Agata Żulewska

Agata Żulewska

Kierownik

Pracuje z dziećmi od 2001 r. , najpierw jako wolontariuszka  w Domu Dziecka, później jako opiekunka. Zdobyła doświadczenie w Fundacji Bullerbyn w charakterze wychowawcy kolonii, tam została zapamiętana z gotowania pokrzyw, łapania żab i nocnych wypraw z dziećmi do lasu. Od 2 lat jest mentorem w demokratycznym przedszkolu Bukowy Dom na Śląsku. W pracy z dziećmi posługuje się językiem porozumienia bez przemocy, bez kar i nagród. O swoich doświadczeniach i rozwoju osobistym pisze na blogu: www.jacien.pl .

Prowadzi zajęcia z zabawy w teatr  dla dzieci od 3 do 10 lat i warsztaty dla rodziców i kobiet w ciąży z noszenia dzieci w chuście.  Agata lubi się uczyć i doświadczać życia. Prywatnie: medytująca wegetarianka, zaczytuje się w literaturze rodzicielstwa bliskości, ładuje baterie w kontakcie z naturą i przede wszystkim dużą radość sprawia jej praca z dziećmi. To właśnie od nich  nauczyła się bycia w „tu i teraz” a praca z dziećmi okazała się ogromną pracą nad sobą, czyli stawianiem granic,  mówieniem o swoich emocjach i byciu prawdziwym. Dzieci są najpiękniejszym zwierciadłem w jakim przyszło jej się przeglądać.

Karolina Postek

Karolina Postek

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na specjalności wychowanie przedszkolne i pedagogika wczesnoszkolna. Ukończyła kurs „Animatora zabaw dla dzieci” oraz kurs na wychowawcę wypoczynku. Od października 2014 roku studenta terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Jest osobą otwartą, cierpliwą, zawszę uśmiechniętą, szybko nawiązuje kontakt z dziećmi. Karolina to osoba kreatywna posiadająca mnóstwo pomysłów. Potrafi słuchać i radzi sobie w sytuacjach stresowych. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczęła pracą z najmłodszymi dziećmi w Klubie Malucha w Warszawie. Karolina jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii Zimowych 2015.

Zofia Pawłowska

Zofia Pawłowska

Studentka architektury na Politechnice Wrocławskiej.
Do tej pory miała okazję zajmować się dziećmi, jako przyboczna w gromadzie zuchowej (w latach 2009 – 2014 współtworzyła i prowadziła gromadę zuchową w Związku Harcerstwa Polskiego), niania na godziny oraz animator zabaw i warsztatów z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Jest osobą, która ciągle ma mnóstwo pomysłów, ciągle coś robi i ciągle chciałaby robić jeszcze więcej. Nie istnieje dla niej stan, który niektórzy ludzie nazywają nudą. Wciąż jest mnóstwo miejsc do odwiedzenia, filmów do obejrzenia, książek, które czkają, na przeczytanie. Taniec i jazda na rowerze to jej pasje, na które zawsze stara się znaleźć czas. Posiada duże zdolności manuale i w związku z tym stara się rozwijać swoje umiejętności rysunkowe – chciałaby kiedyś osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie.
Jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech jej charakteru jest żywiołowość – wszędzie gdzie się pojawi jest mnóstwo śmiechu (lub przynajmniej kilka uśmiechów na twarzach towarzyszy). Bez wątpienia jest zwierzęciem społecznym –by żyć i dobrze funkcjonować potrzebuje innych ludzi.
Lubi kontakt z dziećmi i na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń może powiedzieć, że one także lubią kontakt z nią.

W małym Geniuszu od Ferii 2016.

Magdalena Błaszczyk

Magdalena Błaszczyk

Pedagog, fotograf, plastyk i animator społeczno-kulturowy. Obecnie kontynuuje studia na specjalności pedagogika szkolna i zdolności w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jako fotograf działa we własnym studiu fotograficznym. Współpracuje również z Muzeum Łazienki Królewskie. Interesuje się historią sztuki, arteterapią i fotografią artystyczną. Prowadziła zajęcia animacyjne i plastyczne w wielu szkołach podstawowych i przedszkolach. Jest twórczynią projektów artystycznych obejmujących w swym zakresie street art oraz kampanie społeczne. Lubi prowadzić warsztaty z dziećmi i młodzieżą w sposób twórczy i nieszablonowy. Jej motywem przewodnim w pracy z dziećmi jest dobra zabawa, a satysfakcje przynosi jej uśmiech dziecka.

Dorota Oręziak

Dorota Oręziak

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na specjalności animacja społeczno – kulturowa i pedagogika wczesnoszkolna. Od października 2015 roku studentka specjalności opieka nad dzieckiem i wsparcie społeczne na tej samej uczelni. Ukończyła kurs wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szkolenia: ,,Pierwsza rozmowa o problemie z dzieckiem, nastolatkiem, osobą dorosłą” i ’’Savoir-vivre przy stole”.

Od zawsze chciała pracować z dziećmi i czuje się pedagogiem z powołania. Praca ta daje jej wiele radości i satysfakcji, a także zdobycie wielkiej sympatii swoich podopiecznych i bardzo dobry kontakt z nimi. Jest osobą kreatywną i pełną pozytywnej energii. Zawsze ma dużo ciekawych pomysłów. Cały czas lubi uczyć się czegoś nowego, zdobyć nowe umiejętności i doskonalić się pod kątem zawodowym. Na co dzień osoba odpowiedzialna, godna zaufania, optymistka.

Prywatnie podróżniczka, lubiąca odkrywać nowe i ciekawe miejsca oraz poznawać inne kultury. Interesuje się sportem, głównie piłką nożną, wielka fanka FC Barcelony oraz wielbicielka Hiszpanii. Lubi wyzwania i literaturę obyczajową. Podczas swoich podróży lubi fotografować wszystko co widzi, aby móc potem powrócić do wspomnień i przekazać innym szczegółową relację z podróży. Uśmiech na jej twarzy to znak rozpoznawczy i nie odłączy element każdego dnia. Bliscy cenią ją za szczerość, pogodę ducha i wsparcie, którego nigdy nie odmawia. W wolnym czasie jeździ na rolkach i na rowerze, piecze ciasta, gotuje i spędza chwile z bliskimi osobami. Jest przekonana, że pracując z dziećmi nauka jest obustronna. Swoje doświadczenie zdobywała podczas praktyk studenckich oraz jako wychowawca na półkoloniach letnich.

Arletta Kochańska

Arletta Kochańska

Studentka biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Pracuje z wolontariuszami (dziećmi i młodzieżą) w ramach takich akcji jak Półmaraton i Maraton Warszawski oraz WOŚP, przy czym sama jest wolontariuszem w tych organizacjach. Interesuję się roślinami mięsożernymi, lubi wędrówki po górach, prace manualne, a także gry zespołowe. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia jej wiele satysfakcji, szczególnie gdy widzi jej owoce, porażki natomiast motywują do działania, pracy nad sobą i podejmowania nowych wyzwań.

Sandra Skibniewska

Sandra Skibniewska

Studentka historii i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje z dziećmi z różnych środowisk i w różnym wieku od 8 lat. W weekendy organizuje urodziny dla maluchów oraz jest animatorem w kilku dużych hotelach. Niezwykle aktywna i wysportowana, trenuje pole dance, rugby, podnoszenie ciężarów oraz jeździ na motocyklu i uwielbia piłkę nożną czynnie kibicując jednej z warszawskich drużyn. Jest niezwykle kreatywna i ma wiele zainteresowań, z którymi chętnie dzieli się podczas zajęć z dziećmi. Umie znaleźć wspólny język z maluchami w różnym wieku. Potrafi załagodzić spory i sprawić, że nawet najmniej zainteresowane danym zagadnieniem dziecko dołączy do grupy czynnie biorąc udział w zajęciach.

Praca z dziećmi jest dla niej bardzo ważna, stąd pomysł, by w przyszłości uczyć w podstawówce
oraz liceum.

Magdalena Budzich

Magdalena Budzich

Absolwentka pedagogiki o specjalności opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną.Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie. Pracuje jako nauczyciel w szkole Podstawowej nr 279 im. Batalionów Chłopskich AK „Gustaw” i „Harnaś” w Warszawie.  Bardzo lubi pracę z dziećmi i z tym też wiąże swoją przyszłość zawodową.

Sylwia Paciorek

Sylwia Paciorek

Absolwentka kierunku Psychologia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła kurs wychowawcy wypoczynku. Od dwóch lat udziela korepetycji z przedmiotów matematyka i język angielski. Bierze udział w animowaniu zajęć artystycznych dla pacjentów Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w IPiN, prowadzonych przez Fundację Druga Strona Lustra. Przez 9 lat należała do Stowarzyszenia Harcerskiego.
Jest osobą kreatywną, otwartą i uśmiechniętą. Ma indywidualne podejście do każdego dziecka. W pracy z najmłodszymi ceni możliwość dostrzeżenia talentów i wpływu na ich rozwój. W czasie wolnym zajmuje się rysowaniem, deocupagem, oraz opiekuje się zwierzętami.

Justyna Raczkiewicz

Justyna Raczkiewicz

Absolwentka historii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lubinie w zakresie dwóch specjalności: nauczycielskiej i przeszłość w mediach-mediatyzacja historii.  Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół stosunków polsko-ukraińskich oraz historii teatru.  W trakcie studiów była aktywnym członkiem kół naukowych dzięki czumu mogła rozwijać swoje zainteresowania i pasje.  Jako historyk odbyła praktyki  w Muzeum Lubelskim w Lublinie oraz staż w multimedialnym muzeum „Piwnica pod Fortuną”, w którym prowadziła lekcje muzealne oraz sprawdzała swoje umiejętności jako przewodnik.

Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna ze wsparciem ucznia z trudnościami adaptacyjnymi (różnice kulturowe, zmiana środowiska edukacyjnego) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Pracuje jako nauczyciel w szkole Podstawowej nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” w Warszawie.  Bardzo lubi pracę z dziećmi i z tym też wiążę swoją przyszłość zawodową.

Aleksandra Mińkowska

Aleksandra Mińkowska

Jej pasją jest dawanie dzieciom uśmiechu. Magister kulturoznawstwa z głową pełną pomysłów na zabawianie dzieci. Ukończyła również filologię ukraińską oraz od października 2014 roku studentka czwartego roku pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim.

Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła pracując w Państwowym Muzeum Etnograficznym jako edukator i animator. Tworzyła scenariusze zajęć edukacyjnych oraz wielokrotnie prowadziła półkolonie. Certyfikowany wychowawca kolonijny i animator zabaw dla dzieci. Od dziecka żegluje oraz uwielbia gry zespołowe. Pasjonuje się również twórczością ludową spędzając wolne chwile na licznych warsztatach, a wszystko po to, żeby zdobytą wiedzę przekazać Małym Geniuszom!

Justyna Górawska

Justyna Górawska

Absolwentka Pedagogiki osób niedostosowanych społecznie na PWSZ w Głogowie oraz Pedagogiki ogólnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Pracowała w Domu Dziecka i Świetlicy Socjoterapeutycznej. Obecnie od kilku lat pracuje przede wszystkim jako nauczyciel edukacji przedszkolnej. Od trzech lat pracuje jako animator zabaw dziecięcych i konferansjer na dużych imprezach masowych nie tylko dla dzieci. Swoje wykształcenie podpiera wieloma dodatkowymi umiejętnościami jak np. gra na pianinie, język migowy, wiązanie kształtów z balonów, malowanie buziek. W swojej pracy prowadziła też szkolenia dla animatorów zabaw dziecięcych.

Oprócz studiów, jej mocną stroną jest ciągłe dokształcanie się, ukończyła liczne kursy pozwalające na bardziej efektowną pracę z dziećmi m.in. „Jak bawić się muzyką? Aktywizowanie dzieci przez zabawę, śpiew, grę na instrumentach”, Matematyka Dziecięca wg. Koncepcji prof. dr hab. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, „Kocham czytać- wczesna nauka czytania”- metoda Jagody Cieszyńskiej, dzięki której zaczynają czytać nawet małe dzieci, „Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne”.

Prywatnie jej pasją jest wizaż, który pozwala jej na realizowanie artystycznej części siebie. Wychowawca w Małym Geniuszu od wakacji 2014.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!

Share This