Category PARTNERZY
LISTOPAD 18, 2014 by in category PARTNERZY with 0 and 0

Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów

 

W sobotę 8 listopada 2014 roku w Zespole Szkół nr 79 w Wilanowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów.

Uczestnikami turnieju indywidualnego były dzieci w 3 kategoriach wiekowych: w pierwszej od 6 do 9 lat, w drugiej od 10 do 13 lat oraz w trzeciej od 14 do 16 lat. Najwięcej uczestników liczyła pierwsza kategoria wiekowa – 25 dzieci. W turnieju łącznie wzięło udział 41 zawodników. Sędzią głównym z ramienia Polskiego Związku Szachowego był Marek Rachowski. Sędzią pomocniczym była Anna Gasik – mistrzyni międzynarodowa oraz Marcin Gocyła – wykładowca Małego Geniusza. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Dzielnicy Wilanów oraz firma Mały Geniusz, która oprócz turniejów szachowych prowadzi dla dzieci kreatywne zajęcia pozalekcyjne, półkolonie zimowe oraz letnie.

Dlaczego warto było uczestniczyć w turnieju szachowym? Powodów jest wiele. Królewska gra rozwija zdolność koncentracji, która jest niezwykle cenna w całym procesie edukacji. Zdolności przewidywania, analizy i cierpliwości wykształcone w młodym wieku procentują w przyszłości. Turnieje szachowe uczą zdrowej rywalizacji oraz są cenną lekcją jak wygrywać oraz jak przegrywać. Rodzice bardzo mądrze reagowali na emocjonalne reakcje swoich dzieci po ogłoszeniu wyników. Gratulujemy postawy i zachęcania do wyciągania wniosków ze swoich błędów.

 

Laureatami zostali:

???????????????????????????????

I kategoria wiekowa 6 – 9 lat

1 miejsce: Antoni Bajer

2 miejsce: Zosia Łaszczuk

3 miejsce: Jan Świerkuła

 

 

???????????????????????????????

II kategoria wiekowa 10 – 13 lat

1 miejsce: Paweł Pruszyński

2 miejsce: Zuzanna Łaszczuk

3 miejsce: Igor Stypułkowski

 

 

???????????????????????????????

III kategoria wiekowa 14 – 16 lat

1 miejsce: Miriam Spalińska

2 miejsce: Teodor Czuraj

3 miejsce: Beata Ćwiek

 

 

Przed ogłoszeniem wyników dzieci czekały w wielkim napięciu na. Laureaci otrzymali puchary, dyplomy, książki, czasopisma szachowe oraz edukacyjne, a także drobne nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się duchem rywalizacji. Wielkie gratulacje należą się zarówno wygranym, jak i tym, którzy tym razem nie zajęli miejsca na podium. Samo podjęcie wyzwania powinno być osobistą wygraną każdego dziecka.

 

Turniej szachowy Warszawa??????????????????????????????????????????????????????????????