WYCHOWAWCY

MISTRZOWIE

WYCHOWAWCY

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

Zdjęcie_Jakubowska (1)_edited

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Pedagogiki Wczesnej Edukacji z Językiem Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie zdobywa podczas praktyk pedagogicznych, letnich obozów a przede wszystkim, gdy opiekuje się 3 siostrzeńców.

Na co dzień jest pozytywnie nastawioną do świata osobą, która stara się zarażać innych uśmiechem. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, uprawiając sport i uczestnicząc w wydarzeniach muzycznych.

zdjęcie Pożarowczyk Joanna

Joanna

Joanna jest Absolwentką WSEI w Lublinie.  Nauczyciel biologii,  oligofrenopedagog, wychowawca grupy przedszkolnej, instruktor szachowy.  Z dziećmi pracuje od 7 lat. Cierpliwa, odpowiedzialna, bardzo lubi swoją pracę. Chętnie jeździ na rowerze i na rolkach. Z entuzjazmem angażuje się w organizacje teatrzyków i przedstawień z udziałem dzieci. Lubi gry zespołowe, eksperymenty przyrodnicze i chętnie dzieli się swoją pasją do gry w szachy.

Asia gdansk

Joanna

Joanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Pedagogika Specjalna z Terapią Pedagogiczną, obecnie studentka Pedagogiki. Studia pozwoliły jej zgłębić specyfikę funkcjonowania dziecka, pozwoliły także zdobyć doświadczenie, podczas praktyk studenckich w Szkołach Integracyjnych. Doświadczenie zdobywała już w szkole średniej angażując się w prace w formie wolontariatu w Domu Dziecka.

Osoba pełna energii, lubiąca aktywnie spędzać czas. Pasjonatka podróży, kulturoznawstwa. W kontaktach z dziećmi wykazuje się cierpliwością i życzliwością. Praca z dziećmi daje jej mnóstwo radości, satysfakcji pozwala także rozwijać się, zdobywać doświadczenie. W wolnym czasie dużo czyta, uwielbia pływać oraz jeździć na rolkach i rowerze.

Zdjęcie- Adrianna Walda

Ada

Absolwentka studiów filozoficznych na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie kontynuuje edukację w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku przygotowując się do wykonywania zawodu nauczyciela.

Ma szczerą nadzieję zaszczepić w dzieciach umiejętność filozoficznego patrzenia na świat. 

W wolnym czasie czyta książki oraz uczy się języków obcych.

Aleksandra Zasasa zdjęcie

Ola

Ola jest studentką kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uwielbia pracę z dziećmi i w przyszłości chciałaby zostać pediatrą.  Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego a od kilku lat pracuje z dziećmi w  różnym wieku jako choreograf oraz prowadząc zajęcia taneczne i warsztaty medyczne.
Jej największą pasją jest taniec, kocha również żeglować i czytać książki fantasy. Jest ciepłą i otwartą na świat osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy i wkłada całe swoje  serce we wszystko, w co się angażuje.

Górnik Julia 8 pp

Julia

Julia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2019 roku. Jest studentką drugiego roku Wychowania fizycznego na Akadenii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas letnich i zimowych obozów. Posiada certyfikat trenera personalnego. Lubi prowadzić ćwiczenia ruchowe dla dzieci.

KasiaWąchała-krk

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Studentka położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Uwielbia pracę z dziećmi i od liceum ma za sobą przeróżne wolontariaty, w tym zakresie: praca w świetlicy środowiskowej, animacje na festynach, opieka podczas kolonii, a także wolontariusz, lider i asystent do spraw wdrożeń w programie Akademia Przyszłości w Krakowie. W wolnym czasie pracuje jako niania, czyta książki, kocha rower i góry i jeśli tylko może to wyrusza w nieznane.

zdjęcie Katarzyna Malinowska

Katarzyna

Kasia Jest pedagogiem i terapeutą pedagogicznym. Ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Pracuje jako nauczyciel świetlicy i pedagog szkolny. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. W pracy z dziećmi lubi ich uśmiech i wdzięczność, po przeprowadzonych aktywnościach. Stara się angażować i zachęcać dzieci, tak aby poznawały siebie oraz uczyły się samodzielności w działaniu. 

Wolny czas spędza na wędrówkach górskich z mężem i psem rasy Golden Retriever, a także czytając książki z kubkiem dobrej herbaty.

zdjęcie Justyna Arlet Głowacka

Justyna

Justyna jest studentką zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczęszcza także do Studia Teatru Muzyki i Tańca, realizując swoją musicalową pasję. Przez wiele lat działała czynnie w Związku Harcerstwa Polskiego, stąd jej zamiłowanie do traperskich wycieczek, survivalu i śpiewania z gitarą przy ognisku. Jest także wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie, ponieważ uważa, że to możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Posiada wiele różnych pasji i zainteresowań, którymi dzieli się ze swoimi podopiecznymi podczas wakacyjnej pracy na koloniach. Uwielbia podróże, patrzy na świat przez obiektyw, nie wyobraża sobie życia bez sportu i rockowo-metalowej muzyki. 

Ela Żarów

Ela

Ela jest studentką fizyki, od wielu lat zdobywa doświadczenie w nauczaniu jako korepetytorka z matematyki i fizyki. Mimo miłości do liczb tkwi w niej dusza artysty. Z anielską cierpliwością wytłumaczy podstawy szydełkowania lub zawiłych zasad fizycznych. Jest w stanie poświęcić każdemu tyle swojego czasu ile potrzebują i zawsze wesprze dobrą radą.

92871938_1278820692315967_1244374818766192640_o

Kasia

Kasia jest  z wykształcenia pedagogiem resocjalizacyjnym i pracuje z młodzieżą w ośrodku kuratorskim. Swoją wiedzę i umiejętności  nabyte w trakcie studiów i szkoleń wykorzystuje pomagając młodym osobom i ich rodzinom, praca dla niej to pasja..  Z dziećmi pracuje od wielu lat, na początku jako wychowawca kolonijny, a następnie kierownik kolonii.  Ukończyła szkolenie w zakresie TUS i aktywnie pracuje jako szkoleniowiec i trener.

Uwielbia czytać książki i słuchać muzyki, a także zwiedzać różne zakątki naszego kraju, pasjonatka morza.  W wolnych chwilach poświęca czas na artterapię i florystykę.  Interesuje się psychologią i  cieszy się każdą chwilą, nie lubi ponuractwa i zgorzkniałych osób.

 

zdjęcie Aniela Opalińska

Aniela

Aniela jest na co dzień studentką psychologii i filologii romańskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez wychowawstwo na półkoloniach, odbyte kursy np. z animacji dzieci w kulturze oraz poprzez zaangażowanie w różnorodne formy wolontariatu. Jest ciepłą osobą, która stara się słuchać dzieci i zarażać ich swoim uśmiechem a problemy rozwiązywać rozmową.

Prywatnie interesuje się psychologią, językami obcymi i jazdą konną. Fanka podróżowania i poznawania innych kultur a także pasjonatka górskich wędrówek.

 

Processed with VSCO with m5 preset

Wiktoria

Wiktoria jest studentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa biorąc udział w wolontariatach oraz opiekując się dwójką rodzeństwa. Lubi dzielić się z dziećmi wiedzą i pasją do kreatywnego tworzenia. W wolnym czasie najchętniej czyta, maluje i podróżuje. 

Natalia Pochwatka 1

Natalia

Natalia to osoba kreatywna i pozytywnie nastawiona do nowych wyzwań. Od 2 lat prowadzi własną drużynę ale już od 10 jest harcerką. Natalia studiuje psychologię na UMCS-i, a najbardziej interesuje się zagadnieniami z zakresu psychologii społecznej. Wszelkie wycinanie, klejenie, DIY, opowiadanie to jej konik i ulubione sposoby na zabijanie nudy. Poza tym uwielbia przyrodę, zapach deszczu i wesołych ludzi 🙂

zdjęcie kowalska

Kasia

Kasia jest absolwentką liceum, przyszłą studentką. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez różne formy wolontariatu i uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Jest ciepłą, miłą, pozytywnie nastawioną do życia i innych osobą. Interesuje się kulturą azjatycką i sztuką. Kocha aktywny wypoczynek, podróże i książki. Pasjonatka gier planszowych oraz teatru. Była członkini grupy teatralnej MGAP – która zdobyła nagrody na scenie lubelskiej i ogólnopolskiej.
W każdym aspekcie życia stara się szukać pozytywnych stron, zawsze służy dobrą radą oraz pomocną dłonią.

MartaObroślakzdjęcie

Marta

Marta jest studentką kierunku taniec w kulturze fizycznej spec. choreoterapia AWF Poznań. Oddana swojej pasji realizuje się pracując z dziećmi jako instruktor tańca. Poszukuje wciąż nowych możliwości rozwoju zarówno dla siebie jak i swoich podopiecznych. Uważa, że ruch jest najlepszą formą wyrażania siebie. Marta na co dzień jest uśmiechniętą, kreatywną, pełną energii osobą ,której praca z dziećmi dodaje skrzydeł. Jest również miłośniczką zwierząt i dobrej książki. Lubi mieć wszystko wcześniej zaplanowane ,stara się jak najproduktywniej spędzać swój dzień, by wykorzystać go w pełni.

Aga

Agnieszka

Agnieszka jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2018r. Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej. Już podczas studiów polonistycznych pracowała z dziećmi, prowadząc warsztaty plastyczne. Jej drugie imię to… muzyka. Kocha śpiewać, tańczyć, grać na gitarze i wykorzystywać to wszystko w pracy z dziećmi! Jej motto to nauka przez zabawę. Uwielbia, gdy na zajęciach coś się dzieje – na pewno w ruch pójdą kredki, pisaki, nożyczki i wszystko, co tylko ma pod ręką! Wie również, że najlepsza nauka odbywa się nie inaczej, jak tylko przez działanie! Agnieszka jest osobą uśmiechniętą, ceniącą zaangażowanie dzieci. Ich szczęście i zadowolenie z zajęć to jej podwójna radość. Nie rozstaje się też z dobrą książką. Niektóre potrafi czytać wiele razy i zawsze czymś nowym ją zaskakują! Potrafi słuchać uczniów, rozmawiać i wszystko im tłumaczyć, przy czym jest cierpliwa i konsekwentna. To mistrzyni organizacji, która zawsze dąży do wyznaczonych celów, umiejętnie planując i organizując każdą czynność. Wyznaje zasadę, że najlepszy czas wolny to czas zorganizowany!

Bio kamila suseł

Kamila

Kierownik

Kamila jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r. W pracy głownie ukierunkowana na kontakt z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog i doradca zawodowy, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące zjawiska cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień oraz komunikacji interpersonalnej. Współpracuje z instytucjami zajmującymi się szeroko pojętą profilaktyką prowadzoną w szkołach oraz wychowaniem kulturalno-artystycznym. Pracowała na stanowisku wychowawcy w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Od ponad pięciu lat, w okresie ferii i wakacji programowo tworzy kolonie, półkolonie i obozy. Pierwsze doświadczenia zdobyła w ZHP, które zaszczepiło w niej pasję do podróżowania, przeżywania przygody i pozytywnego nastawienia.

zdjęcie Ola Bielawska

Ola

Studentka drugiego roku Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa poprzez praktyki studenckie. Jest pozytywnie nastawiona do życia, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Ola jest zwolenniczką zabaw na świeżym powietrzu i miłośniczką zwierząt. W domu posiada dwanaście ptaszników.

hanna burczyk

Hania

Hania – Z wykształcenia jest logopedą klinicznym (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), pedagogiem (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu) oraz kulturoznawcą (Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum w Krakowie). Swoją wiedzę zawodową pogłębia podczas różnego rodzaju kursów i szkoleń. Do jej pasji należy praca z dziećmi, które są niesamowitymi obserwatorami otaczającego świata. Bardzo lubi podróże, te bliskie i te dalsze oraz fotografię amatorską.

zdjęcie Karolina Chroboczek

Karolina

Karolina jest nauczycielką języka polskiego. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Z chęcią organizuje dla dzieci gry i zabawy o charakterze darmowym. Lubi literaturę powszechną oraz górskie wycieczki. 

Zdjęcie Martyna Jarota

Martyna

Kierownik

Martyna jest studentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Edukacji Przedszkolnej na Uniwersytecie Łódzkim oraz czynną instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego. To dzięki harcerstwie zdała sobie sprawę, że jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą i postanowiła związać z tym swoją zawodową przyszłość. W pracy z wychowankami zawsze kieruje się zasadą podmiotowości dziecka. Jest zwolenniczką dostarczania dziecku wielokierunkowych doświadczeń, u których podstaw leży obcowanie ze środowiskiem przyrodniczym. Jej pasją są dalekie i bliskie podróże (choć jej sercem zawładnęły Włochy). Uwielbia czytać książki i oglądać filmy i seriale.

FB_IMG_1592392183831

Marta

Osoba wszechstronna, pozytywnie nastawiona do życia. Pełna energii i wigoru. Ukończyła technikum o profilu turystycznym, florystyke. Aktualnie uczy się na kierunku opiekunka dziecięca. Jest wychowawcą kolonijnym od 2014 r. Tańczy, podróżuje, jest animatorem. Szkolila się pod okiem zagranicznych choreografow. Praca z dziećmi daje jej satysfakcję,że kocha to co lubi
Smolec

Justyna

Absolwentka dwóch kierunków –  Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, a także Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje od 7 lat w szkole podstawowej.  Już jako studentka pracowała jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

Kocha podróże, poznawanie nowych ciekawych miejsc i historii z nimi związanych. Lubi rozwijać swoje zainteresowania w wolnym czasie ucząc się języka angielskiego, spacerując na łonie natury, czytając książki lub pielęgnując rośliny. Praca w zawodzie jest dla niej spełnionym marzeniem, a kontakt z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i wiele radości.

zdjęcie Ola Matusiak

Ola

Ola jest tegoroczną maturzystką. W przyszłości planuje studiować Inżynierię Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Łódzkiej. W wolnym czasie lubi chodzić po górach, rysować i żeglować. Od lat pracuje z dziećmi, jako drużynowa w jednej z łódzkich drużyn harcerskich. W pracy z dziećmi najbardziej lubi to, że widzi jak dorastają i rozwijają się na jej oczach. Każdy dzień z nimi przynosi wiele miłych niespodzianek. Dzieci chętnie i szybko uczą się nowości! Cechuje ją cierpliwość, kreatywność i duuużo energii.

Magda-1

Magda

Studentka Politechniki Łódzkiej na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przygoda z pracą z dziećmi zaczęła się od pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu w oddziale pabianickim, gdzie jest wolontariuszką do tej pory. W okresie wakacyjnym pracowała jako wychowawca na koloniach. Nie lubi się nudzić, uwielbia uczyć się nowych rzeczy, zafascynowana nauką języków obcych, nauka chemii i biologii. Interesuje się kulturą Hiszpanii, lubi też obejrzeć dobry film.

zdjęcie Justyna Jarzębowska

Justyna

Justyna- jest sympatyczna i usmiechnieta dziewczyna, ktora kocha prace z dziecmi. Realizuje sie w niej od ponad 5 lat, byla rowniez dlugo wolontariuszka w przedszkolu. Lubi sluchac muzyki, tanczyc. Kocha polskie morze. Jest takze energiczna osoba wiec zabawa z dziecmi to dla niej czysta przyjemnosc.

dav

Kierownik

Kierownik Śródmieście Północne

Ania jest kierownikiem w Małym Geniuszu od ferii 2019r.  Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i wychowawcą harcerskim. Dobro dzieci stawia zawsze na najwyższym miejscu a wartości przekazane przez znakomitych pedagogów takich jak Maria Grzegorzewska, Janusz Korczak, czy Aleksander Kamiński są jej niezwykle bliskie. Obecnie wychowawca w Warszawskiej świetlicy. Zwolenniczka nowoczesnych metod edukacji i wspierania samodzielności dzieci. Jej doświadczenie w pracy wychowawczej sięga 2010 roku.

Niezwykle kreatywna i otwarta. W wolnym od pracy czasie poświęca się swoim hobby, czyli rękodziełu wszelkiego rodzaju a najlepiej metodą „zróbmy coś z niczego” oraz ratownictwu w Harcerskim Klubie Ratowniczym, gdzie poza szkoleniem siebie i innych z pierwszej pomocy doprowadza do perfekcji techniki charakteryzatorskie na potrzeby symulacji. Jej pasją jest również szeroko pojęta dziedzina reklamy i przekazu społecznego. W związku z tym stara się doskonalić umiejętności graficzne i social media management. Łącząc studia z tą pasją w ramach pracy magisterskiej przygotowuje kampanię społeczną.

Ania uważa się również za wielką fankę youtubowego kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot!” i podobno się tego nie wstydzi… Dlaczego Ania i Mały Geniusz pasują do siebie jak ulał? Bo kieruje nimi to samo. Bo dostrzegają w każdym dziecku potencjał, starają się je wspierać i rozwijać jego zdolności. A przede wszystkim kochają naukę i starają się tą miłością zarazić innych!

zdjęcie Mateusz Litwin

Mateusz

Mateusz jest studentem wydziału lalkarskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Sam o sobie mówi że ma za dużo pasji i za mało czasu.
Interesuje się szerokopojętą sztuką, modelarstwem, przekazywaniem swojej wiedzy innym, sportami, grami fabularnymi. Pierwsze kroki jako wychowawca stawiał na obozach i koloniach letnich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karolina

Karolina- Absolwentka oraz aktualna studentka wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Praca z dziećmi to dla niej sama przyjemność, jest ona również instruktorem pływania. Oprócz sportu jej pasją jest muzyka, szczególnie śpiewanie. Uczestniczy w wielu koncertach oraz projektach muzycznych. Jest to osoba pełna energii oraz kreatywnych pomysłów. Z ogromną radością angażuje się w kształcenie oraz pracę z dziećmi.

zdjecie Marcelina

Marcelina

Dwudziestoletnia studentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Marzy o rozpoczęciu drugiego kierunku – psychologii. Od trzech lat drużynowa zuchenek w ZHR, wcześniej kadra pomocnicza. Wielokrotnie organizowała kolonie wyjazdowe, uwielbia pracować z dziećmi i ma nadzieje rozwijać dalej swoją pasje pod okiem specjalistów. Poza dziećmi ma jeszcze inną pasję – literatura i pisanie. W przyszłości chce połączyć te dwie rzeczy, pisząc książki lub artykuły dla najmłodszych.

Zdjęcie Gabrysia Trepkowska

Gabriela

Gabriela jest studentką pierwszego roku pielęgniarstwa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest cierpliwa i kreatywna, nie lubi nudy. Lubi pracować z dziećmi, daje jej to dużo energii do działania. Z dużym zaangażowaniem i pasją uczy się Polskiego Języka Migowego. W wolnym czasie lubi piec i dekorować torty oraz aktywnie spędzać wolny czas, szczególnie jeżdżąc konno.

Zdjęcia Anna Jóźwiak

Ania

Wymyślanie warsztatów i praca z dziećmi to coś co uwielbia. Chwila, w której widzi uśmiechnięte i podekscytowane buzie – wtedy wie, że to co robi ma sens. Ania przygodę z dziećmi zaczęła 8 lat temu na praktykach w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Od zawsze interesowały ją inne kultury. Studia z kulturoznawstwa i praca w muzeum tylko pogłębiły jej pasję. Plastyczne umiejętności odziedziczyła po mamie, lubi wykorzystywać różne materiały do tworzenia ciekawych rzeczy. Szaleństwo i różnorodność to jej drugie imię!

damian-gruza

Damian

Damian pracuje w Małym Geniuszu od 2015 roku. Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Związany jest z dwoma warszawskimi uczelniami – obecnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie studiuje na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz poprzednio z Politechniką Warszawską (Technologia Chemiczna). Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj, sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Organizator wykładów i warsztatów z zakresu nauk medycznych. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

michalina-surdyn

Michalina

Michasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Studentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie. Pracowała jako animatorka sali zabaw organizując maluchom wymarzone urodziny, udzielała korepetycji z matematyki, organizowała też ogólnopolskie eventy promujące zdrowy tryb życia. Prywatnie ma zamiłowanie do psychologii, reklamy i malarstwa. Uwielbia czekoladę oraz kreatywne rozwiązania. Pasjonatka życia i wieczna optymistka. Nieodłącznym elementem jej ubioru jest uśmiech i owocowe kolczyki.

Anna Hajduk

Ania

Ania jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie a także szkoły muzycznej II stopnia. Z dziećmi i młodzieżą pracuje już od wielu lat, do niedawna  jako instruktorka ZHR, a także jako nauczycielka w przedszkolu. Uwielbia muzykę i  pracę z ludźmi, lubi podróżować i próbować nowych rzeczy. Spędzanie czasu z dziećmi daje jej wiele radości a także  jest przestrzenią do twórczej aktywności.

Monika Kuna photo

Monika

Monika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2019r. Monika, jak wszyscy na pokładzie, współpracuje z dziećmi nie od dziś. Jej pedagogiczna przygoda rozpoczęła się na dobre, gdy w szkole średniej wybrała klasę o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Decyzja ta otworzyła przed nią możliwości w postaci różnych szkoleń i zajęć wolontariackich, a także utwierdziła w przekonaniu, że właśnie tym chce się zajmować w życiu. Wiedziona tą myślą, udała się na studia pedagogiczne, a następnie podjęła pracę w szkole.
Janusz Korczak powiedział kiedyś: „Nie ma dzieci – są ludzie” i ona podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami. Twierdzi, że nigdy nie rozumiała, jak można lubić lub nie lubić dzieci. Przecież dziecko to po prostu mały człowiek. Każde z nich ma własny charakter i niepowtarzalną osobowość. No… i zazwyczaj zdecydowanie bardziej rozbudowaną wyobraźnię, lepiej rozwiniętą kreatywność oraz wyraźnie większe pokłady pozytywnej energii, niż dorośli – ale cśś! To nie ich wina 😉
Dlatego też Monika – jako przedstawiciel (podobno) dorosłych – stara się, jak może, by nie zatracić tych jakże cudownych, dziecięcych zdolności. I wiecie co? Chyba jej wychodzi!
Uwielbia zwierzęta. Gdyby mogła i miała wystarczającą ilość miejsca, przygarnęłaby je wszystkie.
Choć z reguły wyznaje zasadę „chcieć to móc”, stara się ją wykorzystywać rozsądnie. Dlatego, póki co, ma w domu tylko cztery koty 🙂
Tę ogromną sympatię do wszelkich futrzanych stworzeń odzwierciedla nawet jej nazwisko. Zgadnijcie jakie!
W wolnych chwilach pływa, jeździ na rolkach i uprawia gimnastykę. Lubi też robić nietypowe zdjęcia oraz tworzyć prace plastyczne (może nie jest w tej dziedzinie mistrzem, jednakże wcale się tym nie zraża, twierdząc, że każdy umie malować – niektórzy tylko nie mają odwagi pokazać efektów).

Ola Wawa

Aleksandra

Aleksandra jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2018r. To niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka edukacji medialnej oraz pedagogiki specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Agnieszka-Sowinska-zdjęcie

Agnieszka

Agnieszka studiowała archeologię i pedagogikę (animację społeczno-kulturową) na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest trenerką umiejętności miękkich i kreatywności. Z dziećmi zaczęła pracować w harcerstwie. Wychowawcą na obozach jest już od 12 lat. W pracy z dziećmi stara się dawać im jak najwięcej przestrzeni na rozwój twórczy i własną kreatywność. Bywa przewodniczką po różnych kulturach, organizatorką gier i inicjatorką majsterek. Prywatnie uwielbia kuchnie wegetariańską, żeglarstwo i gry planszowe.

Katarzyna-Więcek

Katarzyna

Kasia jest studentką pedagogiki o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Twierdzi, że dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu. Uważa, że w pracy z dziećmi najważniejsze jest podążanie za nimi. Zwolenniczka podmiotowego traktowania dzieci oraz zasady – uczeń i wychowawca stoją na równi. Według niej praca z dziećmi jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem, ale przynosi ogromną satysfakcję. Sympatię najmłodszych zdobywa szczerym uśmiechem i ciepłym usposobieniem.

Zuzanna

Zuzia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2017.  Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przyszłość wiąże z nauczaniem języka angielskiego i może także historii. Z dziećmi pracuje od 2015 roku, najpierw jako wolontariusz podczas letnich obozów, a od ostatniego roku już jako wychowawca.

Lubi poszerzać swoje horyzonty, często bierze udział w różnych szkoleniach i kursach animacyjnych. Za zadanie stawia sobie pomoc Małym Geniuszom w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. Uwielbia uczyć się języków i podróżować.

Iwona waw

Iwona

Aktywna nauczycielka języka polskiego, która swój warsztat doskonaliła na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracuje z dziećmi od 2017 r. i wkłada w to całe swoje serce. W wolnych chwilach spełnia się artystycznie, podróżuje i czyta książki.

Zdjęcie_Tofel

Julia

Julia jest studentką Inżynierii Zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Dzięki głowie pełnej pomysłów i niezmierzonemu zapałowi, nie da się z nią nudzić. Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt, w szczególności psów, z którymi pracuje, rozwijając siebie, jak i miłujące aktywność futrzaki. W wolnych chwilach odrywa się od codziennej rutyny i wyrusza na biwaki w poszukiwaniu przygód. Pracę z dziećmi rozpoczęła podczas swojej harcerskiej drogi, w drużynie ZHR, a teraz kontynuuje ją, tworząc piękne wspomnienia kolejnym pokoleniom.

wawrzyńczak zdjęcie

Aleksandra

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Nauczanie Języków Obcych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z nauki języków: angielskiego i francuskiego z uczniami w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi. Lubi z nimi przebywać i potrafi nawiązywać z nimi kontakt. Jest osobą energiczną i empatyczną. W swojej pracy z dziećmi wyznaje zasadę „Pomóż mi samemu to zrobić” Marii Montessorii.