WYCHOWAWCY

MISTRZOWIE

WYCHOWAWCY

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

Marta-Kubik-Gdańsk

Marta

Kierownik

Marta pracuje w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Ciepła i pełna optymizmu osoba na co dzień pracująca z trudna młodzieżą w domach dla dzieci na terenie Trójmiasta. Komunikatywna i kreatywna osoba, która charakteryzuje ogromna pasja do wykonywania swojej pracy. Swoje obowiązki w pracy z dziećmi traktuje jako przyjemność a nie przymus. Miłośniczka podróży i zdobywania nowych doświadczeń. Nade wszystko kochająca zwierzęta, szczególnie psy. Empatyczna i zawsze z ogromną energia do działania.

zdjęcie Agnieszka Witkowska

Agnieszka

Agnieszka jest studentką Politechniki Gdańskiej. Swoje zamiłowanie do pracy z dziećmi aktywnie rozwija, pełniąc funkcję drużynowej jednej z gdańskich drużyn harcerek ZHR. Lubi dzielić się swoją wiedzą poprzez udzielanie korepetycji. Wolne chwile zazwyczaj poświęca na czytanie książek. Uwielbia podróże, a jej ulubionym kierunkiem wyjazdów są góry.

 

Zdjęcie_Jakubowska (1)_edited

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Pedagogiki Wczesnej Edukacji z Językiem Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie zdobywa podczas praktyk pedagogicznych, letnich obozów a przede wszystkim, gdy opiekuje się 3 siostrzeńców.

Na co dzień jest pozytywnie nastawioną do świata osobą, która stara się zarażać innych uśmiechem. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, uprawiając sport i uczestnicząc w wydarzeniach muzycznych.

Zdjęcie profilowe Katarzyna Stypuła

Kasia

Kasia jest studentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada dyplom zawodowy Artysty-Tancerza oraz Instruktora Stretchingu. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc zajęcia ruchowe i baletowe w przedszkolach, szkołach oraz domach kultury. W wolnym czasie szyje, czyta, chodzi na piesze wycieczki. Uwielbia spędzać czas w otoczeniu najbliższych. Jest osobą otwartą i zawsze uśmiechniętą.

Bozena Krawczyk zdjęcie

Bożena

Bożena jest pedagogiem specjalnym, ukończyła również edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Pracuje jako nauczyciel wspomagający. Ciągle doskonali się zawodowo. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Lubi aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania.

zdjęcie Pożarowczyk Joanna

Joanna

Joanna jest Absolwentką WSEI w Lublinie.  Nauczyciel biologii,  oligofrenopedagog, wychowawca grupy przedszkolnej, instruktor szachowy.  Z dziećmi pracuje od 7 lat. Cierpliwa, odpowiedzialna, bardzo lubi swoją pracę. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Z entuzjazmem angażuje się w organizacje teatrzyków i przedstawień z udziałem dzieci. Lubi gry zespołowe, eksperymenty przyrodnicze i chętnie dzieli się swoją pasją do gry w szachy.

Asia gdansk

Joanna

Joanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Pedagogika Specjalna z Terapią Pedagogiczną, obecnie studentka Pedagogiki. Studia pozwoliły jej zgłębić specyfikę funkcjonowania dziecka, pozwoliły także zdobyć doświadczenie, podczas praktyk studenckich w Szkołach Integracyjnych. Doświadczenie zdobywała już w szkole średniej angażując się w prace w formie wolontariatu w Domu Dziecka.

Osoba pełna energii, lubiąca aktywnie spędzać czas. Pasjonatka podróży, kulturoznawstwa. W kontaktach z dziećmi wykazuje się cierpliwością i życzliwością. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości, satysfakcji pozwala także rozwijać się, zdobywać doświadczenie. W wolnym czasie dużo czyta, uwielbia pływać oraz jeździć na rolkach i rowerze.

Julita-ZDJ

Julita

Julita jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku psychologia ze specjalnością neurobiopsychologia. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa jako wolontariuszka w Akademii Przyszłości oraz w Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej Dom im. J. Korczaka w Gdańsku. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Lubi aktywnie spędzać czas, szczególną przyjemność sprawiają jej górskie wędrówki.

Maria-Burczyk

Marysia

Pedagog, prywatnie matka dwójki dzieci, która bardzo lubi się śmiać. Swojego dwudziestoletniego doświadczenia pedagogicznego nie lubi traktować zbyt poważnie, dlatego jest specjalistką od wygłupów i pozytywnej energii. Lubi przebierać się za teletubusie, misie i inne tulisie i organizować dla dzieci przebierane imprezy:) Trenerka metody IPP, która czasami gubi się na własnym osiedlu, ale jakoś zawsze trafi na pomocną, przyjazną duszę.

Magda

Magdalena

Magda jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Pracuje z dziećmi od 7 lat. Absolwentka studiów filologicznych o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, obecnie kontynuuje je na drugim stopniu na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła na licznych praktykach jako nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, wolontariacie oraz udzielając korepetycji.

Ciepła i cierpliwa osoba z zamiłowaniem do szeroko pojętej sztuki. Otwarta na potrzeby młodych-ciekawskich. Uwielbia prace z dziećmi, ponieważ wie, że ich uśmiech i rozwijana ciekawość są najlepszą zapłatą za włożony trud.

P.Belczyk foto 2

Paulina

kierownik

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, harcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego na co dzień pracująca w dziale logistyki dużej korporacji spożywczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz organizacji wypoczynków letnich i zimowych, wycieczek i biwaków zdobyte w harcerstwie. Zwolenniczka zajęć na świeżym powietrzu i wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach, ćwiczeniach i grach edukacyjnych.

Górnik Julia 8 pp

Julia

Julia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2019 roku. Jest studentką drugiego roku Wychowania fizycznego na Akadenii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas letnich i zimowych obozów. Posiada certyfikat trenera personalnego. Lubi prowadzić ćwiczenia ruchowe dla dzieci.

KasiaWąchała-krk

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Studentka położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Uwielbia pracę z dziećmi i od liceum ma za sobą przeróżne wolontariaty, w tym zakresie: praca w świetlicy środowiskowej, animacje na festynach, opieka podczas kolonii, a także wolontariusz, lider i asystent do spraw wdrożeń w programie Akademia Przyszłości w Krakowie. W wolnym czasie pracuje jako niania, czyta książki, kocha rower i góry i jeśli tylko może to wyrusza w nieznane.

Dominika-Kania-Krk

Dominika

Dominika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2017 roku. Jest absolwentką pedagogiki społeczno-opiekuńczej, pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną oraz pedagogiki specjalnej – resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie poszerza swoją wiedzę studiując pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywała angażując się w wolontariat oraz liczne praktyki. Od kilku lat pracuje z dziećmi w różnym wieku. Uwielbia pracę z dziećmi, w której jest autentyczna i zaangażowana. Uważa, że dzieciom należy stwarzać odpowiednie warunki do rozwijania ich potencjału.

zuzanna-pietrusa

Zuzanna

Zuzanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach psychologia stosowana oraz pedagogika specjalna ze specjalnością resocjalizacja.

Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała podczas letnich turnusów rekolekcyjnych Ruchu Apostolstwa Młodzieży, gdzie pełniła rolę animatora i wychowawcy. Była wolontariuszką w Stowarzyszeniu Siemacha, gdzie pomagała w prowadzeniu zajęć dla dzieci.

Swoje plany na przyszłość łączy z pracą z drugim człowiekiem, zarówno tym małym, jak i tym dużym. Praca z wychowankami, z którymi chce dzielić się radością i energią, przynosi jej dużo satysfakcji. Pasjonuje się tańcem towarzyskim, którego tajniki poznawała na kursie oraz studenckich warsztatach tanecznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Marta-krk

Marta

Marta jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Absolwentka wychowania plastycznego na Akademii Pedagogicznej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Sztuka (Uniwersytet Rzeszowski) , Informatyka (Uniwersytet Jagielloński) oraz studiuje na kierunku edukacji elementarnej.

Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej oraz prowadzi zajęcia artystyczne w przedszkolach. Jej pasją jest sztuka oraz praca z dziećmi. W wolnych chwilach maluje , gra i oddaję się urokom dźwięków muzyki. Wielokrotnie pracowała na półkoloniach i koloniach jako wychowawca oraz instruktor zajęć plastycznych. W swojej pracy łączy 20 letnie doświadczenie, naukę z wyśmienitą zabawą. Cechuje ją poczucie humoru, serce do pracy z dziećmi oraz duże zaangażowanie i odpowiedzialność.

Ewa Grabek

Ewa

Ewa jest studentką specjalizacji public relations na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowa niania, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrzyni. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku i kilkuletnie doświadczenie na tych stanowiskach. Pracowała również jako lektorka języka angielskiego.

Marcelina Janeba

Marcelina

Tegoroczna magistrantka z uprawnieniami pedagogicznymi na kierunku psychologii stosowanej UJ. Dyplomowana absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Przez wiele lat związana ze scenami zarówno krakowskimi, jak i międzynarodowymi podczas przeróżnych konkursów tanecznych. Na co dzień współpracuje ze szkołami tanecznymi jako pedagog tańca klasycznego. Prowadzi także warsztaty m.in. z tańca charakterystycznego, ludowego oraz musicalu. Połączenie pracy z ciałem i psychologii odnalazła w choreoterapii. Jak fanką wszelkich form arteterapii, które wzbudzają ludzką kreatywność, pozwalając poznać samego siebie. Uwielbia podróże, pracę z dziećmi, ruch i dobry humor.

Damian

Damian

Damian jest absolwentem krakowskiego LO, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Zbliżający się okres wakacyjny, oprócz pracy z dziećmi chce poświęcić na to co najbardziej lubi – dokształcanie się w kierunku informatyki oraz na dbanie o swoją kondycję fizyczną.
Mówi o sobie, że jest bardzo cierpliwy, kreatywny oraz potrafi w życiu improwizować.

Ania Tendera Krk

Ania

Ania jestem absolwentką II LO w Krakowie. Od 2016 roku jestem animatorką grup apostolskich RAM i w wolnym czasie jeżdżę na rekolekcje z młodzieżą. Moją pasją jest żeglarstwo dlatego też jeżdżę na obozy z saltromem jako opiekun oraz żeglarz jachtowy. Od dziecka uwielbiałam sport. Trenowałam plywanie, crossfit oraz MMA a teraz jeżdżę na wyjazdy z młodzieżą jako instruktor sportu. Moja naukę przekładam także na pomoc innym m.in. udzielam korepetycji. Jestem bardzo pozytywną, otwarta oraz ambitna osobą.

dorota lublin

Dorota

Kierownik

Dorota jest absolwentką Liceum Plastycznego w Lublinie i UMCS w Lublinie, skończyła pedagogikę specjalną, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Pracuje jako nauczycielka przedszkola. Przez wiele lat była wychowawcą na koloniach i półkoloniach. Pracuje również jako animatorka zabaw dla dzieci. Ciągle doskonali się zawodowo. Praca z dziećmi to jej pasja. Lubi, gdy w jej pracy dużo się dzieje, bo wtedy dzieci nie nudzą się. Jest kreatywna, ale też sumienna, obowiązkowa i dokładna. Poważnie podchodzi do powierzonych jej zadań. Jest uśmiechnięta, otwarta, pomocna i cierpliwa. Prywatnie- mama małego Szymka i szczęśliwa mężatka. Kocha spacery, ceni czas na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Lubi czytać książki i interesuje się rękodziełem artystycznym.

92871938_1278820692315967_1244374818766192640_o

Kasia

Kasia jest  z wykształcenia pedagogiem resocjalizacyjnym i pracuje z młodzieżą w ośrodku kuratorskim. Swoją wiedzę i umiejętności  nabyte w trakcie studiów i szkoleń wykorzystuje pomagając młodym osobom i ich rodzinom, praca dla niej to pasja..  Z dziećmi pracuje od wielu lat, na początku jako wychowawca kolonijny, a następnie kierownik kolonii.  Ukończyła szkolenie w zakresie TUS i aktywnie pracuje jako szkoleniowiec i trener.

Uwielbia czytać książki i słuchać muzyki, a także zwiedzać różne zakątki naszego kraju, pasjonatka morza.  W wolnych chwilach poświęca czas na artterapię i florystykę.  Interesuje się psychologią i  cieszy się każdą chwilą, nie lubi ponuractwa i zgorzkniałych osób.

 

zdjęcie Aniela Opalińska

Aniela

Aniela jest na co dzień studentką psychologii i filologii romańskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez wychowawstwo na półkoloniach, odbyte kursy np. z animacji dzieci w kulturze oraz poprzez zaangażowanie w różnorodne formy wolontariatu. Jest ciepłą osobą, która stara się słuchać dzieci i zarażać ich swoim uśmiechem a problemy rozwiązywać rozmową.

Prywatnie interesuje się psychologią, językami obcymi i jazdą konną. Fanka podróżowania i poznawania innych kultur a także pasjonatka górskich wędrówek.

 

zdjęcie Monika Borawska

Monika

Monika jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunkach historia i  krajoznawstwo i turystyka kulturowa.  Studia pozwoliły jej  rozwijać pasję jaki też umożliwiły prace z młodzieżą.  Jej inną pasją jest malowanie i rysunek.
Podczas studiów udzielała się jako wolontariusz w domu kultury. Osoba pełna energii, lubiąca aktywnie spędzać czas. Od niedawna przewodnik i pilot wycieczek.  W kontaktach z dziećmi wykazuje się cierpliwością i życzliwością. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości, satysfakcji pozwala także rozwijać się, zdobywać doświadczenie. W wolnym czasie dużo czyta, głównie książki historyczne oraz jeździ na rowerze.

Michalina

Michalina

Michalina jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018. Studentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stara się zauważać drugiego człowieka i służyć mu pomocą. Rozwija się w wielu środowiskach poprzez zaangażowanie w różne formy wolontariatu, gdzie współpracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ceni sobie możliwość przekazywania wiedzy, a swoich podopiecznych stara się obdarzyć uśmiechem
i dobrym słowem.

Interesuje się psychologią, historią (szczególnie XX wieku) i literaturą. Inspirują ją języki obce oraz różnorodne utwory muzyczne. Realizuje się również jako animator czasu wolnego, przeprowadzając gry i zabawy z grupą, a także tańce integracyjne. W wolnych chwilach pisze wiersze. Prywatnie fanka skoków narciarskich, piłki nożnej oraz pasjonatka gór.

Maciek Lublin

Maciek

Ukończyłem pedagogikę specjalną na uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie staram się uzupełniać swoją wiedze na studiach magisterskich z dziedziny socjoterapii z resocjalizacją. Z dziećmi pracuje od dawna, z początku jako drużynowy harcerski oraz zuchmistrz gromady zuchowej, później już jako wychowawca. W pracy przede wszystkim staram się zaciekawić i zaktywizować dzieci. Uważam, że możliwość nauczania jest przywilejem a nie obowiązkiem. Dlatego poświęcam się swojej roli w 100%.

Interesuje się nowymi technologiami i ich możliwościami wpływania na rozwój dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach gram na perkusji, gotuję oraz staram się najwięcej podróżować by poznawać kulturę a przede wszystkim kuchnię innych nacji.

 

Iwona-Lublin

Iwona

Iwona pracuje w Małym Geniuszu od Ferii 2016. Absolwentka UMCS w Lublinie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie kończy studia Rusycystyczne. Oprócz tego jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Doświadczenia w pracy z dziećmi aktywnie budowała będąc członkiem Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy, gdzie była członkiem zarządu ds. działań naukowych. Oprócz tego brała udział w licznych przedsięwzięciach, wolontariacie, projektach naukowych, które m.in. koordynowała, na czym obudowywała swoją wiedzę zdobywaną na studiach, podczas kursów i szkoleń zawodowych.

Praca z dziećmi daje jej wiele radości oraz pokłady pozytywnej energii. Interesuje się dogoterapią. Prywatnie – miłośniczka gór.

CAM00193

Karolina

Karolina z wykształcenia jest pedagogiem, logopedą oraz audiologiem. Nieustannie zdobywa doświadczenie podczas praktyk w szkołach i przedszkolach oraz uczestnicząc w kursach, warsztatach i wolontariatach.

W życiu dąży do tego, by zawsze w drugiej osobie widzieć dobro. Jej marzeniem jest bycie nie tylko nauczycielem, ale także bycie aniołem stróżem, który będzie czuwał nad prawidłowym rozwojem dzieci, zaszczepiał w nich pasje oraz razem z nimi odkrywał niezmierzone tajemnice świata:) Karolina jest człowiekiem o wielkim sercu, które wypełnia pasja do pracy z dziećmi oraz miłość do tańca.

Patrycja poznan

Patrycja

Kierownik

Patrycja to malarka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na wydziale Malarstwa i Rysunku. Obroniła w 2018r. dyplom  magisterski z zakresu Malarstwa w pracowni prof. zw. UAP Grzegorza Ratajczyka z oceną celującą. Wyróżniona w 38 edycji konkursu im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom UAP. Uczestniczka projektu „Sztuka teraz” w Muzeum Narodowym w Krakowie.  W 2018r. kuratorka pleneru malarskiego w Goraju. W 2017 Ukończyła Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od roku 2012 do 2015 studiowała Architekturę Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2015 obroniła dyplom licencjacki w pracowni Projektowania Wnętrz w Przestrzeni Miejskiej u prof. zw. UAP dr hab. Wiesława Krzyżaniaka. Absolwentka Państwowej szkoły muzycznej I stopnia im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach i Prywatnej szkoły muzycznej w Czarnkowie. Jej pasją jest malarstwo, kilkakrotnie wystawiała swoje prace w galeriach na terenie Polski.

Obecnie pracuje jako nauczyciel prowadząc zajęcia z muzyki i plastyki z dziećmi.  Jej praca skupia się głównie na inspirowaniu młodych umysłów poprzez działania twórczo-artystyczne.

Kasia-miszczynska-371x278-1

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Geografia. Podczas studiów zarówno licencjackich jak i magisterskich uzyskała uprawnienia pedagogiczne, dzięki którym ma możliwość realizowania swoich marzeń i dzielenia się wiedzą z innymi. Kasia okres studiów wykorzystała bardzo aktywnie. Zdobyła wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, poprzez liczne zajęcia terenowe, wolontariat oraz kursy i zajęcia dodatkowe. Aktualnie aktywny, szczęśliwy, pracowity nauczyciel i przyrodnik. Kasia jest osobą bardzo otwartą, szczerą, dbającą o dobro osób z którymi pracuje. Wkłada bardzo dużo serca w swoją pracę i zawsze stara się o jak najlepszy efekt. W pracy z dziećmi jest bardzo cierpliwa, kreatywna, stara się zainteresować każde dziecko. Angażuje wszystkich uczestników zabawy, tak by każdy miał szansę zaistnieć i wykorzystać swoje możliwości. Podczas zajęć Kasia jest zawsze uśmiechnięta, co skutkuje dużym uśmiechem na twarzy dzieci. Jej wykształcenie zdobyte na studiach, praktyka w obszarze edukacji oraz zaangażowanie powoduje, że praca sprawia jej dużą przyjemność i radość. Swoje zainteresowanie podróżami, innymi kulturami, oraz szeroko rozumianym „światem”, z dużym zapałem przekazuje innym. Kasia wie „co w trawie piszczy”

Każdy swój dzień łączy ze sportem, ponieważ wie, że to najprostsza droga do dobrego samopoczucia. Podczas zajęć z dziećmi stawia na aktywność fizyczną. Sama od najmłodszych lat była członkiem zespołu folklorystycznego. Umiejętności taneczne wykorzystuje podczas zabaw z dziećmi. Połączenie folkloru oraz zamiłowania do otaczającego środowiska wypracowało w niej duże poczucie tożsamości regionalnej. Hasło którym kieruje się w swojej pracy to „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nią wiedzą jak dbać o środowisko, oraz jak ważna jest najbliższa okolica w której mieszkają i dorastają dzieci.

Pedagog z powołania, którego motto brzmi: uśmiechem zmieniaj świat!

Aga

Agnieszka

Agnieszka jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2018r. Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Już podczas studiów polonistycznych pracowała z dziećmi, prowadząc warsztaty plastyczne. Jej drugie imię to… muzyka. Kocha śpiewać, tańczyć, grać na gitarze i wykorzystywać to wszystko w pracy z dziećmi! Jej motto to nauka przez zabawę. Uwielbia, gdy na zajęciach coś się dzieje – na pewno w ruch pójdą kredki, pisaki, nożyczki i wszystko, co tylko ma pod ręką! Wie również, że najlepsza nauka odbywa się nie inaczej, jak tylko przez działanie! Agnieszka jest osobą uśmiechniętą, ceniącą zaangażowanie dzieci. Ich szczęście i zadowolenie z zajęć to jej podwójna radość. Nie rozstaje się też z dobrą książką. Niektóre potrafi czytać wiele razy i zawsze czymś nowym ją zaskakują! Potrafi słuchać uczniów, rozmawiać i wszystko im tłumaczyć, przy czym jest cierpliwa i konsekwentna. To mistrzyni organizacji, która zawsze dąży do wyznaczonych celów, umiejętnie planując i organizując każdą czynność. Wyznaje zasadę, że najlepszy czas wolny to czas zorganizowany!

Kinga Poznań

Kinga

Kinga = KREATYWNOŚĆ + INTELIGENCJA + NAUCZYCIELSKOŚĆ + GORLIWOŚĆ + AMBICJA. Absolwentka UAM, doktor językoznawstwa, choć recept wystawiać nie może, ma sprawdzone remedium w postaci uśmiechu – to jej znak rozpoznawczy. Jak ulał pasują do niej słowa piosenki: „(…) jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok. Jesteś gwiazdą w ciemności mistrzem świata w radości (…)”. Kocha muzykę, śpiewa, podróżuje, lubi gimnastykę i pływanie, sporo czyta i bacznie obserwuje język ojczysty (jak na polonistkę przystało), jest aktywna i otwarta. Szanuje innych i w dzieciach widzi Człowieka, co pozwala obu stronom się szanować i wzbudzać życzliwość.

Iza Poznań (2)

IZa

Iza jest studentką psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybrała ścieżkę edukacyjną na studiach, kontakt z dziećmi jest jej bliski. Dodatkowo ma doświadczenie zdobyte na koloniach, które upewniło ją w przekonaniu, że chce realizować się zawodowo w tym kierunku. Czuje, że praca z drugim człowiekiem to jej powołanie. Jest żywą, pełną pasji, otwartości i zaangażowania osobą. Uwielbia zarażać innych energią i wzbudzać uśmiechy radości u dzieci. Wierzy, że podczas zabawy można przekazać wiele wartościowych treści, uczących i wzbogacających. Z tego też względu jej program zawiera różnorodną tematykę.

Ma szerokie spektrum zainteresowań. Jest pasjonatką gotowania roślinnego, rozwoju osobistego, ćwiczenia jogi i obcowania z przyrodą. Ma przeświadczenie, że tworzenie harmonijnej relacji między ciałem a duszą pomaga w utrzymaniu pozytywnego nastawienia do życia.

SAMSUNG CSC

Julia

Jestem studentką Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od kiedy pamiętam, angażuję się w najróżniejsze akcje jako wolontariuszka, a doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w ramach działalności harcerskiej (pełnię obecnie funkcję drużynowej oraz komendantki szczepu w ZHP). Największą satysfakcję sprawia mi uśmiech i widoczny rozwój moich podopiecznych, a wszystkie ich sukcesy napawają mnie ogromną dumą. Głęboko wierzę, że miejsce człowieka jest wśród natury i to właśnie jej świat chcę pokazywać dzieciom, ucząc je przy tym samodzielności i współpracy. Prywatnie uwielbiam wędrować po górach (szczególnie Tatrach!), piec najpyszniejsze serniki, chodzić na długie spacery po mieście i poza nim, mówić po francusku, bawić się w PR-owca, a ostatnio również szyć.

Bio kamila suseł

Kamila

Kierownik

Kamila jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r. W pracy głownie ukierunkowana na kontakt z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog i doradca zawodowy, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące zjawiska cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień oraz komunikacji interpersonalnej. Współpracuje z instytucjami zajmującymi się szeroko pojętą profilaktyką prowadzoną w szkołach oraz wychowaniem kulturalno-artystycznym. Pracowała na stanowisku wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Od ponad pięciu lat, w okresie ferii i wakacji programowo tworzy kolonie, półkolonie i obozy. Pierwsze doświadczenia zdobyła w ZHP, które zaszczepiło w niej pasję do podróżowania, przeżywania przygody i pozytywnego nastawienia.

Monika

Monika

Monika współpracuje z Małym Geniuszem od Ferii 2018r. Jest pedagogiem, nauczycielem przedszkola i dydaktykiem nauczania wczesnoszkolnego oraz terapeutą pedagogicznym. Ukończyła liceum artystyczne, kurs kwalifikacyjny ze sztuki w Jeleniej Górze i arteterapii w Warszawie. Prowadzi popołudniami stowarzyszenie na rzecz osób w potrzebie, które zajmuje się również działalnością edukacyjno – kulturalną. Posiada 10 – letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku i rozwoju. Obecnie pracuje w oddziale zerowym, prowadząc jednocześnie popołudniową działalność społeczną. Kocha dzieci a jej motto życiowe w pracy to słowa Leopolda Staffa: „Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, A szczyt twórczości to tworzenie siebie”, dlatego Monika to artystyczna dusza, która rozwija przed dziećmi szeroki wachlarz działań twórczych.

hanna burczyk

Hania

Hania – Z wykształcenia jest logopedą klinicznym (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), pedagogiem (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) oraz kulturoznawcą (Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie). Swoją wiedzę zawodową pogłębia podczas różnego rodzaju kursów i szkoleń. Do jej pasji należy praca z dziećmi, które są niesamowitymi obserwatorami otaczającego świata. Bardzo lubi podróże, te bliskie i te dalsze oraz fotografię amatorską.

Małgosia Mania

Małgosia

Małgosia pochodzi z małej miejscowości, która znajduje się w okolicach Gór Sowich. To właśnie tam od małego rozwijała swoją największą pasję jaką jest taniec. Oprócz tańca fascynują ją też musicale, sama miała okazje występować w kilku w swoim rodzinnym mieście. Ukończyła Państwowe Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (SKIBA), na kierunku animacja kultury-specjalność taniec. Jej pracą dyplomową było stworzenie filmu dokumentalnego z udziałem dzieci z domu dziecka pt. „Rola animatora tańca w grupie dziecięcej”. To właśnie wtedy Małgosia poczuła, że praca z dziećmi jest czymś co sprawia jej satysfakcje i postanowiła pójść na studia pedagogiczne.
Obecnie ukończyła studia licencjackie z pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego i studiuje na kierunku menager działań artystycznych z arteterapią. Na co dzień pracuje w przedszkolu. W czasie studiów zdobywała doświadczenie jako animator imprez okolicznościowych, wychowawca na koloniach, zimowiskach, obozach konnych. Prowadzi również zajęcia taneczne i sportowe dla dzieci.
Małgosia jest osobą odpowiedzialną, sumienną i kreatywną. Doświadczenie nauczyło ją, że ile energii włożymy w swoją pracę to tyle otrzymamy w zamian uśmiechów i radości na buziach dzieci. Uważa, że dzieci doskonale wyczuwają nasze emocje, dlatego do pracy z nimi trzeba zawsze być pozytywnie nastawionym!

natalia pasek

Natalia

Natalia – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ( kierunek : Wychowanie fizyczne, rocznik 2017 ), obecnie studentka zaoczna na kierunku Edukacja wczesnoszkolna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
Od września 2018 nauczycielka w szkole Podstawowej nr 34 we Wrocławiu.
Interesuje się tańce oraz muzyką. W wolnym czasie prowadzi zajęcia taneczne z młodzieżą oraz sama dokształca się w tej dziedzinie.

Asia-1

Joanna

Joanna jest studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Rozpoczęła również kurs psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoją przyszłość wiąże z czynną pomocą psychoterapeutyczną indywidualną i par. Interesuje ją również psychologia rozwojowa i tematy dotyczące wpływu rodziny na rozwój człowieka.

Jej pasją jest kontakt z naturą, bardzo lubi aktywny wypoczynek i pielęgnację roślin. Kolejną pasją jest taniec. Gdy była młodsza często wjeżdżała na obozy taneczne i ćwiczyła m.in. w Teatrze Tańca Capitol. Jest to dla niej sposób żeby dbać o rozwój duszy i ciała. Była również Tutorem w Akademii Przyszłości, tam zdobywała doświadczenie we współpracy z dziećmi. Praca z dziećmi wprowadza do jej życia radość.

Barbara-Kinach

Barbara

Basia pochodzi z Legnicy, gdzie w Młodzieżowym Centrum Kultury odkrywała i rozwijała swój talent artystyczny. Obecnie jest studentką 4 roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Swoją pasję artystyczną przekazuje również w pracy z dziećmi. Pierwsze doświadczenia zdobywała prowadząc warsztaty plastyczne, animacje oraz różnego rodzaju zajęcia z dziećmi przedszkolnymi. Uwielbia grafikę, sztukę oraz naturę. Czerpie z nich siłę i radość życia.

KŁDZ-zdjęcie

Dominika

Kierownik

Dominika jest pogodną i pozytywnie nastawioną do życia i ludzi osobą o różnorodnych zainteresowaniach. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą podczas obozów i kolonii, a także w czasie roku szkolnego m.in. jako instruktor, animator, tutor i korepetytor. Współtworzyła i nadzorowała różne projekty społeczne na terenie Łodzi. Miłośniczka rozwoju osobistego poprzez naukę nowych rzeczy i trening uważności, pedagogiki cyrku, a także wszelkich działań artystycznych, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Zawsze pomocna i chętna do twórczego działania. Lubi aktywnie spędzać czas, jeździć na rowerze, ćwiczyć jogę, tańczyć oraz podróżować autostopem, a spacery po lesie i kontakt z naturą są dla niej najlepszym sposobem na wytchnienie. Uważa, że w każdym człowieku drzemie ogromny potencjał i czasem trzeba tylko pomóc mu go wydobyć.

zdjęcie Magdalena Pikorska_edited

Magdalena

Magdalena jest studentką I roku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Praca z dziećmi nie jest mi obca ponieważ od 2014 roku należę do Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie prowadziłam drużynę harcerską, a obecnie jest instruktorką. Uwielbiam gotować i ćwiczyć, staram się też zarażać innym swoją pasją, gdyż nic tak nie uwalnia endorfin jak aktywność fizyczna. Na co dzień pełna zapału i uśmiechu, gotowa by odkrywać nowe przygody.

Zdjęcie Wioletta Śliz

Wiola

Wiola jest studentką 2 roku pedagogiki ze specjalizacją wychowanie  wczesnoszkolne  i przedszkolne. W przyszłości chciałaby pracować jako nauczyciel w żłobku, przedszkolu lub w klasach 1-3. Dziewczyna od kilku lat w ferie oraz w wakacje pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku  jako wychowawca na koloniach i półkoloniach, a w czasie trwania roku akademickiego jako animatorka, która  bardzo się w tym spełnia, ponieważ daje jej  to dużą satysfakcję w życiu, radość oraz szczęście gdyż bardzo kocha to co robi. Jest osobą, która w życiu kieruje się szczerością, empatią, aktywnością, nie lubi się nudzić. Dziewczyna miła, ciepła, wrażliwa, uczuciowa, pozytywna, otwarta na nowe wyzwania oraz pełna pozytywnej energii, którą chętnie się dzieli i zaraża nią innych. Jak sama o sobie mówi, „rozumie dzieci, gdyż sama w środku jest nadal małą dziewczynką”, co pozwala jej na świetną komunikację i zabawę z najmłodszymi bo nie ma dla niej nic piękniejszego niż szczery uśmiech dziecka, który jest zapłatą za jej serce, które wkłada w wychowanie ich. Jej pasją jest taniec, który towarzyszy jej od najmłodszych lat, gdyż tańczyła przez wiele lat w zespole ludowym. W wolnym czasie lubi oglądać dobre filmy oraz śmieszne komedie i słuchać muzyki.  Kiedy ma dłuższą chwilę wolnego czasu chodzi do kina z przyjaciółmi, spędza z nimi miło czas i  jeździ rowerem.

Asia

Joanna

Asia jest studentką czwartego roku filologii angielskiej ze specjalizacją metodyczną. Od kilku lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako lektor języka angielskiego. Jednak języki obce to nie jedyna jej pasja. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, w szczególności kryminały i historie, które niekoniecznie trafiały na pierwsze miejsce w rankingach. Jej pasją jest również kino i różnego gatunku filmy. Jest osobą aktywną, pełną pozytywnej energii, którą chętnie się dzieli i zaraża innych. Jest również świetnym animatorem zabaw i gier dla dzieci, a sama praca z nimi daje jej dużo satysfakcji i radości. Jak sama o sobie mówi, „ma gdzieś ukryte wewnętrzne dziecko”, co pozwala jej na świetną komunikację i zabawę z najmłodszymi.

Adam Lodz

Adam

Jestem studentem 3 roku pedagogiki na specjalności edukacja dorosłych z coachingiem. Interesuję się kulturą antyku, egzotycznymi krainami oraz zwierzętami. Lubię prace w dziećmi, ponieważ pozytywnie zaskakują mnie na każdym kroku i zarażają mnie swoją energią. W życiu kieruje się szczerością, empatią i pozytywną energią. Moje motto to: jeżeli język nie jest poprawny, to, co powiedziano, nie jest tym, co zamierzano powiedzieć.  Jeżeli to, co powiedziano, nie jest tym, co zamierzano powiedzieć, nie zostanie zrobione to, co być powinno.

Kasia

Katarzyna

Kasia studiuje pedagogikę ze specjalnością opieka i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Łódzkim. W przyszłości chciałaby pracować jako socjoterapeuta. Uwielbia zajęcia, które podnoszą pewność siebie i uczą lepszej współpracy w grupie.W trakcie trwania roku szkolnego pracuje jako niania i zajmuje się dziećmi w przedziale wiekowym 5-10 lat. Wakacje spędza jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

W wolnych chwila zgłębia kulturę Azji Wschodniej, szczególnie interesuje ją Korea Południowa i Japonia. Miłośniczka diety roślinnej, którą z pasją i sukcesami praktykuje w kuchni. Jest pozytywną, otwartą na nowe wyzwania osobą, która uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Magda-1

Magda

Studentka Politechniki Łódzkiej na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przygoda z pracą z dziećmi zaczęła się od pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu w oddziale pabianickim, gdzie jest wolontariuszką do tej pory. W okresie wakacyjnym pracowała jako wychowawca na koloniach. Nie lubi się nudzić, uwielbia uczyć się nowych rzeczy, zafascynowana nauką języków obcych, nauka chemii i biologii. Interesuje się kulturą Hiszpanii, lubi też obejrzeć dobry film.

maja

Maja

Kierownik Mokotów

Maja zaczynała jako wychowawcw w Małym Geniuszu w wakacje w 2017r. Jak mówi o sobie: jestem filozofką o specjalizacji filozofia nauki, skończyłam również kurs Trenera Umiejętności Psychospołecznych. Pracuję na Politechnice Warszawskiej na wydziale Administracji i Nauk Społecznych, prowadzę zajęcia w zakresie efektywnego uczenia się, zajęcia profilaktyczne rozwijające kompetencje społeczne, technik pamięci, retoryki, podstaw logicznego myślenia, filozofii twórczości oraz dydaktyki pracy metodą dociekań filozoficznych dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi: jestem członkiem zarządu i współzałożycielem Stowarzyszenia Strefa Wzrostu, gdzie koordynuje warsztaty edukacyjne na każdym etapie edukacyjnym. Jestem również zatrudniona jako specjalista do wdrażania procesów edukacyjnych w Centrum Nauki Kopernik, gdzie prowadzę warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Ukończyłam m.in kurs animatora zabaw dziecięcych, arteterapii z elementami dramy, bajkoterapii klinicznej, trenera umiejętności społecznych oraz ukończyłam program Nowoczesny Pedagog na wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, spędziłam kilka miesięcy na niemieckim Katholische Universität Eichstätt-Ingolstadt, na wydziale pedagogiki i resocjalizacji.

dav

Kierownik

Kierownik Śródmieście Północne

Ania jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r.  Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i wychowawcą harcerskim. Dobro dzieci stawia zawsze na najwyższym miejscu a wartości przekazane przez znakomitych pedagogów takich jak Maria Grzegorzewska, Janusz Korczak, czy Aleksander Kamiński są jej niezwykle bliskie. Obecnie wychowawca w Warszawskiej świetlicy. Zwolenniczka nowoczesnych metod edukacji i wspierania samodzielności dzieci. Jej doświadczenie w pracy wychowawczej sięga 2010 roku.

Niezwykle kreatywna i otwarta. W wolnym od pracy czasie poświęca się swoim hobby, czyli rękodziełu wszelkiego rodzaju a najlepiej metodą „zróbmy coś z niczego” oraz ratownictwu w Harcerskim Klubie Ratowniczym, gdzie poza szkoleniem siebie i innych z pierwszej pomocy doprowadza do perfekcji techniki charakteryzatorskie na potrzeby symulacji. Jej pasją jest również szeroko pojęta dziedzina reklamy i przekazu społecznego. W związku z tym stara się doskonalić umiejętności graficzne i social media management. Łącząc studia z tą pasją w ramach pracy magisterskiej przygotowuje kampanię społeczną.

Ania uważa się również za wielką fankę youtubowego kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot!” i podobno się tego nie wstydzi… Dlaczego Ania i Mały Geniusz pasują do siebie jak ulał? Bo kieruje nimi to samo. Bo dostrzegają w każdym dziecku potencjał, starają się je wspierać i rozwijać jego zdolności. A przede wszystkim kochają naukę i starają się tą miłością zarazić innych!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karolina

Karolina- Absolwentka oraz aktualna studentka wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, jest ona również instruktorem pływania. Oprócz sportu jej pasją jest muzyka, szczególnie śpiewanie. Uczestniczy w wielu koncertach oraz projektach muzycznych. Jest to osoba pełna energii oraz kreatywnych pomysłów. Z ogromną radością angażuje się w kształcenie oraz pracę z dziećmi.

zdjecie Marcelina

Marcelina

Dwudziestoletnia studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Marzy o rozpoczęciu drugiego kierunku – psychologii. Od trzech lat drużynowa zuchenek w ZHR, wcześniej kadra pomocnicza. Wielokrotnie organizowała kolonie wyjazdowe, uwielbia pracować z dziećmi i ma nadzieje rozwijać dalej swoją pasje pod okiem specjalistów. Poza dziećmi ma jeszcze inną pasję – literatura i pisanie. W przyszłości chce połączyć te dwie rzeczy, pisząc książki lub artykuły dla najmłodszych.

Zdjęcie Gabrysia Trepkowska

Gabriela

Gabriela jest studentką pierwszego roku pielęgniarstwa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest cierpliwa i kreatywna, nie lubi nudy. Lubi pracować z dziećmi, daje jej to dużo energii do działania. Z dużym zaangażowaniem i pasją uczy się Polskiego Języka Migowego. W wolnym czasie lubi piec i dekorować torty oraz aktywnie spędzać wolny czas, szczególnie jeżdżąc konno.

Zdjęcia Anna Jóźwiak

Ania

Wymyślanie warsztatów i praca z dziećmi to coś co uwielbia. Chwila, w której widzi uśmiechnięte i podekscytowane buzie – wtedy wie, że to co robi ma sens. Ania przygodę z dziećmi zaczęła 8 lat temu na praktykach w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Od zawsze interesowały ją inne kultury. Studia z kulturoznawstwa i praca w muzeum tylko pogłębiły jej pasję. Plastyczne umiejętności odziedziczyła po mamie, lubi wykorzystywać różne materiały do tworzenia ciekawych rzeczy. Szaleństwo i różnorodność to jej drugie imię!

damian-gruza

Damian

Damian pracuje w Małym Geniuszu od 2015 roku. Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Związany jest z dwoma warszawskimi uczelniami – obecnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie studiuje na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz poprzednio z Politechniką Warszawską (Technologia Chemiczna). Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj, sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Organizator wykładów i warsztatów z zakresu nauk medycznych. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

michalina-surdyn

Michalina

Michasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Studentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie. Pracowała jako animatorka sali zabaw organizując maluchom wymarzone urodziny, udzielała korepetycji z matematyki, organizowała też ogólnopolskie eventy promujące zdrowy tryb życia. Prywatnie ma zamiłowanie do psychologii, reklamy i malarstwa. Uwielbia czekoladę oraz kreatywne rozwiązania. Pasjonatka życia i wieczna optymistka. Nieodłącznym elementem jej ubioru jest uśmiech i owocowe kolczyki.

Anna Hajduk

Ania

Ania jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie a także szkoły muzycznej II stopnia. Z dziećmi i młodzieżą pracuje już od wielu lat, do niedawna  jako instruktorka ZHR, a także jako nauczycielka w przedszkolu. Uwielbia muzykę i  pracę z ludźmi, lubi podróżować i próbować nowych rzeczy. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej wiele radości a także  jest przestrzenią do twórczej aktywności.

Monika Kuna photo

Monika

Monika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Monika, jak wszyscy na pokładzie, współpracuje z dziećmi nie od dziś. Jej pedagogiczna przygoda rozpoczęła się na dobre, gdy w szkole średniej wybrała klasę o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Decyzja ta otworzyła przed nią możliwości w postaci różnych szkoleń i zajęć wolontariackich, a także utwierdziła w przekonaniu, że właśnie tym chce się zajmować w życiu. Wiedziona tą myślą, udała się na studia pedagogiczne, a następnie podjęła pracę w szkole.
Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Nie ma dzieci – są ludzie” i ona podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami. Twierdzi, że nigdy nie rozumiała, jak można lubić lub nie lubić dzieci. Przecież dziecko to po prostu mały człowiek. Każde z nich ma własny charakter i niepowtarzalną osobowość. No… i zazwyczaj zdecydowanie bardziej rozbudowaną wyobraźnię, lepiej rozwiniętą kreatywność oraz wyraźnie większe pokłady pozytywnej energii, niż dorośli – ale cśś! To nie ich wina 😉
Dlatego też Monika – jako przedstawiciel (podobno) dorosłych – stara się, jak może, by nie zatracić tych jakże cudownych, dziecięcych zdolności. I wiecie co? Chyba jej wychodzi!
Uwielbia zwierzęta. Gdyby mogła i miała wystarczającą ilość miejsca, przygarnęłaby je wszystkie.
Choć z reguły wyznaje zasadę „chcieć to móc”, stara się ją wykorzystywać rozsądnie. Dlatego, póki co, ma w domu tylko cztery koty 🙂
Tę ogromną sympatię do wszelkich futrzanych stworzeń odzwierciedla nawet jej nazwisko. Zgadnijcie jakie!
W wolnych chwilach pływa, jeździ na rolkach i uprawia gimnastykę. Lubi też robić nietypowe zdjęcia oraz tworzyć prace plastyczne (może nie jest w tej dziedzinie mistrzem, jednakże wcale się tym nie zraża, twierdząc, że każdy umie malować – niektórzy tylko nie mają odwagi pokazać efektów).

Ola Wawa

Aleksandra

Aleksandra jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018r. To niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka edukacji medialnej oraz pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Agnieszka-Sowinska-zdjęcie

Agnieszka

Agnieszka studiowała archeologię i pedagogikę (animację społeczno-kulturową) na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest trenerką umiejętności miękkich i kreatywności. Z dziećmi zaczęła pracować w harcerstwie. Wychowawcą na obozach jest już od 12 lat. W pracy z dziećmi stara się dawać im jak najwięcej przestrzeni na rozwój twórczy i własną kreatywność. Bywa przewodniczką po różnych kulturach, organizatorką gier i inicjatorką majsterek. Prywatnie uwielbia kuchnie wegetariańską, żeglarstwo i gry planszowe.

Katarzyna-Więcek

Katarzyna

Kasia jest studentką pedagogiki o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Twierdzi, że dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu. Uważa, że w pracy z dziećmi najważniejsze jest podążanie za nimi. Zwolenniczka podmiotowego traktowania dzieci oraz zasady – uczeń i wychowawca stoją na równi. Według niej praca z dziećmi jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem, ale przynosi ogromną satysfakcję. Sympatię najmłodszych zdobywa szczerym uśmiechem i ciepłym usposobieniem.

Zuzanna

Zuzia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2017.  Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z nauczaniem języka angielskiego i może także historii. Z dziećmi pracuje od 2015 roku, najpierw jako wolontariusz podczas letnich obozów, a od ostatniego roku już jako wychowawca.

Lubi poszerzać swoje horyzonty, często bierze udział w różnych szkoleniach i kursach animacyjnych. Za zadanie stawia sobie pomoc Małym Geniuszom w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. Uwielbia uczyć się języków i podróżować.

teresa-kołodziej-waw

Teresa

Teresa jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Jest absolwentką pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i resocjalizacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Czynny nauczyciel i wychowawca. Specjalizuje się w trudnej młodzieży i oligofrenopedagogice. Pracuje z dziećmi w różnym przedziale wiekowym od 13 lat. Pasjonatka wyczynowej jazdy na rowerze, tenisa, pływania i weterynarii gryzoni. Miłośniczka zwierząt, podróży historycznych i kulinariów.

Ewa Grabek

Ewa

Ewa jest studentką specjalizacji public relations na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowa niania, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrzyni. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku i kilkuletnie doświadczenie na tych stanowiskach. Pracowała również jako lektorka języka angielskiego.

Kasia Mihuniewicz

Kasia

Mam na imię Katarzyna, mam 34 lata, mieszkam w Warszawie. Od lat pracuję z dziećmi w różnym wieku i czerpię z tego wielką radość 🙂 Na co dzień pracuję w żłobku, ale jestem też animatorem podczas urodzin i innych eventów. Uwielbiam zwierzaki, te duże i te małe,  świat przyrody to moja druga pasja. W wolnych chwilach robię zdjęcia , podróżuję i zajmuję się rękodziełem 🙂

Agata Wawa

Agata

Agata jest absolwentką studiów pedagogicznych i pracuje w szkole. Cechują ją dobre kontakty z dziećmi. Ceni rozwój nie tylko swój, ale również najmłodszych, dlatego w każdym poszukuje potencjału, który można rozwijać. W sobie dostrzegła miłość do muzyki, której pielęgnowanie sprawia jej największą radość.

Co jakiś czas uwielbia wracać do „Małego Księcia”, który przypomina jej o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi”.

Iwona waw

Iwona

Aktywna nauczycielka języka polskiego, która swój warsztat doskonaliła na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracuje z dziećmi od 2017 r. i wkłada w to całe swoje serce. W wolnych chwilach spełnia się artystycznie, podróżuje i czyta książki.

Ewa m

Ewa

Ewa jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z edukacją włączającą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przygodę z pracą z dziećmi zaczęła od harcerstwa. Przez 7 lat prowadziła Gromadę Zuchową w swoim rodzinnym mieście Radomsku. Weekendowo pracuje jako animator czasu wolnego dla dzieci, co sprawia jej dużo radości. Ewa jest osobą otwartą, przyjacielską i bardzo dużo mówi. Optymistycznie patrzy na świat i nie boi się nowych wyzwań. W wolnych chwilach interesuje się sportem, kinem oraz uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi.