Danuta Gaińska

Danuta Gaińska

Kierownik

Danuta jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Pedagog z licznymi osiągnięciami i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, zdobytym jako nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego, wychowawca i kierownik kolonii i zimowisk, a także organizator imprez dziecięcych. W swojej pracy stosuje aktywizujące formy zabawowe, rozbudza w dzieciach kreatywność i ciekawość świata, ma mnóstwo pozytywnej energii i pomysłów.

Jest otwarta, cierpliwa, szybko nawiązuje dobry kontakt z dziećmi, rozpoznaje i rozumie ich potrzeby. Swoje doświadczenie wykorzystuje w relacjach z dziećmi, rodzicami i innymi wychowawcami. Cechuje ją odpowiedzialność, kocha i ceni sobie pracę z dziećmi i młodzieżą. Jej motto to słowa J. Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”.

Natalia Kostyrska

Natalia Kostyrska

Natalia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Wczesna edukacja z logopedią, gdzie zdobyła przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje nauczycielskie oraz wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania, przeciwdziałania i korygowania trudności logopedycznych. Obecnie studentka studiów II stopnia, również Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku Logopedia ze specjalnością neurologopedia, gdzie zdobywa przygotowanie do pracy m.in. w poradniach pedagogiczno-psychologicznych oraz gabinetach logopedycznych.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła podczas praktyk studenckich, które odbyła w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w poradni pedagogiczno-psychologicznej. Pracowała też jako opiekunka oraz wolontariusz Caritas Archidiecezji Gdańskiej, gdzie ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku.

Lubi podróże, podczas których może poznawać inne kultury oraz nawiązywać nowe znajomości. W okresie gimnazjalno-licealnym była wolontariuszem w Mazurskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Sportowych. Brała udział w międzynarodowych wyjazdach integracyjnych, których głównym założeniem było poszerzanie, poprzez sport, tolerancji wśród młodzieży z całego świata.

Joanna Krajnik

Joanna Krajnik

Joanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od lipca 2016. Absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie studiująca  pedagogikę.  Pracę z dziećmi rozpoczęła kilka lat temu. Pracowała w Domu Dziecka. Obecnie pracuje  także jako animator zabaw dla dzieci.

Osoba wesoła, otwarta oraz kreatywna.  Wolny czas spędza aktywnie, jeżdżąc  na rolkach bądź rowerze. Uwielbia czytać oraz uczyć się języków obcych.

Pracę z dziećmi traktuje jako zabawę, zarówno dla siebie jak i dla dzieci. Uwielbia aktywnie włączać się w gry i zabawy wraz z grupą.  

Sylwia Oleksy

Sylwia Oleksy

Rodowita elblążanka na co dzień mocno związana z Gdańskiem. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Współtwórczyni strony internetowej „Dziś Pomagam”. Od kilku lat zawodowo pracuje z dziećmi, co daje jej ogromną radość.

Prywatnie miłośniczka gotowania i literatury. Uwielbia podróżować i odkrywać nowe horyzonty. Szczęśliwa posiadaczka wspaniałego partnera i kota. Minimalistka, czerpiąca energię z małych radości. Radości niesienia dziecięcych uśmiechów i pomagania innym. Jej życiowa dewiza brzmi bardzo prosto – „rób dobro!”.

Paulina Drewnik

Paulina Drewnik

Absolwentka pedagogiki wczesnej edukacji z logopedią na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie pisząca pracę magisterską na kierunku pedagogika specjalna. W trakcie studiów działaczka w kole naukowym „Eden”, zajmującym się organizowaniem eventów takich jak „Noc Biologów” oraz „Dni Mózgu”. Wychowawca kolonijny od 2015 roku.

Paulina jest osobą, która uwielbia spędzać swój czas wolny w bardzo aktywny sposób. W ciepłe dni chętnie wychodzi biegać natomiast porą zimową oddaje się swojej drugiej pasji powiązanej z pływaniem. Od najmłodszych lat fascynuje się wszelkimi aspektami dotyczącymi sztuki plastycznej oraz tańcem, który praktykuje w wolnych chwilach.

Ze względu na swoją ciepłą i otwartą osobowość szybko nawiązuje kontakt z dziećmi. Uwielbia prowadzić zajęcia twórcze, które pozwalają wyrażać swoje emocje.

Magdalena Matusiewicz

Magdalena Matusiewicz

Pracuje z dziećmi od 7 lat. Absolwentka studiów filologicznych o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, obecnie kontynuuje je na drugim stopniu na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła na licznych praktykach jako nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, wolontariacie oraz udzielając korepetycji.

Ciepła i cierpliwa osoba z zamiłowaniem do szeroko pojętej sztuki. Otwarta na potrzeby młodych-ciekawskich. Uwielbia prace z dziećmi, ponieważ wie, że ich uśmiech i rozwijana ciekawość są najlepszą zapłatą za włożony trud.

Patrycja Szyngwelska

Patrycja Szyngwelska

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Z dziećmi związana od najmłodszych lat, kiedy to na podwórku bawiła maluchy wszystkich sąsiadów. Od 6 lat dumna siostra,  chłopca o imieniu Robert. Praca z dzieciakami to jej główne hobby. Pełna empati, uśmiechu i energii. Nuda? Jest jej obca. Na miejcu nie potrafi wysiedzieć nawet chwili. W wolnych chwilach pasjonatka sportu, karateczka z osiągnięciami.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!

Share This