WYCHOWAWCY

MISTRZOWIE

WYCHOWAWCY

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

Zdjęcie_Jakubowska (1)_edited

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Pedagogiki Wczesnej Edukacji z Językiem Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie zdobywa podczas praktyk pedagogicznych, letnich obozów a przede wszystkim, gdy opiekuje się 3 siostrzeńców.

Na co dzień jest pozytywnie nastawioną do świata osobą, która stara się zarażać innych uśmiechem. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, uprawiając sport i uczestnicząc w wydarzeniach muzycznych.

ZDJĘCIE (1)

Weronika

Weronika jest studentką kierunku lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest  kreatywna, pełna pozytywnej energii, a praca z dziećmi daje jej dużo radości. Uwielbia uczyć się  nowych rzeczy, cechuje ją ciekawość świata, którą stara się zarażać dzieci. Jest miłośniczką tenisa  ziemnego, górskich wędrówek i małych podróży.

zdjęcie na stronę

Weronika

Weronika jest absolwentką dwóch kierunków Pedagogiki Wczesnej Edukacji oraz Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa pracując w szkole podstawowej. Jest osobą uśmiechniętą, cierpliwą i kreatywną. W wolnym czasie uwielbia podróżować i czytać książki. Jest miłośniczką psów. 

zdjęcie Pożarowczyk Joanna

Joanna

Joanna jest Absolwentką WSEI w Lublinie.  Nauczyciel biologii,  oligofrenopedagog, wychowawca grupy przedszkolnej, instruktor szachowy.  Z dziećmi pracuje od 7 lat. Cierpliwa, odpowiedzialna, bardzo lubi swoją pracę. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Z entuzjazmem angażuje się w organizacje teatrzyków i przedstawień z udziałem dzieci. Lubi gry zespołowe, eksperymenty przyrodnicze i chętnie dzieli się swoją pasją do gry w szachy.

zdjęcie- Sara

SaraSara przez 7lat była czynną harcerką w Federacji Skautingu Europejskiego. Funkcja zastępowej pokazała jej, że praca z dziećmi i z młodzieżą potrafi być pasjonująca oraz ciekawa. W swoim życiu kieruje się mądrością z cytatu z „Wiedźmina”- „Zło to zło, Stregoborze – rzekł poważnie wiedźmin wstając. – Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale”. Swoim wychowankom zawsze stara się pokazać, że w życiu jest wiele dróg po których można kroczyć, ale najlepszą z nich jest ta, która jest zbudowana na wzajemnym zaufaniu, przyjaźni i dobrze. 

Asia gdansk

Joanna

Joanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Pedagogika Specjalna z Terapią Pedagogiczną, obecnie studentka Pedagogiki. Studia pozwoliły jej zgłębić specyfikę funkcjonowania dziecka, pozwoliły także zdobyć doświadczenie, podczas praktyk studenckich w Szkołach Integracyjnych. Doświadczenie zdobywała już w szkole średniej angażując się w prace w formie wolontariatu w Domu Dziecka.

Osoba pełna energii, lubiąca aktywnie spędzać czas. Pasjonatka podróży, kulturoznawstwa. W kontaktach z dziećmi wykazuje się cierpliwością i życzliwością. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości, satysfakcji pozwala także rozwijać się, zdobywać doświadczenie. W wolnym czasie dużo czyta, uwielbia pływać oraz jeździć na rolkach i rowerze.

Zdjęcie- Adrianna Walda

Ada

Absolwentka studiów filozoficznych na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje edukację w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku przygotowując się do wykonywania zawodu nauczyciela.

Ma szczerą nadzieję zaszczepić w dzieciach umiejętność filozoficznego patrzenia na świat. 

W wolnym czasie czyta książki oraz uczy się języków obcych.

zdjęcie Asia Pachla

Joanna

Joanna – psycholog, instruktorka Akademii Technik Ekspresyjnych i Relaksacyjnych, ukończyła półroczny kurs Terapii Ruchem i Tańcem, kurs Ciało i Ruch w pracy z emocjami oraz trening języka analizy ruchu Laban Bartenieff Movement (LBMS). Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas praktyk i wolontariatów w trakcie studiów oraz pracując w edukacji alternatywnej (przedszkole Montessori, demokratyczna szkoła podstawowa). W kontakcie z innymi ceni sobie autentyczność i szczerą komunikację, natomiast w pracy z dziećmi stawia przede wszystkim na budowanie relacji, indywidualne podejście i możliwość swobodnej ekspresji.

zdjęcie Patrycja Piekaj

Patrycja

Patrycja ukończyła dwa kierunki studiów: filologię polską oraz pedagogikę społeczno-opiekuńczą z pedagogiką szkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Pracuje w szkole podstawowej jako nauczyciel języka polskiego oraz wychowawca na świetlicy szkolnej. W tym roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku – Integracja sensoryczna z terapią ręki, planuje dalej kontynuować studia.

InCollage_20220601_114445240

Zuza

Zuza jest studentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad 10 lat działa w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, obecnie jako instruktorka i drużynowa gromady zuchenek, dla których organizuje cotygodniowe zbiórki oraz kolonie letnie i zimowiska. Jest miłośniczką książek, sztuki i natury. W pracy z dziećmi kieruje się empatią i wrażliwością, stawiając na indywidualny kontakt z człowiekiem.

received_934253690428305

Marzena

Marzena – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki korekcyjnej, instruktor LA, instruktor fitness, Trener personalny. Od kilku lat pracuje jako wychowaca kolonii. W 100% angażuje się w swoją pracę. Z satysfakcją realizuje sportową i pedagogiczną pasję. Unika nudy, lubi dobrą muzykę oraz spotkania w gronie pozytywnych ludzi.

Olajossy

Patrycja

Patrycja to absolwentka psychologii o specjalności psychologia edukacyjna na Uniwersytecie Pedagogicznym. Ukończyła również Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. Swoją pasję w pracy z dziećmi realizuje jako nauczyciel w międzynarodowej szkole podstawowej i przedszkolu a także jako doradca zawodowy w liceum. Za swój wieloletni wolontariat na rzecz dzieci i młodzieży otrzymała nagrodę Ośmiu Wspaniałych od Prezydenta Miasta Krakowa. Prywatnie wielbicielka historii, rodów królewskich, astrobiologii i uniwersum Harry Pottera. Właścicielka dwóch świnek morskich – Primrose i Bambi.

Aleksandra Zasasa zdjęcie

Ola

Ola jest studentką kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uwielbia pracę z dziećmi i w przyszłości chciałaby zostać pediatrą.  Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego a od kilku lat pracuje z dziećmi w  różnym wieku jako choreograf oraz prowadząc zajęcia taneczne i warsztaty medyczne.
Jej największą pasją jest taniec, kocha również żeglować i czytać książki fantasy. Jest ciepłą i otwartą na świat osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i wkłada całe swoje  serce we wszystko, w co się angażuje.

Górnik Julia 8 pp

Julia

Julia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2019 roku. Jest studentką drugiego roku Wychowania fizycznego na Akadenii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas letnich i zimowych obozów. Posiada certyfikat trenera personalnego. Lubi prowadzić ćwiczenia ruchowe dla dzieci.

KasiaWąchała-krk

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Studentka położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Uwielbia pracę z dziećmi i od liceum ma za sobą przeróżne wolontariaty, w tym zakresie: praca w świetlicy środowiskowej, animacje na festynach, opieka podczas kolonii, a także wolontariusz, lider i asystent do spraw wdrożeń w programie Akademia Przyszłości w Krakowie. W wolnym czasie pracuje jako niania, czyta książki, kocha rower i góry i jeśli tylko może to wyrusza w nieznane.

zdjęcie Aniela Opalińska

Aniela

Aniela jest na co dzień studentką psychologii i filologii romańskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez wychowawstwo na półkoloniach, odbyte kursy np. z animacji dzieci w kulturze oraz poprzez zaangażowanie w różnorodne formy wolontariatu. Jest ciepłą osobą, która stara się słuchać dzieci i zarażać ich swoim uśmiechem a problemy rozwiązywać rozmową.

Prywatnie interesuje się psychologią, językami obcymi i jazdą konną. Fanka podróżowania i poznawania innych kultur a także pasjonatka górskich wędrówek.

 

STK_0490

Hania

Hania to studentka psychologii, która marzy, by swoją przyszłość wiązać z pracą z dziećmi i młodzieżą jako psycholog szkolny i wychowawca kolonijny lub animator czasu wolnego. Aktualnie pomaga w wolontariacie jako opiekunka. Nawiązała z dziećmi, którymi się zajmuje, świetny kontakt!

Snapchat-1986619393

Agata

Agata ukończyła w tym roku szkołę średnią o profilu cukierniczym. Jest osobą bardzo przyjacielską, wiecznie uśmiechniętą, pozytywną „wariatką”. Uwielbia spędzać czas z ludźmi. Bardzo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci, dzięki którym wspomina cudowne lata swojego dzieciństwa. Niezbędną wiedzę zdobyła na kursie na wychowawcę, natomiast doświadczenie gromadziła podczas wolontariatu i spotkań rodzinnych. Wolny czas spędza aktywnie w otoczeniu natury i zwierzaków, które mogłaby głaskać godzinami.

zdj

Kasia

Kasia od 2011 roku działa w Skautach Europy, gdzie wielokrotnie pracowała z dziećmi na różnego rodzaju obozach, zimowiskach i wyjazdach. Jest osobą cierpliwą, kreatywną i przyjazną, zawsze chętną do pomocy. Obecnie w skautingu odpowiedzialna za Gromadę Wilczków. Kasia studiuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i zawodowo związana jest z administracją. W krąg jej zainteresowań wchodzą literatura, sport i wędrówki na łonie natury 🙂

zdjęcie Klaudia Kleś

Klaudia

Klaudia to artystyczna dusza, wulkan energii i pozytywnej energii. Jednocześnie ma w sobie dużo cierpliwości i odpowiedzialności. Posiada zdolności organizacyjne, nie straszne jej prowadzenie grupy i podejmowanie decyzji. Studiuje medycynę, a w wolnych chwilach zajmuje się fotografią, szydełkowaniem, gotowaniem i aktywnością fizyczna. Poza tym niezmiernie kocha zwierzęta i wycieczki na łono natury. Fascynuje ją człowiek – zarówno w kontekście medycznym, jak i psychologicznym oraz społecznym. Uwielbia po prostu być przy drugim człowieku i pomagać w potrzebie. Dlatego też najbardziej lubi pracę wśród ludzi, szczególnie dzieci. Uważa, że nie tylko dzieci uczą się od dorosłych, ale także dorośli od dzieci.

kasperska weronika zdjęcie

Weronika

Weronika jest absolwentką psychologii na UMCS-ie o specjalności psychologia rodzinna. Słuchaczka w szkole policealnej na kierunku terapeuta zajęciowy oraz studentka studiów podyplomowych na kierunku psychologia edukacyjna. Zawodowo zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli i rodziców. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała na obozach letnich i zimowiskach oraz będąc wolontariuszką w świetlicy szkolnej i fundacjach. Jest osobą uśmiechniętą, ciepłą, kreatywną i cierpliwą. W wolnych chwilach uwielbia podróże małe i duże.

Processed with VSCO with m5 preset

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa biorąc udział w wolontariatach oraz opiekując się dwójką rodzeństwa. Lubi dzielić się z dziećmi wiedzą i pasją do kreatywnego tworzenia. W wolnym czasie najchętniej czyta, maluje i podróżuje. 

Natalia Pochwatka 1

Natalia

Natalia to osoba kreatywna i pozytywnie nastawiona do nowych wyzwań. Od 2 lat prowadzi własną drużynę ale już od 10 jest harcerką. Natalia studiuje psychologię na UMCS-i, a najbardziej interesuje się zagadnieniami z zakresu psychologii społecznej. Wszelkie wycinanie, klejenie, DIY, opowiadanie to jej konik i ulubione sposoby na zabijanie nudy. Poza tym uwielbia przyrodę, zapach deszczu i wesołych ludzi 🙂

zdjęcie kowalska

Kasia

Kasia jest absolwentką liceum, przyszłą studentką. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez różne formy wolontariatu i uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Jest ciepłą, miłą, pozytywnie nastawioną do życia i innych osobą. Interesuje się kulturą azjatycką i sztuką. Kocha aktywny wypoczynek, podróże i książki. Pasjonatka gier planszowych oraz teatru. Była członkini grupy teatralnej MGAP – która zdobyła nagrody na scenie lubelskiej i ogólnopolskiej.
W każdym aspekcie życia stara się szukać pozytywnych stron, zawsze służy dobrą radą oraz pomocną dłonią.

MartaObroślakzdjęcie

Marta

Marta jest studentką kierunku taniec w kulturze fizycznej spec. choreoterapia AWF Poznań. Oddana swojej pasji realizuje się pracując z dziećmi jako instruktor tańca. Poszukuje wciąż nowych możliwości rozwoju zarówno dla siebie jak i swoich podopiecznych. Uważa, że ruch jest najlepszą formą wyrażania siebie. Marta na co dzień jest uśmiechniętą, kreatywną, pełną energii osobą ,której praca z dziećmi dodaje skrzydeł. Jest również miłośniczką zwierząt i dobrej książki. Lubi mieć wszystko wcześniej zaplanowane ,stara się jak najproduktywniej spędzać swój dzień, by wykorzystać go w pełni.

IMG-6747

Michalina

Michalina jest studentką matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest osobą pełną energii, której żadne zabawy nie straszne, dzięki czemu łapie świetny kontakt z dziećmi. Jej pasje to matematyka, programowanie, joga i wspinaczka

IMG_20220511_202441

Wiktor

Absolwent AWF w Poznaniu. Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor koszykówki i fitnessu, trener personalny. Miłośnik szachów, biegania z psem i fantastyki. 

smart

Jadwiga

Jadwiga jest wychowawcą w Małym Geniuszu od stycznia 2022. Jest absolwentką studiów pedagogicznych. Od wielu lat działa charytatywnie w Stowarzyszeniu „Klaudynka” w Kórniku gdzie wspiera osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Uwielbia pracować z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku, chętnie podejmuje nowe wyzwania

Zdjęcie Wiktoria Jażdżewska

Wiktoria

Wiktoria  jest studentką pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest osobą otwartą i aktywną. Uwielbia pracę z dziećmi, a największą nagrodą jest dla niej uśmiech moich wychowanków.

Bio kamila suseł

Kamila

Kierownik

Kamila jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r. W pracy głownie ukierunkowana na kontakt z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog i doradca zawodowy, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące zjawiska cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień oraz komunikacji interpersonalnej. Współpracuje z instytucjami zajmującymi się szeroko pojętą profilaktyką prowadzoną w szkołach oraz wychowaniem kulturalno-artystycznym. Pracowała na stanowisku wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Od ponad pięciu lat, w okresie ferii i wakacji programowo tworzy kolonie, półkolonie i obozy. Pierwsze doświadczenia zdobyła w ZHP, które zaszczepiło w niej pasję do podróżowania, przeżywania przygody i pozytywnego nastawienia.

IMG_20200311_141134

Klaudiusz

Klaudiusz jest studentem, który ukończył 1 rok Filologii Polskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Ma uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Jest osobą kreatywną, cierpliwą i ciekawą świata. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i potrafi ,,wejść do ich świata”. Dzieciom chce zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Zależy mu również na rozwoju wychowanków i jak największej ilości rzeczy, jakie będą mogli wyciągnąć z wypoczynku na przyszłość. Uwielbia czytać i tworzyć różne historie. Bardzo lubi grać w gry planszowe i spacerować.

zdj_1 (1)

Agnieszka

Agnieszka jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno-psychologicznym. W wolnym czasie udziela się, prowadząc aktywnie scholę dziecięco-młodzieżową. Każdy dzień, to dla niej okazja, by nauczyć się czegoś nowego i łączyć obowiązki z przyjemnościami. Jej pasją od lat nieustannie jest gra na gitarze i śpiew. Jest ciepłą, otwartą i uśmiechniętą osobą, dla której bardzo ważna jest relacja z drugim człowiekiem. Z chęcią angażuje się w pomoc innym.

Maria Kwiecień

Maria

Studentka, tancerka rekreacyjna oraz instruktor fitness. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości i satysfakcji. Swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem stara się na co dzień zarażać inne osoby. Zafascynowana tańcem i kulturą jamajską. Zwolenniczka aktywnego stylu życia. Uwielbia wszelkiego rodzaju sport, piesze wędrówki, a także gry planszowe

157742524_838142483430377_2719554750116484569_n

Jakub

Od małego moją pasją jest piłka nożna, najpierw grałem, a teraz jako trener szkole nowych adeptów. Jestem wesołym, miłym, lubiącym żarty chłopakiem, który potrafi się odnaleźć i wpasować w każde środowisko ludzi. W wolnym czasie lubię chodzić na siłownie, pograć w piłkę nożną albo pojechać ze znajomymi w góry.

2021.05.25 Gabriela (2)

Gabriela

Klarnecistka, filolog, wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży. Absolwentka studiów I stopnia z zakresu muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Obecnie studentka I roku studiów magisterskich z zakresu muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2020 roku redaktorka oraz autorka strony Dotyk Muzyki, która zajmuje się szerzeniem wiedzy związanej z muzykoterapią i edukacją muzyczną. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2018 roku jako lektorka kół naukowych „Wiedza nas bawi” organizowanych przez Fundację Omniveda we wrocławskich szkołach. Swoje doświadczenie rozbudowywała również w czasie praktyk studenckich, licznych szkoleń oraz kursów, a także prowadząc samodzielne warsztaty czy zajęcia muzykoterapeutyczne. W kręgu jej zainteresowań leży muzykoterapia dzieci z niepełnosprawnością wzroku (tyflomuzykoterapia) oraz wychowanie przez sztukę, czyli wplatanie elementów sztuk plastycznych i muzycznych w proces wychowania. 

????????????????????????????????????

Patryk

Patryk jest studentem psychologii na uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest wolontariuszem w organizacji pomagającej dzieciom w problemach poprzez cotygodniowe prowadzenie zajęć. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobył jeżdżąc na przeróżne kolonie i obozy jako wychowawca. Praca z dziećmi to dla niego pasja, którą ciągle rozwija uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracuje prowadząc szkolenia z zakresu marketingu internetowego oraz technik wpływu społecznego. Jest zwolennikiem NVC (komunikacji bez przemocy.) i kontaktu z naturą przez spacery i podróże. Jest bardzo optymistycznie spoglądającą na świat osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Człowiek wielu zainteresowań i kochający wyzwania. Uwielbia grać na ukulele, śpiewać, rysować, uprawiać sport oraz opowiadać o biologii.

zdjęcie Ola Bielawska

Ola

Studentka drugiego roku Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa poprzez praktyki studenckie. Jest pozytywnie nastawiona do życia, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Ola jest zwolenniczką zabaw na świeżym powietrzu i miłośniczką zwierząt. W domu posiada dwanaście ptaszników.

hanna burczyk

Hania

Hania – Z wykształcenia jest logopedą klinicznym (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), pedagogiem (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) oraz kulturoznawcą (Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie). Swoją wiedzę zawodową pogłębia podczas różnego rodzaju kursów i szkoleń. Do jej pasji należy praca z dziećmi, które są niesamowitymi obserwatorami otaczającego świata. Bardzo lubi podróże, te bliskie i te dalsze oraz fotografię amatorską.

Zdjęcie Martyna Jarota

Martyna

Kierownik

Martyna jest studentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Edukacji Przedszkolnej na Uniwersytecie Łódzkim oraz czynną instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. To dzięki harcerstwie zdała sobie sprawę, że jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą i postanowiła związać z tym swoją zawodową przyszłość. W pracy z wychowankami zawsze kieruje się zasadą podmiotowości dziecka. Jest zwolenniczką dostarczania dziecku wielokierunkowych doświadczeń, u których podstaw leży obcowanie ze środowiskiem przyrodniczym. Jej pasją są dalekie i bliskie podróże (choć jej sercem zawładnęły Włochy). Uwielbia czytać książki i oglądać filmy i seriale.

Zdjęcie

Martyna

Martyna jest studentką fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od zawsze lubi pracę z dziećmi i w tym kierunku zamierza również poprowadzić swoją specjalizację zawodową. Obserwowanie i wspieranie rozwoju dzieci daje jej dużą satysfakcję i motywację. W wolnych chwilach zajmuję się tańcem nowoczesnym, muzyką, grą na instrumentach oraz literaturą.
20211129_140626

Kinga

Pełna pasji nauczycielka angielskiego. Otworzyła swoją szkołę językową, kocha swoją pracę i kontakt z dziećmi. Lubi rozwijać swoje zainteresowania, ucząc się włoskiego, spacerując i czytając.

FB_IMG_1592392183831

Marta

Osoba wszechstronna, pozytywnie nastawiona do życia. Pełna energii i wigoru. Ukończyła technikum o profilu turystycznym, florystyke. Aktualnie uczy się na kierunku opiekunka dziecięca. Jest wychowawcą kolonijnym od 2014 r. Tańczy, podróżuje, jest animatorem. Szkolila się pod okiem zagranicznych choreografow. Praca z dziećmi daje jej satysfakcję,że kocha to co lubi
Smolec

Justyna

Absolwentka dwóch kierunków –  Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a także Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje od 7 lat w szkole podstawowej.  Już jako studentka pracowała jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

Kocha podróże, poznawanie nowych ciekawych miejsc i historii z nimi związanych. Lubi rozwijać swoje zainteresowania w wolnym czasie ucząc się języka angielskiego, spacerując na łonie natury, czytając książki lub pielęgnując rośliny. Praca w zawodzie jest dla niej spełnionym marzeniem, a kontakt z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i wiele radości.

zdjęcie Ola Matusiak

Ola

Ola jest tegoroczną maturzystką. W przyszłości planuje studiować Inżynierię Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. W wolnym czasie lubi chodzić po górach, rysować i żeglować. Od lat pracuje z dziećmi, jako drużynowa w jednej z łódzkich drużyn harcerskich. W pracy z dziećmi najbardziej lubi to, że widzi jak dorastają i rozwijają się na jej oczach. Każdy dzień z nimi przynosi wiele miłych niespodzianek. Dzieci chętnie i szybko uczą się nowości! Cechuje ją cierpliwość, kreatywność i duuużo energii.

zdjęcie Justyna Jarzębowska

Justyna

Justyna- jest sympatyczna i usmiechnieta dziewczyna, ktora kocha prace z dziecmi. Realizuje sie w niej od ponad 5 lat, byla rowniez dlugo wolontariuszka w przedszkolu. Lubi sluchac muzyki, tanczyc. Kocha polskie morze. Jest takze energiczna osoba wiec zabawa z dziecmi to dla niej czysta przyjemnosc.

Ilona 1

Kierownik

Kierownik

Ilona to aktorka teatralna i dubbingowa. Kochająca dzieci i scenę. Prowadzi również eventy. Przygotowuje atrakcje sceniczne i aktywnie wspiera akcje charytatywne. Wielka pasjonatka tańca i dziennikarka. Od wielu lat czyta dzieciom bajki i prowadzi animacje sceniczne.

Bez tytułu

Maria

Maria – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w specjalności gra na fortepianie. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w szkołach muzycznych, a także doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w kursach zarówno w kraju, jak i za granicą. Pracę z dziećmi rozpoczęła już na studiach. Interesuje się psychologią, lubi czytać książki oraz podróżować.

zdj ZW

Zuzanna

Choć na co dzień Zuza studiuje prawo, w głębi serca jest prawdziwą pasjonatką języków, książek i sportu. Największą radość sprawia jej przekazywanie wiedzy i wspólna zabawa z dziećmi i młodzieżą, a w szczególności, jeśli w ramach zabawy można pograć w gry planszowe. Od wielu lat trenuje karate i uwielbia wyzwania, dlatego stale szuka nowych wrażeń, także tych sportowych. Kiedy tylko uda jej się znaleźć trochę wolnego czasu, wybiera się na piesze wędrówki, które zawsze kończy filiżanką pysznej kawy. Jej mottem jest: lekarstwem na nudę jest ciekawość

zdjęcie- Sara

Sara

Sara przez 7lat była czynną harcerką w Federacji Skautingu Europejskiego. Funkcja zastępowej pokazała jej, że praca z dziećmi i z młodzieżą potrafi być pasjonująca oraz ciekawa. W swoim życiu kieruje się mądrością z cytatu z „Wiedźmina”- „Zło to zło, Stregoborze – rzekł poważnie wiedźmin wstając. – Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale”. Swoim wychowankom zawsze stara się pokazać, że w życiu jest wiele dróg po których można kroczyć, ale najlepszą z nich jest ta, która jest zbudowana na wzajemnym zaufaniu, przyjaźni i dobrze. 

A.Gryzewska - zdjęcie

Ada

Ada jest studentką Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie. Od 2015 roku prowadzi animacje dla dzieci i dorosłych oraz jest wychowawcą obozowym i kolonijnym. Od wielu lat w okresie zimowym uczy dzieci jazdy na nartach w szkółce narciarskiej w Austrii. Jest ambitna, energiczna i wszystkich zaraża optymizmem. W wolnym czasie uprawia sport – basen, rower, badminton lub oddaje się projektom manualnym DIY. 

Image

Zuzanna

Zuzanna jest aktywnym wychowawcą oraz edukatorem kompetencji przyszłości 2050. Studentka zarządzania zasobami ludzkimi. Z dziećmi i młodzieżą pracuje od 2016 roku. Prowadzi również zajęcia dla osób niepełnosprawnych.  Prywatnie jest miłośniczką aktywnego spędzania czasu, zwierząt, a także gotowania. Interesuje się iberystyką oraz konsekwentnie zwiększa swoją wiedzę w zakresie zarządzania talentami. Uwielbia organizację rożnych przedsięwzięć oraz chętnie podejmuje nowe wyzwania. 

zdjęcie

Natalia

Natalia Śliwińska studiuje psychologię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ramach harcerstwa, a także na koloniach i półkoloniach. Interesuje się literaturą, filmami, gotowaniem i językami obcymi.

PXL_20220129_095958221.MP Agata Pochceć

Agata

Agata jest absolwentką AWFIS w Gdańsku oraz UWM w Olsztynie. Podczas studiów zdobyła uprawnienia trenera gimnastyki sportowej oraz ratownika wodnego. Doświadczenie w pracy z dziećmi na licznych praktykach studenckich, obozach letnich w Polsce i za granicą, a także w klubie sportowym w Gdańsku pozwoliły jej poznać specyfikę pracy z najmłodszymi. Chętnie dzieli się pasją do sportu i zaraża optymizmem. Nie boi się próbowania nowych rzeczy i to też chcę zaszczepić w podopiecznych: otwartość i odwagę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Monika

Monika – nauczyciel w warszawskiej szkole podstawowej, absolwentka filologii polskiej w Częstochowie, studia z oligofrenopedagogiki w Warszawie.

Praca z dziećmi pozwala jej zdobywać nowe doświadczenia, rozwijać się. Lubi dobrą książkę, teatr, film

zdjęcie Mateusz Litwin

Mateusz

Mateusz jest studentem wydziału lalkarskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sam o sobie mówi że ma za dużo pasji i za mało czasu.
Interesuje się szerokopojętą sztuką, modelarstwem, przekazywaniem swojej wiedzy innym, sportami, grami fabularnymi. Pierwsze kroki jako wychowawca stawiał na obozach i koloniach letnich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karolina

Karolina- Absolwentka oraz aktualna studentka wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, jest ona również instruktorem pływania. Oprócz sportu jej pasją jest muzyka, szczególnie śpiewanie. Uczestniczy w wielu koncertach oraz projektach muzycznych. Jest to osoba pełna energii oraz kreatywnych pomysłów. Z ogromną radością angażuje się w kształcenie oraz pracę z dziećmi.

zdjecie Marcelina

Marcelina

Dwudziestoletnia studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Marzy o rozpoczęciu drugiego kierunku – psychologii. Od trzech lat drużynowa zuchenek w ZHR, wcześniej kadra pomocnicza. Wielokrotnie organizowała kolonie wyjazdowe, uwielbia pracować z dziećmi i ma nadzieje rozwijać dalej swoją pasje pod okiem specjalistów. Poza dziećmi ma jeszcze inną pasję – literatura i pisanie. W przyszłości chce połączyć te dwie rzeczy, pisząc książki lub artykuły dla najmłodszych.

Zdjęcie Gabrysia Trepkowska

Gabriela

Gabriela jest studentką pierwszego roku pielęgniarstwa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest cierpliwa i kreatywna, nie lubi nudy. Lubi pracować z dziećmi, daje jej to dużo energii do działania. Z dużym zaangażowaniem i pasją uczy się Polskiego Języka Migowego. W wolnym czasie lubi piec i dekorować torty oraz aktywnie spędzać wolny czas, szczególnie jeżdżąc konno.

Zdjęcia Anna Jóźwiak

Ania

Wymyślanie warsztatów i praca z dziećmi to coś co uwielbia. Chwila, w której widzi uśmiechnięte i podekscytowane buzie – wtedy wie, że to co robi ma sens. Ania przygodę z dziećmi zaczęła 8 lat temu na praktykach w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Od zawsze interesowały ją inne kultury. Studia z kulturoznawstwa i praca w muzeum tylko pogłębiły jej pasję. Plastyczne umiejętności odziedziczyła po mamie, lubi wykorzystywać różne materiały do tworzenia ciekawych rzeczy. Szaleństwo i różnorodność to jej drugie imię!

damian-gruza

Damian

Damian pracuje w Małym Geniuszu od 2015 roku. Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Związany jest z dwoma warszawskimi uczelniami – obecnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie studiuje na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz poprzednio z Politechniką Warszawską (Technologia Chemiczna). Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj, sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Organizator wykładów i warsztatów z zakresu nauk medycznych. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

michalina-surdyn

Michalina

Michasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Studentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie. Pracowała jako animatorka sali zabaw organizując maluchom wymarzone urodziny, udzielała korepetycji z matematyki, organizowała też ogólnopolskie eventy promujące zdrowy tryb życia. Prywatnie ma zamiłowanie do psychologii, reklamy i malarstwa. Uwielbia czekoladę oraz kreatywne rozwiązania. Pasjonatka życia i wieczna optymistka. Nieodłącznym elementem jej ubioru jest uśmiech i owocowe kolczyki.

Anna Hajduk

Ania

Ania jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie a także szkoły muzycznej II stopnia. Z dziećmi i młodzieżą pracuje już od wielu lat, do niedawna  jako instruktorka ZHR, a także jako nauczycielka w przedszkolu. Uwielbia muzykę i  pracę z ludźmi, lubi podróżować i próbować nowych rzeczy. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej wiele radości a także  jest przestrzenią do twórczej aktywności.

Monika Kuna photo

Monika

Monika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Monika, jak wszyscy na pokładzie, współpracuje z dziećmi nie od dziś. Jej pedagogiczna przygoda rozpoczęła się na dobre, gdy w szkole średniej wybrała klasę o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Decyzja ta otworzyła przed nią możliwości w postaci różnych szkoleń i zajęć wolontariackich, a także utwierdziła w przekonaniu, że właśnie tym chce się zajmować w życiu. Wiedziona tą myślą, udała się na studia pedagogiczne, a następnie podjęła pracę w szkole.
Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Nie ma dzieci – są ludzie” i ona podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami. Twierdzi, że nigdy nie rozumiała, jak można lubić lub nie lubić dzieci. Przecież dziecko to po prostu mały człowiek. Każde z nich ma własny charakter i niepowtarzalną osobowość. No… i zazwyczaj zdecydowanie bardziej rozbudowaną wyobraźnię, lepiej rozwiniętą kreatywność oraz wyraźnie większe pokłady pozytywnej energii, niż dorośli – ale cśś! To nie ich wina 😉
Dlatego też Monika – jako przedstawiciel (podobno) dorosłych – stara się, jak może, by nie zatracić tych jakże cudownych, dziecięcych zdolności. I wiecie co? Chyba jej wychodzi!
Uwielbia zwierzęta. Gdyby mogła i miała wystarczającą ilość miejsca, przygarnęłaby je wszystkie.
Choć z reguły wyznaje zasadę „chcieć to móc”, stara się ją wykorzystywać rozsądnie. Dlatego, póki co, ma w domu tylko cztery koty 🙂
Tę ogromną sympatię do wszelkich futrzanych stworzeń odzwierciedla nawet jej nazwisko. Zgadnijcie jakie!
W wolnych chwilach pływa, jeździ na rolkach i uprawia gimnastykę. Lubi też robić nietypowe zdjęcia oraz tworzyć prace plastyczne (może nie jest w tej dziedzinie mistrzem, jednakże wcale się tym nie zraża, twierdząc, że każdy umie malować – niektórzy tylko nie mają odwagi pokazać efektów).

Ola Wawa

Aleksandra

Aleksandra jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018r. To niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka edukacji medialnej oraz pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Agnieszka-Sowinska-zdjęcie

Agnieszka

Agnieszka studiowała archeologię i pedagogikę (animację społeczno-kulturową) na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest trenerką umiejętności miękkich i kreatywności. Z dziećmi zaczęła pracować w harcerstwie. Wychowawcą na obozach jest już od 12 lat. W pracy z dziećmi stara się dawać im jak najwięcej przestrzeni na rozwój twórczy i własną kreatywność. Bywa przewodniczką po różnych kulturach, organizatorką gier i inicjatorką majsterek. Prywatnie uwielbia kuchnie wegetariańską, żeglarstwo i gry planszowe.

Katarzyna-Więcek

Katarzyna

Kasia jest studentką pedagogiki o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Twierdzi, że dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu. Uważa, że w pracy z dziećmi najważniejsze jest podążanie za nimi. Zwolenniczka podmiotowego traktowania dzieci oraz zasady – uczeń i wychowawca stoją na równi. Według niej praca z dziećmi jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem, ale przynosi ogromną satysfakcję. Sympatię najmłodszych zdobywa szczerym uśmiechem i ciepłym usposobieniem.

Zuzanna

Zuzia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2017.  Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z nauczaniem języka angielskiego i może także historii. Z dziećmi pracuje od 2015 roku, najpierw jako wolontariusz podczas letnich obozów, a od ostatniego roku już jako wychowawca.

Lubi poszerzać swoje horyzonty, często bierze udział w różnych szkoleniach i kursach animacyjnych. Za zadanie stawia sobie pomoc Małym Geniuszom w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. Uwielbia uczyć się języków i podróżować.

Iwona waw

Iwona

Aktywna nauczycielka języka polskiego, która swój warsztat doskonaliła na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracuje z dziećmi od 2017 r. i wkłada w to całe swoje serce. W wolnych chwilach spełnia się artystycznie, podróżuje i czyta książki.

Zdjęcie_Tofel

Julia

Julia jest studentką Inżynierii Zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Dzięki głowie pełnej pomysłów i niezmierzonemu zapałowi, nie da się z nią nudzić. Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt, w szczególności psów, z którymi pracuje, rozwijając siebie, jak i miłujące aktywność futrzaki. W wolnych chwilach odrywa się od codziennej rutyny i wyrusza na biwaki w poszukiwaniu przygód. Pracę z dziećmi rozpoczęła podczas swojej harcerskiej drogi, w drużynie ZHR, a teraz kontynuuje ją, tworząc piękne wspomnienia kolejnym pokoleniom.

wawrzyńczak zdjęcie

Aleksandra

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Nauczanie Języków Obcych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z nauki języków: angielskiego i francuskiego z uczniami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi. Lubi z nimi przebywać i potrafi nawiązywać z nimi kontakt. Jest osobą energiczną i empatyczną. W swojej pracy z dziećmi wyznaje zasadę „Pomóż mi samemu to zrobić” Marii Montessorii.