Marta Brylikowska Mały Geniusz

Marta

Marta z pasji i osobistego zamiłowania pracuje na co dzień w przedszkolu. Jest również animatorem rozrywki z wieloletnim stażem zarówno w kraju jak i zagranicą. Marta jest także zawodowym tancerzem oraz instruktorem tańca- efekty można zobaczyć w teledyskach na youtube. Cechuje ją nieposkromiona energia i niebywałe poczucie humoru. Pracuje z dziećmi odkąd skończyła 18 lat. Zaczynała jako wychowawca kolonijny. Jest mega szczęśliwa, że w życiu może wykonywać to, co tak naprawdę kocha.

Smolec

Justyna

Absolwentka dwóch kierunków – Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a także Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje od 7 lat w szkole podstawowej. Już jako studentka pracowała jako wychowawca na koloniach i półkoloniach. Kocha podróże, poznawanie nowych ciekawych miejsc i historii z nimi związanych. Lubi rozwijać swoje zainteresowania w wolnym czasie ucząc się języka angielskiego, spacerując na łonie natury, czytając książki lub pielęgnując rośliny. Praca w zawodzie jest dla niej spełnionym marzeniem, a kontakt z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i wiele radości.

Zdjęcie

Martyna

Martyna jest studentką fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od zawsze lubi pracę z dziećmi i w tym kierunku zamierza również poprowadzić swoją specjalizację zawodową. Obserwowanie i wspieranie rozwoju dzieci daje jej dużą satysfakcję i motywację. W wolnych chwilach zajmuję się tańcem nowoczesnym, muzyką, grą na instrumentach oraz literaturą

404677339_1082045003032636_7471500276043536718_n

Małgorzata

Małgorzata jest studentką na kierunku logistyka. Od 8 lat działa w harcerstwie. Uwielbia pomagać innym poprzez wolontariat. Czerpie radość z radości dzieci po udanych zbiórkach i akcjach. W wolnych chwilach bardzo lubi uprawiać sport.

Warszawa

Bez tytułu

Maria

Maria – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w specjalności gra na fortepianie. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w szkołach muzycznych, a także doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w kursach zarówno w kraju, jak i za granicą. Pracę z dziećmi rozpoczęła już na studiach. Interesuje się psychologią, lubi czytać książki oraz podróżować.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Monika

Monika – nauczyciel w warszawskiej szkole podstawowej, absolwentka filologii polskiej w Częstochowie, studia z oligofrenopedagogiki w Warszawie. Praca z dziećmi pozwala jej zdobywać nowe doświadczenia, rozwijać się. Lubi dobrą książkę, teatr, film

Ola Wawa

Aleksandra

Aleksandra jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018r. To niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka edukacji medialnej oraz pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Anna Hajduk

Ania

Ania jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie a także szkoły muzycznej II stopnia. Z dziećmi i młodzieżą pracuje już od wielu lat, do niedawna jako instruktorka ZHR, a także jako nauczycielka w przedszkolu. Uwielbia muzykę i pracę z ludźmi, lubi podróżować i próbować nowych rzeczy. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej wiele radości a także jest przestrzenią do twórczej aktywnoś

wawrzynczak-zdjecie-pyo036wcyl6mqkcd012yxynosvv6msumstfjq7khb4

Aleksandra

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Nauczanie Języków Obcych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z nauki języków: angielskiego i francuskiego z uczniami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi. Lubi z nimi przebywać i potrafi nawiązywać z nimi kontakt. Jest osobą energiczną i empatyczną. W swojej pracy z dziećmi wyznaje zasadę „Pomóż mi samemu to zrobić” Marii Montessorii.

zdjęcie2_Natalia-Śliwińska

Natalia

Natalia to pozytywna, zawsze uśmiechnięta studentka ostatnich lat psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, doświadczenie zdobywała jako instruktorka w ZHP, na koloniach i półkoloniach, a także jako lektorka języka angielskiego. Kocha gotować, interesuje się literaturą i filmami, uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i próbować nowych rzeczy, ale najbardziej – zarażać innych pozytywnym nastawieniem.