Marzena Ratajczyk

Marzena Ratajczyk

Kierownik

Marzena jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Ambitny nauczyciel pasjonat. Nauczycielka z powołania. Całkowicie poświęcona swojej pracy. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Doktorantka na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej poznańskiego uniwersytetu.

Animatorka życia kulturalnego w szkole, w której pracuje. Prowadzi Koło Miłośników Teatru I Koło Przyjaciół Książki. Zakochana w literaturze polskiej i rosyjskiej. Lubi też świat baśni i legend. Organizuje dla wychowanków regularne wizyty w teatrach poznańskich i kaliskich. Miłośniczka opery i koncertów muzyki klasycznej. Potrafi przekonać do swoich zamiłowań i pasji młodych podopiecznych. W wolnych chwilach łapie oddech na wyprawach przyrodniczych i spacerach.

Edyta Jasińska

Edyta Jasińska

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunków: edukacja elementarna i język angielski oraz socjoterapia i promocja zdrowia. Obecnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Humanistyczno-społecznym SWPS w Poznaniu studiując psychologię. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego i zabaw animacyjnych z chustą klanza. Jest wolontariuszką w fundacji Dobrze, że jesteś. Na co dzień pracuje z dziećmi jako lektor języka angielskiego.

W pracy z dziećmi stara się zapewnić im całkowitą akceptację. Uważa, że bardzo ważnym jest słuchanie potrzeb dziecka, dawanie możliwości wyboru i zabierania głosu w sprawach istotnych. Ceni wspieranie indywidualizmu dziecka i jego mocnych stron. W zajęciach grupowych zawsze stara się zwracać uwagę na wzajemny szacunek, przestrzegania wspólnie wymyślonych zasad, prawa do odmiennego zdania i oczywiście dobrej zabawy.

Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi, chodzić na spacery i do kina : )

Sandra Narewska

Sandra Narewska

Ukończyła studia pedagogiczne pierwszego stopnia na kierunku wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Obecnie poszerza swoją wiedzę z obszaru pedagogiki na studiach magisterskich na kierunku poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna oraz studiach podyplomowych z zakresu logopedii.

Otwarta na świat, ludzi i nowe wyzwania. Chętnie angażuje się w pomoc drugiemu człowiekowi – głównie poprzez wolontariat. Uwielbia pracować z dziećmi, daje jej to wiele satysfakcji i pozytywnie napędza do działania. Lubi podróżować, jej marzeniem jest zwiedzić najdalsze zakątki świata. Sandra interesuje się również psychologią społeczną, fotografią, pływaniem oraz fitness.

 

Justyna Goworska

Justyna Goworska

Ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja. Obecnie jest studentką studiów stacjonarnych II rok II stopnia. Studiuje resocjalizację oraz profilaktykę i interwencję kryzysową na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada ukończony kurs na wychowawcę wypoczynku. W wakacje pracowała na półkoloniach jako wychowawca w Szkole nr 1 w Szczecinku. Dzięki licznym praktykom w szkołach posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, brała również udział w wolontariacie ,,Starszy brat starsza siostra” w Szczecinku oraz aktualnie jest wolontariuszką w Ośrodku Kuratorskim nr 3 w Poznaniu.

Chętnie spędza czas aktywnie, jeździ na rowerze. Jest miłośniczką filmów kryminalnych i kocha zwierzęta. Cenę szczerość oraz punktualność. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną przyjemność. Lubi pomagać innym, rozmawiać z nimi i przede wszystkim słuchać.

Marysia Kruszelnicka

Marysia Kruszelnicka

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu –  studia magisterskie, kierunek wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Pracuje z dziećmi od 5 lat – w ramach wolontariatu jak i pracy zawodowej (żłobek i przedszkole). Ukończyła również studia podyplomowe – kierunek Pedagogika zabawy z rytmiką. W Małym Geniuszu rozpoczęła przygodę w wakacje 2016.

Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i bardzo kreatywną. Każda chwila spędzona z dziećmi jest dla niej inspirująca i motywująca, a największą nagrodą za pracę jest uśmiech dziecka. Lubi poszerzać własne horyzonty i to co wydaje się nie do wykonania staje się możliwe. Od kilku miesięcy uczy się gry na pianie z czego czerpie ogromną radość i lubi dzielić się nią z innymi. W wolnym czasie bardzo dużo czyta – głównie książki z wątkami psychologicznymi.

Karolina Jankiewicz

Karolina Jankiewicz

Karolina jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Licencjonowany pedagog o specjalności opiekuńczo-wychowawczej po Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie na Uniwersytecie Wrocławskim uczęszcza na studia II stopnia o profilu pedagogicznym, specjalizacja wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Odbyła dodatkowe kursy i uczestniczyła w warsztatach tj.: animator zabaw dla dzieci, integracja grupy w szkole – tańce integracyjne, metody i zabawy z chustą Klanza, szkolenie plastyczne. Angażuje się w swój rozwój, uczestniczy w różnych szkoleniach

Prywatnie oraz w kontaktach interpersonalnych jest osobą bardzo otwartą, która potrafi zadbać o relacje z drugą osobą. Uśmiech, dowcip oraz humor jest podstawową cechą, która towarzyszy jej podczas każdej sytuacji.

Mocno angażuje się w swojej pracy i często stawia poprzeczkę ponad swoje możliwości. W przyszłości chce nauczać dzieci języka polskiego oraz pomagać w kwestiach logopedycznych. Dąży do określonego wcześniej celu z zawsze pozytywnym nastawieniem. Dzieci zaraża uśmiechem oraz mobilizuje wychowanków do działania. Ma milion pomysłów na minutę i preferuje zabawy, które wzbudzają u nich kreatywne myślenie.

Pedagog z powołania, którego motto brzmi: uśmiechem zmieniaj świat!

Karolina Niemier

Karolina Niemier

Karolina jest psychologiem i pedagogiem-socjoterapeutą. Od ponad 6 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w różny sposób – prowadząc warsztaty oraz wykłady na tematy psychoedukacyjne i pedagogiczne, współpracując w projekcie Wolno Dzieciom na Festiwalu Malta, a także będąc wychowawcą na koloniach i zimowiskach. Ta praca przynosi jej dużo inspiracji i energii do dalszych działań. Ma tysiąc pomysłów na minutę, do każdego zadania podchodzi z ciekawością i zapałem. Stara się prowadzić kreatywne życie, chętnie podejmuje  nowe wyzwania i uczy się nowych umiejętności z przeróżnych dziedzin (ostatnio jest to pszczelarstwo). Uwielbia podróżować, poznawać nowe kultury i uczyć się języków obcych. Nałogowo kolekcjonuje pocztówki, kamienie i …. wiedzę.

Katarzyna Miszczyńska

Katarzyna Miszczyńska

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Geografia. Podczas studiów zarówno licencjackich jak i magisterskich uzyskała uprawnienia pedagogiczne, dzięki którym ma możliwość realizowania swoich marzeń i dzielenia się wiedzą z innymi. Kasia okres studiów wykorzystała bardzo aktywnie. Zdobyła wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, poprzez liczne zajęcia terenowe, wolontariat oraz kursy i zajęcia dodatkowe. Aktualnie aktywny, szczęśliwy, pracowity nauczyciel i przyrodnik. Kasia jest osobą bardzo otwartą, szczerą, dbającą o dobro osób z którymi pracuje. Wkłada bardzo dużo serca w swoją pracę i zawsze stara się o jak najlepszy efekt. W pracy z dziećmi jest bardzo cierpliwa, kreatywna, stara się zainteresować każde dziecko. Angażuje wszystkich uczestników zabawy, tak by każdy miał szansę zaistnieć i wykorzystać swoje możliwości. Podczas zajęć Kasia jest zawsze uśmiechnięta, co skutkuje dużym uśmiechem na twarzy dzieci. Jej wykształcenie zdobyte na studiach, praktyka w obszarze edukacji oraz zaangażowanie powoduje, że praca sprawia jej dużą przyjemność i radość. Swoje zainteresowanie podróżami, innymi kulturami, oraz szeroko rozumianym „światem”, z dużym zapałem przekazuje innym. Kasia wie „co w trawie piszczy”

Każdy swój dzień łączy ze sportem, ponieważ wie, że to najprostsza droga do dobrego samopoczucia. Podczas zajęć z dziećmi stawia na aktywność fizyczną. Sama od najmłodszych lat była członkiem zespołu folklorystycznego. Umiejętności taneczne wykorzystuje podczas zabaw z dziećmi. Połączenie folkloru oraz zamiłowania do otaczającego środowiska wypracowało w niej duże poczucie tożsamości regionalnej. Hasło którym kieruje się w swojej pracy to „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nią wiedzą jak dbać o środowisko, oraz jak ważna jest najbliższa okolica w której mieszkają i dorastają dzieci.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!

Share This