Zajęcia dodatkowe

W warszawskich szkołach prowadzimy regularne zajęcia dla Małych Geniuszy z szachów, eksperymentów, technik szybkiego zapamiętywania, języka chińskiego, sztuki wystąpień publicznych,inteligencji finansowej i innych dziedzin. Dzieci mogą spędzić kreatywnie czas po lekcjach, ucząc się przez zabawę.

Jakie zajęcia proponujemy małemu geniuszowi?

Nasi mistrzowie przygotowali program, który obejmuje m.in.:

Eksperymenty

Jak zaczarować papier, żeby zmieniał kolor po włożeniu do przezroczystych cieczy? Jak zrobić domowy wulkan, z którego wypłynie czerwona lawa? Jak sprawić by balon urósł bez użycia powietrza? Warsztaty Małego Geniusza są świetną okazją do empirycznego poznawania świata fizyki i chemii. Na zajęciach dzieci samodzielnie wykonują proste i bezpieczne doświadczenia pod okiem wykwalifikowanej kadry. Doświadczenia są bardzo ciekawe i pobudzają apetyt na samodzielne zgłębianie tajników nauk ścisłych. Warsztaty są podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. Nasi mistrzowie w przystępny i interesujący sposób wyjaśniają dzieciom na czym polegają konrkretne eksperymenty, a następnie Mali Geniusze mają okazję wykonać je samodzielnie, dzięki czemu lepiej przyswajają i zapamiętują materiał. Na naszych zajęciach dzieci przekonają się, że kinetyka, dynamika czy hydrostatyka nie muszą być nudne!

Szachy

Ta prawdopodobnie najbardziej wymagająca intelektualnie dyscyplina sportu to gra, która rozwija koncentrację, refleks, pamięć, a także trenuje myślenie strategiczne i przewidywanie. Szachy mają ogromny potencjał- łączą świetną zabawę z analitycznym myśleniem. Zapraszamy na trening koncentracji! Zajęcia są dostosowane do różnych poziomów gry dzieci. Mali Geniusze rozpoczynający swoją przygodę z szachami poznają ruchy poszczególnych bierek, zasady gry, zagadnienia np. roszada, pat, otwarcie. Bardziej doświadczone dzieci pracują nad strategiami i doskonalą swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora. Dla wszystkich dzieci, które uczęszczają na nasze zajęcia organizujemy turnieje szachowe, dzięki czemu Mali Geniusze mogą poznać smak rywalizacji i zmierzyć ze sobą.

Medycyna i pierwsza pomoc

Jak udzielać pierwszej pomocy? Dlaczego warto się zdrowo odżywiać i uprawiać sport? Skąd się bierze kaszel? Po co nam wyrostek? Dlaczego płaczemy? Jak działa witamina C? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy dzieciom na zajęciach z medycyny użytkowej. Wszystkie niezbędne informacje, bez zbędnej teorii, sama praktyka, która może kiedyś ocalić komuś życie. Praktyczne aspekty medycyny i biologii pozwolą dzieciom na poznanie zasad funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Techniki szybkiego zapamiętywania

Jak szybko nauczyć się na sprawdzian i mieć czas wolny dla siebie? Co zrobić, żeby zrobić zakupy i o niczym nie zapomnieć? Jak nie szukać za każdym razem kluczy? Poprzez m.in. metodę Tony’ego Buzana dzieci poznają techniki szybkiego zapamiętywania. Zwłaszcza w młodym wieku wytrenowana pamięć może ułatwić bezproblemowe przyswajanie materiału w liceum czy na studiach. Dzieci mogą przekonać się także, że nauka może sprawiać wielką frajdę i być przyjemna.

Sztuka wystąpień

Jak występować publicznie bez stresu i obawy przed oceną innych? Jak być pewnymi siebie, uczyć się na błędach i dobrze zaprezentować się publiczności? Każdy człowiek, zarówno ten co ma 5 i 50 lat nieustannie występuje publicznie. Już od najmłodszych lat dzieci biorą udział w szkolnych akademiach, przedstawieniach w przedszkolach, recytują i śpiewają, a przede wszystkim codziennie w szkole muszą publicznie się wypowiadać. Ile razy kiedy brał ktoś nas do odpowiedzi zapominaliśmy z nerwów wszystkiego czego się uczyliśmy? Dla większości społeczeństwa jest to ogromny problem i wiąże się niepotrzebnie z wielkim stresem. Mały Geniusz uczy dzieci wystąpień publicznych.

Budowanie pewności siebie

Podczas warsztatów uczymy dzieci czym jest pewność siebie, a także pokazujemy narzędzia i techniki jak nad nią pracować. Ćwiczymy odwagę, uczymy przełamywać własne ograniczenia i w przyjaznej atmosferze pomagamy przechodzić przez proces wzmacniania poczucia własnej wartości. Pewne siebie dzieci chętniej biorą udział w życiu towarzyskim, szkolnym, wytrwale dążą do celu bez poddawania się i podejmują się wyzwań, dlatego warto w to zainwestować..

Radzenie sobie z emocjami

Badania pokazują, że dzieci, które wykazują się dobrą kontrolą emocji odnoszą lepsze wyniki w nauce, tworzą trwałe relacje, a także lepiej radzą sobie w życiu dorosłym. Uczymy nazywać emocje, rozpoznawać je oraz pokazujemy dzieciom jak sobie radzić ze smutkiem, porażką, wstydem czy złością. W przyjazny sposób wspieramy rozwijanie inteligencji emocjonalnej, z której korzyści będą czerpać przez całe życie.

Język chiński

Skąd się wzięły chińskie znaki? Jak je czytać? Gdzie można wykorzystać język chiński? Dzieci poznają krótką historię dotyczącą słów w języku chińskim oraz uczą się podstawowych zwrotów. Chiny są mocarstwem gospodarczym na całym świecie, dlatego warto uczyć się tego języka, ponieważ niewiele osób go zna. Małe dzieci poprzez zabawę poznają podstawy języka chińskiego i kulturę Chin. Coś, co w młodym wieku jest świetną przygodą i zabawą może stać się ogromnym kapitałem w dorosłości.

Kreatywne myślenie

Jak można na 10 sposobów wykorzystać rolkę papieru toaletowego lub pustą butelkę? Jak się bawić zabawkami, które nie mają dostępu do wi-fi i prądu? Co by było, gdyby ludzie potrafili przechodzić przez ścianę?  Poprzez zabawę uczymy kreatywności, kojarzenia różnych, pozornie nie związanych ze sobą faktów i znajdowania nietypowych i oryginalnych rozwiązań.

Prawo

Na działce mojego sąsiada rośnie jabłoń, czy jeśli jabłko sąsiada spadło na moją ziemię to mogę je zjeść? Co robi sąd? Co to jest konflikt interesów? Miś na ławie oskarżonych, czy adwokat zdoła go wybronić? Czy sędzia wyda surowy wyrok?

Architektura

Dlaczego do dziś podziwiamy budowle projektu Gaudiego? Kto projektuje współczesne wieżowce? Jak powinna wyglądać przestrzeń miejska? Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, o czym musi pamiętać architekt, jak łączyć różne elementy krajobrazu, a jednocześnie dbać o ich funkcjonalność. Zajęcia z urbanistą pomogą małym geniuszom rozwinąć wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Każdy zaprojektuje swoje własne wymarzone osiedle.

Inteligencja finansowa

Jak mogę zaoszczędzić na ulubioną grę? Co to jest ryzyko? Jak uczyć się na własnych błędach i wyciągać konstruktywne wnioski? Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy? Ekonomia i finanse w prostej formie pomogą dzieciom zrozumieć po co oszczędzać, dlaczego warto to robić, a także jak zostać przedsiębiorcą mając 7 lat. Zrozumienie najprostszych mechanizmów ekonomii „niewidzialnej ręki rynku” czy istnienia walut na świecie pozwoli dowiedzieć się tego, co potem pozwoli podejmować im trafne decyzje.

Wielcy kompozytorzy i malarze

Kim była Dama z łasiczką? Dlaczego Van Gogh rysował takie dziwne plamy? Czym się charakteryzuje styl pana z wąsem, który malował „rozlane” zegary? Dzieci poprzez zabawę i rysowanie uczą się rozpoznawać style w malarstwie oraz największe dzieła malarskie np. Słoneczniki Van Gogha, Damę z łasiczką Leonardo da Vinci, Krzyk Muncha oraz wiele innych. Wszystko jest okraszone barwnymi opowieściami, które pobudzają wyobraźnię i ułatwiają zapamiętywanie

Zapisy

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu
+48 570 113 230
lub mailowo zapisy@malygeniusz.org

 

Rezerwacja krok po kroku:

Wysłanie maila zawierającego imię i nazwisko dziecka, kontakt do rodziców, preferowaną lokalizację oraz wybrane zajęcia.

Wraz z potwierdzeniu rezerwacji otrzymają Państwo drogą mailową zgodę na uczestnictwo w zajęciach, zgodę na obiór dziecka ze świetlicy przez naszego prowadzącego oraz regulamin. Wszystkie wypełnione i podpisane dokumenty należy wysłać na adres Małego Geniusza lub dostarczyć osobiście pierwszego dnia zajęć.

Dane i instrukcja do wykonania przelewu:

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Dane do przelewu: Fenomeno spółka z o.o., ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Tytuł przelewu: Opłata za Zajęcia Małego Geniusza, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nr szkoły, termin zajęć
Przykład: Opłata za Zajęcia Małego Geniusza, Jan Kowalski, 10 lat, SP 210, środa 14:30

zajęcia pozalekcyjne.

będą się odbywać z laureatami wielu konkursów, wykładowcami akademickimi, a przede wszystkim entuzjastami, którzy sami w dzieciństwie zarazili się pasją do swojej dyscypliny i teraz osiągnęli w niej mistrzostwo.