WYCHOWAWCY

MISTRZOWIE

WYCHOWAWCY

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

zdjęcie Agnieszka Witkowska

Agnieszka

Agnieszka jest studentką Politechniki Gdańskiej. Swoje zamiłowanie do pracy z dziećmi aktywnie rozwija, pełniąc funkcję drużynowej jednej z gdańskich drużyn harcerek ZHR. Lubi dzielić się swoją wiedzą poprzez udzielanie korepetycji. Wolne chwile zazwyczaj poświęca na czytanie książek. Uwielbia podróże, a jej ulubionym kierunkiem wyjazdów są góry.

 

Zdjęcie_Jakubowska (1)_edited

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Pedagogiki Wczesnej Edukacji z Językiem Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie zdobywa podczas praktyk pedagogicznych, letnich obozów a przede wszystkim, gdy opiekuje się 3 siostrzeńców.

Na co dzień jest pozytywnie nastawioną do świata osobą, która stara się zarażać innych uśmiechem. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, uprawiając sport i uczestnicząc w wydarzeniach muzycznych.

Zdjęcie profilowe Katarzyna Stypuła

Kasia

Kasia jest studentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada dyplom zawodowy Artysty-Tancerza oraz Instruktora Stretchingu. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc zajęcia ruchowe i baletowe w przedszkolach, szkołach oraz domach kultury. W wolnym czasie szyje, czyta, chodzi na piesze wycieczki. Uwielbia spędzać czas w otoczeniu najbliższych. Jest osobą otwartą i zawsze uśmiechniętą.

Bozena Krawczyk zdjęcie

Bożena

Bożena jest pedagogiem specjalnym, ukończyła również edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Pracuje jako nauczyciel wspomagający. Ciągle doskonali się zawodowo. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Lubi aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania.

zdjęcie Pożarowczyk Joanna

Joanna

Joanna jest Absolwentką WSEI w Lublinie.  Nauczyciel biologii,  oligofrenopedagog, wychowawca grupy przedszkolnej, instruktor szachowy.  Z dziećmi pracuje od 7 lat. Cierpliwa, odpowiedzialna, bardzo lubi swoją pracę. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Z entuzjazmem angażuje się w organizacje teatrzyków i przedstawień z udziałem dzieci. Lubi gry zespołowe, eksperymenty przyrodnicze i chętnie dzieli się swoją pasją do gry w szachy.

Asia gdansk

Joanna

Joanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Pedagogika Specjalna z Terapią Pedagogiczną, obecnie studentka Pedagogiki. Studia pozwoliły jej zgłębić specyfikę funkcjonowania dziecka, pozwoliły także zdobyć doświadczenie, podczas praktyk studenckich w Szkołach Integracyjnych. Doświadczenie zdobywała już w szkole średniej angażując się w prace w formie wolontariatu w Domu Dziecka.

Osoba pełna energii, lubiąca aktywnie spędzać czas. Pasjonatka podróży, kulturoznawstwa. W kontaktach z dziećmi wykazuje się cierpliwością i życzliwością. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości, satysfakcji pozwala także rozwijać się, zdobywać doświadczenie. W wolnym czasie dużo czyta, uwielbia pływać oraz jeździć na rolkach i rowerze.

Julita-ZDJ

Julita

Julita jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku psychologia ze specjalnością neurobiopsychologia. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa jako wolontariuszka w Akademii Przyszłości oraz w Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej Dom im. J. Korczaka w Gdańsku. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Lubi aktywnie spędzać czas, szczególną przyjemność sprawiają jej górskie wędrówki.

Maria-Burczyk

Marysia

Pedagog, prywatnie matka dwójki dzieci, która bardzo lubi się śmiać. Swojego dwudziestoletniego doświadczenia pedagogicznego nie lubi traktować zbyt poważnie, dlatego jest specjalistką od wygłupów i pozytywnej energii. Lubi przebierać się za teletubusie, misie i inne tulisie i organizować dla dzieci przebierane imprezy:) Trenerka metody IPP, która czasami gubi się na własnym osiedlu, ale jakoś zawsze trafi na pomocną, przyjazną duszę.

Magda

Magdalena

Magda jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Pracuje z dziećmi od 7 lat. Absolwentka studiów filologicznych o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, obecnie kontynuuje je na drugim stopniu na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła na licznych praktykach jako nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, wolontariacie oraz udzielając korepetycji.

Ciepła i cierpliwa osoba z zamiłowaniem do szeroko pojętej sztuki. Otwarta na potrzeby młodych-ciekawskich. Uwielbia prace z dziećmi, ponieważ wie, że ich uśmiech i rozwijana ciekawość są najlepszą zapłatą za włożony trud.

P.Belczyk foto 2

Paulina

kierownik

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, harcmistrzyni Związku Harcerstwa Polskiego na co dzień pracująca w dziale logistyki dużej korporacji spożywczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz organizacji wypoczynków letnich i zimowych, wycieczek i biwaków zdobyte w harcerstwie. Zwolenniczka zajęć na świeżym powietrzu i wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach, ćwiczeniach i grach edukacyjnych.

Aleksandra Zasasa zdjęcie

Ola

Ola jest studentką kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uwielbia pracę z dziećmi i w przyszłości chciałaby zostać pediatrą.  Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego a od kilku lat pracuje z dziećmi w  różnym wieku jako choreograf oraz prowadząc zajęcia taneczne i warsztaty medyczne.
Jej największą pasją jest taniec, kocha również żeglować i czytać książki fantasy. Jest ciepłą i otwartą na świat osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i wkłada całe swoje  serce we wszystko, w co się angażuje.

Górnik Julia 8 pp

Julia

Julia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2019 roku. Jest studentką drugiego roku Wychowania fizycznego na Akadenii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas letnich i zimowych obozów. Posiada certyfikat trenera personalnego. Lubi prowadzić ćwiczenia ruchowe dla dzieci.

KasiaWąchała-krk

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Studentka położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Uwielbia pracę z dziećmi i od liceum ma za sobą przeróżne wolontariaty, w tym zakresie: praca w świetlicy środowiskowej, animacje na festynach, opieka podczas kolonii, a także wolontariusz, lider i asystent do spraw wdrożeń w programie Akademia Przyszłości w Krakowie. W wolnym czasie pracuje jako niania, czyta książki, kocha rower i góry i jeśli tylko może to wyrusza w nieznane.

Ewa Grabek

Ewa

Ewa jest studentką specjalizacji public relations na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowa niania, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrzyni. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku i kilkuletnie doświadczenie na tych stanowiskach. Pracowała również jako lektorka języka angielskiego.

Ania Tendera Krk

Ania

Ania jestem absolwentką II LO w Krakowie. Od 2016 roku jestem animatorką grup apostolskich RAM i w wolnym czasie jeżdżę na rekolekcje z młodzieżą. Moją pasją jest żeglarstwo dlatego też jeżdżę na obozy z saltromem jako opiekun oraz żeglarz jachtowy. Od dziecka uwielbiałam sport. Trenowałam plywanie, crossfit oraz MMA a teraz jeżdżę na wyjazdy z młodzieżą jako instruktor sportu. Moja naukę przekładam także na pomoc innym m.in. udzielam korepetycji. Jestem bardzo pozytywną, otwarta oraz ambitna osobą.

dorota lublin

Dorota

Kierownik

Dorota jest absolwentką Liceum Plastycznego w Lublinie i UMCS w Lublinie, skończyła pedagogikę specjalną, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Pracuje jako nauczycielka przedszkola. Przez wiele lat była wychowawcą na koloniach i półkoloniach. Pracuje również jako animatorka zabaw dla dzieci. Ciągle doskonali się zawodowo. Praca z dziećmi to jej pasja. Lubi, gdy w jej pracy dużo się dzieje, bo wtedy dzieci nie nudzą się. Jest kreatywna, ale też sumienna, obowiązkowa i dokładna. Poważnie podchodzi do powierzonych jej zadań. Jest uśmiechnięta, otwarta, pomocna i cierpliwa. Prywatnie- mama małego Szymka i szczęśliwa mężatka. Kocha spacery, ceni czas na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Lubi czytać książki i interesuje się rękodziełem artystycznym.

92871938_1278820692315967_1244374818766192640_o

Kasia

Kasia jest  z wykształcenia pedagogiem resocjalizacyjnym i pracuje z młodzieżą w ośrodku kuratorskim. Swoją wiedzę i umiejętności  nabyte w trakcie studiów i szkoleń wykorzystuje pomagając młodym osobom i ich rodzinom, praca dla niej to pasja..  Z dziećmi pracuje od wielu lat, na początku jako wychowawca kolonijny, a następnie kierownik kolonii.  Ukończyła szkolenie w zakresie TUS i aktywnie pracuje jako szkoleniowiec i trener.

Uwielbia czytać książki i słuchać muzyki, a także zwiedzać różne zakątki naszego kraju, pasjonatka morza.  W wolnych chwilach poświęca czas na artterapię i florystykę.  Interesuje się psychologią i  cieszy się każdą chwilą, nie lubi ponuractwa i zgorzkniałych osób.

 

zdjęcie Aniela Opalińska

Aniela

Aniela jest na co dzień studentką psychologii i filologii romańskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez wychowawstwo na półkoloniach, odbyte kursy np. z animacji dzieci w kulturze oraz poprzez zaangażowanie w różnorodne formy wolontariatu. Jest ciepłą osobą, która stara się słuchać dzieci i zarażać ich swoim uśmiechem a problemy rozwiązywać rozmową.

Prywatnie interesuje się psychologią, językami obcymi i jazdą konną. Fanka podróżowania i poznawania innych kultur a także pasjonatka górskich wędrówek.

 

MartaObroślakzdjęcie

Marta

Marta jest studentką kierunku taniec w kulturze fizycznej spec. choreoterapia AWF Poznań. Oddana swojej pasji realizuje się pracując z dziećmi jako instruktor tańca. Poszukuje wciąż nowych możliwości rozwoju zarówno dla siebie jak i swoich podopiecznych. Uważa, że ruch jest najlepszą formą wyrażania siebie. Marta na co dzień jest uśmiechniętą, kreatywną, pełną energii osobą ,której praca z dziećmi dodaje skrzydeł. Jest również miłośniczką zwierząt i dobrej książki. Lubi mieć wszystko wcześniej zaplanowane ,stara się jak najproduktywniej spędzać swój dzień, by wykorzystać go w pełni.

Kasia-miszczynska-371x278-1

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Geografia. Podczas studiów zarówno licencjackich jak i magisterskich uzyskała uprawnienia pedagogiczne, dzięki którym ma możliwość realizowania swoich marzeń i dzielenia się wiedzą z innymi. Kasia okres studiów wykorzystała bardzo aktywnie. Zdobyła wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, poprzez liczne zajęcia terenowe, wolontariat oraz kursy i zajęcia dodatkowe. Aktualnie aktywny, szczęśliwy, pracowity nauczyciel i przyrodnik. Kasia jest osobą bardzo otwartą, szczerą, dbającą o dobro osób z którymi pracuje. Wkłada bardzo dużo serca w swoją pracę i zawsze stara się o jak najlepszy efekt. W pracy z dziećmi jest bardzo cierpliwa, kreatywna, stara się zainteresować każde dziecko. Angażuje wszystkich uczestników zabawy, tak by każdy miał szansę zaistnieć i wykorzystać swoje możliwości. Podczas zajęć Kasia jest zawsze uśmiechnięta, co skutkuje dużym uśmiechem na twarzy dzieci. Jej wykształcenie zdobyte na studiach, praktyka w obszarze edukacji oraz zaangażowanie powoduje, że praca sprawia jej dużą przyjemność i radość. Swoje zainteresowanie podróżami, innymi kulturami, oraz szeroko rozumianym „światem”, z dużym zapałem przekazuje innym. Kasia wie „co w trawie piszczy”

Każdy swój dzień łączy ze sportem, ponieważ wie, że to najprostsza droga do dobrego samopoczucia. Podczas zajęć z dziećmi stawia na aktywność fizyczną. Sama od najmłodszych lat była członkiem zespołu folklorystycznego. Umiejętności taneczne wykorzystuje podczas zabaw z dziećmi. Połączenie folkloru oraz zamiłowania do otaczającego środowiska wypracowało w niej duże poczucie tożsamości regionalnej. Hasło którym kieruje się w swojej pracy to „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nią wiedzą jak dbać o środowisko, oraz jak ważna jest najbliższa okolica w której mieszkają i dorastają dzieci.

Pedagog z powołania, którego motto brzmi: uśmiechem zmieniaj świat!

Aga

Agnieszka

Agnieszka jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2018r. Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Już podczas studiów polonistycznych pracowała z dziećmi, prowadząc warsztaty plastyczne. Jej drugie imię to… muzyka. Kocha śpiewać, tańczyć, grać na gitarze i wykorzystywać to wszystko w pracy z dziećmi! Jej motto to nauka przez zabawę. Uwielbia, gdy na zajęciach coś się dzieje – na pewno w ruch pójdą kredki, pisaki, nożyczki i wszystko, co tylko ma pod ręką! Wie również, że najlepsza nauka odbywa się nie inaczej, jak tylko przez działanie! Agnieszka jest osobą uśmiechniętą, ceniącą zaangażowanie dzieci. Ich szczęście i zadowolenie z zajęć to jej podwójna radość. Nie rozstaje się też z dobrą książką. Niektóre potrafi czytać wiele razy i zawsze czymś nowym ją zaskakują! Potrafi słuchać uczniów, rozmawiać i wszystko im tłumaczyć, przy czym jest cierpliwa i konsekwentna. To mistrzyni organizacji, która zawsze dąży do wyznaczonych celów, umiejętnie planując i organizując każdą czynność. Wyznaje zasadę, że najlepszy czas wolny to czas zorganizowany!

SAMSUNG CSC

Julia

Jestem studentką Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od kiedy pamiętam, angażuję się w najróżniejsze akcje jako wolontariuszka, a doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam w ramach działalności harcerskiej (pełnię obecnie funkcję drużynowej oraz komendantki szczepu w ZHP). Największą satysfakcję sprawia mi uśmiech i widoczny rozwój moich podopiecznych, a wszystkie ich sukcesy napawają mnie ogromną dumą. Głęboko wierzę, że miejsce człowieka jest wśród natury i to właśnie jej świat chcę pokazywać dzieciom, ucząc je przy tym samodzielności i współpracy. Prywatnie uwielbiam wędrować po górach (szczególnie Tatrach!), piec najpyszniejsze serniki, chodzić na długie spacery po mieście i poza nim, mówić po francusku, bawić się w PR-owca, a ostatnio również szyć.

Bio kamila suseł

Kamila

Kierownik

Kamila jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r. W pracy głownie ukierunkowana na kontakt z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog i doradca zawodowy, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące zjawiska cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień oraz komunikacji interpersonalnej. Współpracuje z instytucjami zajmującymi się szeroko pojętą profilaktyką prowadzoną w szkołach oraz wychowaniem kulturalno-artystycznym. Pracowała na stanowisku wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Od ponad pięciu lat, w okresie ferii i wakacji programowo tworzy kolonie, półkolonie i obozy. Pierwsze doświadczenia zdobyła w ZHP, które zaszczepiło w niej pasję do podróżowania, przeżywania przygody i pozytywnego nastawienia.

zdjęcie Ola Bielawska

Ola

Studentka drugiego roku Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa poprzez praktyki studenckie. Jest pozytywnie nastawiona do życia, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Ola jest zwolenniczką zabaw na świeżym powietrzu i miłośniczką zwierząt. W domu posiada dwanaście ptaszników.

Julia Balaszczuk zdjęcie

Julia

Julia jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku wychowanie fizyczne. Posiada tytuł instruktora gimnastyki korekcyjnej i psychomotoryka empowermentu. Jej pasja jest sport, a przede wszystkim lekkoatletyka którą trenuje już od 6 lat. Pierwsze doświadczenia pracy z dziećmi zdobyła jako animator zabaw, a kolejne w trakcie studiów na praktykach w szkołach podstawowych. Ponadto współpracuje z trenerami klubu MKS MOS Wrocław i trenuje młodzież.

Julia jest osobą aktywną, wysportowaną, ciekawą życia i artystyczną duszą. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury.

hanna burczyk

Hania

Hania – Z wykształcenia jest logopedą klinicznym (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), pedagogiem (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) oraz kulturoznawcą (Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie). Swoją wiedzę zawodową pogłębia podczas różnego rodzaju kursów i szkoleń. Do jej pasji należy praca z dziećmi, które są niesamowitymi obserwatorami otaczającego świata. Bardzo lubi podróże, te bliskie i te dalsze oraz fotografię amatorską.

natalia pasek

Natalia

Natalia – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ( kierunek : Wychowanie fizyczne, rocznik 2017 ), obecnie studentka zaoczna na kierunku Edukacja wczesnoszkolna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
Od września 2018 nauczycielka w szkole Podstawowej nr 34 we Wrocławiu.
Interesuje się tańce oraz muzyką. W wolnym czasie prowadzi zajęcia taneczne z młodzieżą oraz sama dokształca się w tej dziedzinie.

Asia-1

Joanna

Joanna jest studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Rozpoczęła również kurs psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoją przyszłość wiąże z czynną pomocą psychoterapeutyczną indywidualną i par. Interesuje ją również psychologia rozwojowa i tematy dotyczące wpływu rodziny na rozwój człowieka.

Jej pasją jest kontakt z naturą, bardzo lubi aktywny wypoczynek i pielęgnację roślin. Kolejną pasją jest taniec. Gdy była młodsza często wjeżdżała na obozy taneczne i ćwiczyła m.in. w Teatrze Tańca Capitol. Jest to dla niej sposób żeby dbać o rozwój duszy i ciała. Była również Tutorem w Akademii Przyszłości, tam zdobywała doświadczenie we współpracy z dziećmi. Praca z dziećmi wprowadza do jej życia radość.

Zdjęcie Martyna Jarota

Martyna

Kierownik

Martyna jest studentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Edukacji Przedszkolnej na Uniwersytecie Łódzkim oraz czynną instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. To dzięki harcerstwie zdała sobie sprawę, że jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą i postanowiła związać z tym swoją zawodową przyszłość. W pracy z wychowankami zawsze kieruje się zasadą podmiotowości dziecka. Jest zwolenniczką dostarczania dziecku wielokierunkowych doświadczeń, u których podstaw leży obcowanie ze środowiskiem przyrodniczym. Jej pasją są dalekie i bliskie podróże (choć jej sercem zawładnęły Włochy). Uwielbia czytać książki i oglądać filmy i seriale.

FB_IMG_1592392183831

Marta

Osoba wszechstronna, pozytywnie nastawiona do życia. Pełna energii i wigoru. Ukończyła technikum o profilu turystycznym, florystyke. Aktualnie uczy się na kierunku opiekunka dziecięca. Jest wychowawcą kolonijnym od 2014 r. Tańczy, podróżuje, jest animatorem. Szkolila się pod okiem zagranicznych choreografow. Praca z dziećmi daje jej satysfakcję,że kocha to co lubi
Smolec

Justyna

Absolwentka dwóch kierunków –  Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a także Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje od 7 lat w szkole podstawowej.  Już jako studentka pracowała jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

Kocha podróże, poznawanie nowych ciekawych miejsc i historii z nimi związanych. Lubi rozwijać swoje zainteresowania w wolnym czasie ucząc się języka angielskiego, spacerując na łonie natury, czytając książki lub pielęgnując rośliny. Praca w zawodzie jest dla niej spełnionym marzeniem, a kontakt z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i wiele radości.

zdjęcie Ola Matusiak

Ola

Ola jest tegoroczną maturzystką. W przyszłości planuje studiować Inżynierię Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. W wolnym czasie lubi chodzić po górach, rysować i żeglować. Od lat pracuje z dziećmi, jako drużynowa w jednej z łódzkich drużyn harcerskich. W pracy z dziećmi najbardziej lubi to, że widzi jak dorastają i rozwijają się na jej oczach. Każdy dzień z nimi przynosi wiele miłych niespodzianek. Dzieci chętnie i szybko uczą się nowości! Cechuje ją cierpliwość, kreatywność i duuużo energii.

Bez tytułu

Natalia

Natalia jest studentką Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie zdobywa głównie podczas opieki nad młodszymi braćmi i siostrami ciotecznymi, ale także na letnich obozach. W wolnym czasie uwielbia fotografować, podróżować, żeglować oraz przebywać ze zwierzętami. Jest osobą uśmiechniętą i aktywną.

zdjęcie Magdalena Pikorska_edited

Magdalena

Magdalena jest studentką I roku Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Praca z dziećmi nie jest mi obca ponieważ od 2014 roku należę do Związku Harcerstwa Polskiego, gdzie prowadziłam drużynę harcerską, a obecnie jest instruktorką. Uwielbiam gotować i ćwiczyć, staram się też zarażać innym swoją pasją, gdyż nic tak nie uwalnia endorfin jak aktywność fizyczna. Na co dzień pełna zapału i uśmiechu, gotowa by odkrywać nowe przygody.

Asia

Joanna

Asia jest studentką czwartego roku filologii angielskiej ze specjalizacją metodyczną. Od kilku lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako lektor języka angielskiego. Jednak języki obce to nie jedyna jej pasja. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, w szczególności kryminały i historie, które niekoniecznie trafiały na pierwsze miejsce w rankingach. Jej pasją jest również kino i różnego gatunku filmy. Jest osobą aktywną, pełną pozytywnej energii, którą chętnie się dzieli i zaraża innych. Jest również świetnym animatorem zabaw i gier dla dzieci, a sama praca z nimi daje jej dużo satysfakcji i radości. Jak sama o sobie mówi, „ma gdzieś ukryte wewnętrzne dziecko”, co pozwala jej na świetną komunikację i zabawę z najmłodszymi.

Kasia

Katarzyna

Kasia studiuje pedagogikę ze specjalnością opieka i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Łódzkim. W przyszłości chciałaby pracować jako socjoterapeuta. Uwielbia zajęcia, które podnoszą pewność siebie i uczą lepszej współpracy w grupie.W trakcie trwania roku szkolnego pracuje jako niania i zajmuje się dziećmi w przedziale wiekowym 5-10 lat. Wakacje spędza jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

W wolnych chwila zgłębia kulturę Azji Wschodniej, szczególnie interesuje ją Korea Południowa i Japonia. Miłośniczka diety roślinnej, którą z pasją i sukcesami praktykuje w kuchni. Jest pozytywną, otwartą na nowe wyzwania osobą, która uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Magda-1

Magda

Studentka Politechniki Łódzkiej na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przygoda z pracą z dziećmi zaczęła się od pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu w oddziale pabianickim, gdzie jest wolontariuszką do tej pory. W okresie wakacyjnym pracowała jako wychowawca na koloniach. Nie lubi się nudzić, uwielbia uczyć się nowych rzeczy, zafascynowana nauką języków obcych, nauka chemii i biologii. Interesuje się kulturą Hiszpanii, lubi też obejrzeć dobry film.

dav

Kierownik

Kierownik Śródmieście Północne

Ania jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r.  Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i wychowawcą harcerskim. Dobro dzieci stawia zawsze na najwyższym miejscu a wartości przekazane przez znakomitych pedagogów takich jak Maria Grzegorzewska, Janusz Korczak, czy Aleksander Kamiński są jej niezwykle bliskie. Obecnie wychowawca w Warszawskiej świetlicy. Zwolenniczka nowoczesnych metod edukacji i wspierania samodzielności dzieci. Jej doświadczenie w pracy wychowawczej sięga 2010 roku.

Niezwykle kreatywna i otwarta. W wolnym od pracy czasie poświęca się swoim hobby, czyli rękodziełu wszelkiego rodzaju a najlepiej metodą „zróbmy coś z niczego” oraz ratownictwu w Harcerskim Klubie Ratowniczym, gdzie poza szkoleniem siebie i innych z pierwszej pomocy doprowadza do perfekcji techniki charakteryzatorskie na potrzeby symulacji. Jej pasją jest również szeroko pojęta dziedzina reklamy i przekazu społecznego. W związku z tym stara się doskonalić umiejętności graficzne i social media management. Łącząc studia z tą pasją w ramach pracy magisterskiej przygotowuje kampanię społeczną.

Ania uważa się również za wielką fankę youtubowego kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot!” i podobno się tego nie wstydzi… Dlaczego Ania i Mały Geniusz pasują do siebie jak ulał? Bo kieruje nimi to samo. Bo dostrzegają w każdym dziecku potencjał, starają się je wspierać i rozwijać jego zdolności. A przede wszystkim kochają naukę i starają się tą miłością zarazić innych!

zdjęcie Mateusz Litwin

Mateusz

Mateusz jest studentem wydziału lalkarskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sam o sobie mówi że ma za dużo pasji i za mało czasu.
Interesuje się szerokopojętą sztuką, modelarstwem, przekazywaniem swojej wiedzy innym, sportami, grami fabularnymi. Pierwsze kroki jako wychowawca stawiał na obozach i koloniach letnich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karolina

Karolina- Absolwentka oraz aktualna studentka wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, jest ona również instruktorem pływania. Oprócz sportu jej pasją jest muzyka, szczególnie śpiewanie. Uczestniczy w wielu koncertach oraz projektach muzycznych. Jest to osoba pełna energii oraz kreatywnych pomysłów. Z ogromną radością angażuje się w kształcenie oraz pracę z dziećmi.

zdjecie Marcelina

Marcelina

Dwudziestoletnia studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Marzy o rozpoczęciu drugiego kierunku – psychologii. Od trzech lat drużynowa zuchenek w ZHR, wcześniej kadra pomocnicza. Wielokrotnie organizowała kolonie wyjazdowe, uwielbia pracować z dziećmi i ma nadzieje rozwijać dalej swoją pasje pod okiem specjalistów. Poza dziećmi ma jeszcze inną pasję – literatura i pisanie. W przyszłości chce połączyć te dwie rzeczy, pisząc książki lub artykuły dla najmłodszych.

Zdjęcie Gabrysia Trepkowska

Gabriela

Gabriela jest studentką pierwszego roku pielęgniarstwa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest cierpliwa i kreatywna, nie lubi nudy. Lubi pracować z dziećmi, daje jej to dużo energii do działania. Z dużym zaangażowaniem i pasją uczy się Polskiego Języka Migowego. W wolnym czasie lubi piec i dekorować torty oraz aktywnie spędzać wolny czas, szczególnie jeżdżąc konno.

Zdjęcia Anna Jóźwiak

Ania

Wymyślanie warsztatów i praca z dziećmi to coś co uwielbia. Chwila, w której widzi uśmiechnięte i podekscytowane buzie – wtedy wie, że to co robi ma sens. Ania przygodę z dziećmi zaczęła 8 lat temu na praktykach w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Od zawsze interesowały ją inne kultury. Studia z kulturoznawstwa i praca w muzeum tylko pogłębiły jej pasję. Plastyczne umiejętności odziedziczyła po mamie, lubi wykorzystywać różne materiały do tworzenia ciekawych rzeczy. Szaleństwo i różnorodność to jej drugie imię!

damian-gruza

Damian

Damian pracuje w Małym Geniuszu od 2015 roku. Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Związany jest z dwoma warszawskimi uczelniami – obecnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie studiuje na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz poprzednio z Politechniką Warszawską (Technologia Chemiczna). Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj, sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Organizator wykładów i warsztatów z zakresu nauk medycznych. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

michalina-surdyn

Michalina

Michasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Studentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie. Pracowała jako animatorka sali zabaw organizując maluchom wymarzone urodziny, udzielała korepetycji z matematyki, organizowała też ogólnopolskie eventy promujące zdrowy tryb życia. Prywatnie ma zamiłowanie do psychologii, reklamy i malarstwa. Uwielbia czekoladę oraz kreatywne rozwiązania. Pasjonatka życia i wieczna optymistka. Nieodłącznym elementem jej ubioru jest uśmiech i owocowe kolczyki.

Anna Hajduk

Ania

Ania jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie a także szkoły muzycznej II stopnia. Z dziećmi i młodzieżą pracuje już od wielu lat, do niedawna  jako instruktorka ZHR, a także jako nauczycielka w przedszkolu. Uwielbia muzykę i  pracę z ludźmi, lubi podróżować i próbować nowych rzeczy. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej wiele radości a także  jest przestrzenią do twórczej aktywności.

Monika Kuna photo

Monika

Monika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Monika, jak wszyscy na pokładzie, współpracuje z dziećmi nie od dziś. Jej pedagogiczna przygoda rozpoczęła się na dobre, gdy w szkole średniej wybrała klasę o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Decyzja ta otworzyła przed nią możliwości w postaci różnych szkoleń i zajęć wolontariackich, a także utwierdziła w przekonaniu, że właśnie tym chce się zajmować w życiu. Wiedziona tą myślą, udała się na studia pedagogiczne, a następnie podjęła pracę w szkole.
Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Nie ma dzieci – są ludzie” i ona podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami. Twierdzi, że nigdy nie rozumiała, jak można lubić lub nie lubić dzieci. Przecież dziecko to po prostu mały człowiek. Każde z nich ma własny charakter i niepowtarzalną osobowość. No… i zazwyczaj zdecydowanie bardziej rozbudowaną wyobraźnię, lepiej rozwiniętą kreatywność oraz wyraźnie większe pokłady pozytywnej energii, niż dorośli – ale cśś! To nie ich wina 😉
Dlatego też Monika – jako przedstawiciel (podobno) dorosłych – stara się, jak może, by nie zatracić tych jakże cudownych, dziecięcych zdolności. I wiecie co? Chyba jej wychodzi!
Uwielbia zwierzęta. Gdyby mogła i miała wystarczającą ilość miejsca, przygarnęłaby je wszystkie.
Choć z reguły wyznaje zasadę „chcieć to móc”, stara się ją wykorzystywać rozsądnie. Dlatego, póki co, ma w domu tylko cztery koty 🙂
Tę ogromną sympatię do wszelkich futrzanych stworzeń odzwierciedla nawet jej nazwisko. Zgadnijcie jakie!
W wolnych chwilach pływa, jeździ na rolkach i uprawia gimnastykę. Lubi też robić nietypowe zdjęcia oraz tworzyć prace plastyczne (może nie jest w tej dziedzinie mistrzem, jednakże wcale się tym nie zraża, twierdząc, że każdy umie malować – niektórzy tylko nie mają odwagi pokazać efektów).

Ola Wawa

Aleksandra

Aleksandra jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018r. To niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka edukacji medialnej oraz pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Agnieszka-Sowinska-zdjęcie

Agnieszka

Agnieszka studiowała archeologię i pedagogikę (animację społeczno-kulturową) na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest trenerką umiejętności miękkich i kreatywności. Z dziećmi zaczęła pracować w harcerstwie. Wychowawcą na obozach jest już od 12 lat. W pracy z dziećmi stara się dawać im jak najwięcej przestrzeni na rozwój twórczy i własną kreatywność. Bywa przewodniczką po różnych kulturach, organizatorką gier i inicjatorką majsterek. Prywatnie uwielbia kuchnie wegetariańską, żeglarstwo i gry planszowe.

Katarzyna-Więcek

Katarzyna

Kasia jest studentką pedagogiki o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Twierdzi, że dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu. Uważa, że w pracy z dziećmi najważniejsze jest podążanie za nimi. Zwolenniczka podmiotowego traktowania dzieci oraz zasady – uczeń i wychowawca stoją na równi. Według niej praca z dziećmi jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem, ale przynosi ogromną satysfakcję. Sympatię najmłodszych zdobywa szczerym uśmiechem i ciepłym usposobieniem.

Zuzanna

Zuzia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2017.  Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z nauczaniem języka angielskiego i może także historii. Z dziećmi pracuje od 2015 roku, najpierw jako wolontariusz podczas letnich obozów, a od ostatniego roku już jako wychowawca.

Lubi poszerzać swoje horyzonty, często bierze udział w różnych szkoleniach i kursach animacyjnych. Za zadanie stawia sobie pomoc Małym Geniuszom w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. Uwielbia uczyć się języków i podróżować.

Iwona waw

Iwona

Aktywna nauczycielka języka polskiego, która swój warsztat doskonaliła na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracuje z dziećmi od 2017 r. i wkłada w to całe swoje serce. W wolnych chwilach spełnia się artystycznie, podróżuje i czyta książki.