WYCHOWAWCY

MISTRZOWIE

WYCHOWAWCY

ZAŁOŻYCIELKI

MEDIA O NAS

Marta-Kubik-Gdańsk

Marta

Kierownik

Marta pracuje w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Ciepła i pełna optymizmu osoba na co dzień pracująca z trudna młodzieżą w domach dla dzieci na terenie Trójmiasta. Komunikatywna i kreatywna osoba, która charakteryzuje ogromna pasja do wykonywania swojej pracy. Swoje obowiązki w pracy z dziećmi traktuje jako przyjemność a nie przymus. Miłośniczka podróży i zdobywania nowych doświadczeń. Nade wszystko kochająca zwierzęta, szczególnie psy. Empatyczna i zawsze z ogromną energia do działania.

Julita-ZDJ

Julita

Julita jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku psychologia ze specjalnością neurobiopsychologia. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa jako wolontariuszka w Akademii Przyszłości oraz w Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej Dom im. J. Korczaka w Gdańsku. Praca z dziećmi przynosi jej wiele radości i satysfakcji. Lubi aktywnie spędzać czas, szczególną przyjemność sprawiają jej górskie wędrówki.

Maria-Burczyk

Marysia

Pedagog, prywatnie matka dwójki dzieci, która bardzo lubi się śmiać. Swojego dwudziestoletniego doświadczenia pedagogicznego nie lubi traktować zbyt poważnie, dlatego jest specjalistką od wygłupów i pozytywnej energii. Lubi przebierać się za teletubusie, misie i inne tulisie i organizować dla dzieci przebierane imprezy:) Trenerka metody IPP, która czasami gubi się na własnym osiedlu, ale jakoś zawsze trafi na pomocną, przyjazną duszę.

Magda

Magdalena

Magda jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Pracuje z dziećmi od 7 lat. Absolwentka studiów filologicznych o specjalności nauczycielskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, obecnie kontynuuje je na drugim stopniu na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada uprawnienia pedagogiczne oraz kurs wychowawcy kolonijnego. Doświadczenie pedagogiczne zdobyła na licznych praktykach jako nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, wolontariacie oraz udzielając korepetycji.

Ciepła i cierpliwa osoba z zamiłowaniem do szeroko pojętej sztuki. Otwarta na potrzeby młodych-ciekawskich. Uwielbia prace z dziećmi, ponieważ wie, że ich uśmiech i rozwijana ciekawość są najlepszą zapłatą za włożony trud.

Mirka-2-1

Mirosława

Kierownik

Mirosława jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Ferii 2017. Absolwentka filologii romańskiej, logopeda, specjalista terapii ręki, trener-szkoleniowiec. Współpracuje ze szkołami językowymi jako lektor języka francuskiego i języka angielskiego dla dzieci oraz jako logopeda w przedszkolach i żłobkach na terenie województwa śląskiego i małopolskiego.

Od 2017 właściciel Centrum Edukacyjno – Terapeutycznego „SOFOS”. W swojej pracy stosuje polisensoryczne podejście do nauczania oraz metody holistyczne. Pasjonatka polskich gór, aktywnego wypoczynku, fanka Kubusia Puchatka, wielbicielka Małego Księcia. Prywatnie – mama dwójki dorastających dzieciaków.

Marta-krk

Marta

Marta jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Absolwentka wychowania plastycznego na Akademii Pedagogicznej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Sztuka (Uniwersytet Rzeszowski) , Informatyka (Uniwersytet Jagielloński) oraz studiuje na kierunku edukacji elementarnej.

Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej oraz prowadzi zajęcia artystyczne w przedszkolach. Jej pasją jest sztuka oraz praca z dziećmi. W wolnych chwilach maluje , gra i oddaję się urokom dźwięków muzyki. Wielokrotnie pracowała na półkoloniach i koloniach jako wychowawca oraz instruktor zajęć plastycznych. W swojej pracy łączy 20 letnie doświadczenie, naukę z wyśmienitą zabawą. Cechuje ją poczucie humoru, serce do pracy z dziećmi oraz duże zaangażowanie i odpowiedzialność.

zuzanna-pietrusa

Zuzanna

Zuzanna jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach psychologia stosowana oraz pedagogika specjalna ze specjalnością resocjalizacja.

Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała podczas letnich turnusów rekolekcyjnych Ruchu Apostolstwa Młodzieży, gdzie pełniła rolę animatora i wychowawcy. Była wolontariuszką w Stowarzyszeniu Siemacha, gdzie pomagała w prowadzeniu zajęć dla dzieci.

Swoje plany na przyszłość łączy z pracą z drugim człowiekiem, zarówno tym małym, jak i tym dużym. Praca z wychowankami, z którymi chce dzielić się radością i energią, przynosi jej dużo satysfakcji. Pasjonuje się tańcem towarzyskim, którego tajniki poznawała na kursie oraz studenckich warsztatach tanecznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach oraz kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Jadzia-Maziarz

Jadwiga

Jadwiga jest studentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez długi czas opiekowała się dziećmi pomagając im rozwijać ich pasje i zainteresowania. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako wolontariusz w Ośrodkach dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Obecnie prowadzi korepetycje dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego oraz poprzez zabawę pomaga im w innych problematycznych przedmiotach. Ogromną radość sprawiają jej najmniejsze postępy uczniów. W dzieciach najbardziej kocha autentyczność, beztroskość i radość z najdrobniejszych rzeczy.

Jest zafascynowana psychoterapią i pracą z rodziną- z tym wiąże swoje plany na przyszłość, uczestnicząc w szkoleniach i projektach dotyczących tych zagadnień. Uwielbia taniec, pływanie, jazdę na nartach i podróże po Europie.

Dominika-Kania-Krk

Dominika

Dominika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od ferii 2017 roku. Jest absolwentką pedagogiki społeczno-opiekuńczej, pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną oraz pedagogiki specjalnej – resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie poszerza swoją wiedzę studiując pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Swoje doświadczenie pedagogiczne zdobywała angażując się w wolontariat oraz liczne praktyki. Od kilku lat pracuje z dziećmi w różnym wieku. Uwielbia pracę z dziećmi, w której jest autentyczna i zaangażowana. Uważa, że dzieciom należy stwarzać odpowiednie warunki do rozwijania ich potencjału.

KasiaWąchała-krk

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Studentka położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Certyfikowany wychowawca kolonijny. Uwielbia pracę z dziećmi i od liceum ma za sobą przeróżne wolontariaty, w tym zakresie: praca w świetlicy środowiskowej, animacje na festynach, opieka podczas kolonii, a także wolontariusz, lider i asystent do spraw wdrożeń w programie Akademia Przyszłości w Krakowie. W wolnym czasie pracuje jako niania, czyta książki, kocha rower i góry i jeśli tylko może to wyrusza w nieznane.

Aleksandra-Neć-Lublin-półkolonie-371x303-1

Aleksandra

Kierownik

Aleksandra jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na UMCSie. Aktywnie działający pedagog z powołania, traktujący swoją pracę bardzo poważnie. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi poprzez działalność w wolontariacie w programie MOST w Centrum Wolontariatu w Lublinie, Kole Naukowym Pedagogów i Animatorów Zabawy, pracę jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, animator, niania oraz wychowawca na koloniach. Prywatnie ciocia siedmiorga siostrzeniątek w różnym wieku. Jej pasją jest taniec oraz jazda na rowerze, interesuje się również animacją czasu wolnego, arteterapią oraz wszelkimi zagadnieniami związanymi z edukacją małego dziecka. Pracę z dziećmi opiera na podstawie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców posługując się językiem bez przemocy, uważnie słuchając dzieci oraz pomagając im odnaleźć się w ich labiryncie emocji.

Jej mocną stroną jest bardzo dobry kontakt z dziećmi oraz zarażający pozytywną energią uśmiech. Nie brakuje jej cierpliwości, otwartości oraz kreatywności, zawsze ma pełną głowę pomysłów. Jest osobą bardzo aktywną, zarówno fizycznie: biega, jeździ na rowerze, tańczy; jak również zawodowo: nieustannie się doskonali poprzez systematyczny udział w kursach i szkoleniach oraz studia podyplomowe. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, uważa, że jeśli bardzo się czegoś pragnie i konsekwentnie się do tego dąży to każdy zamierzony cel jest do zrealizowania. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji, dzięki której w pełni rozwija swoje skrzydła.

Michalina

Michalina

Studentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku oraz kurs animatora dzieci i młodzieży. Odbyła szkolenie z malowania twarzy oraz modelowania balonów. Stara się zauważać drugiego człowieka i służyć mu pomocą, dlatego angażuje się w pracę w wolontariacie z dorosłymi, jak i z dziećmi.

Ceni sobie możliwość współpracy z innymi i przekazywania wiedzy. W procesie uczenia stosuje mnemotechniki oraz metody organizacji czasu. Interesuje się historią, szczególnie XX wieku i lubi czytać książki dotyczące tego okresu. Inspirują ją języki obce oraz różnorodne utwory muzyczne. W wolnych chwilach pisze wiersze. Prywatnie fanka skoków narciarskich, piłki nożnej oraz pasjonatka gór.

Anna-Lewczyńska

Anna

Ania ukończyła Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie kontynuuje studia magisterskie z Pedagogiki Specjalnej. Od początku studiów angażuje się w działania Koła Pedagogów i Animatorów Zabawy, którego jest wiceprzewodniczącą. Dzięki temu miała okazję uczestniczyć w wielu projektach edukacyjnych, warsztatach i imprezach dla dzieci, które też wielokrotnie koordynowała. W swojej pracy była już królewną, siostrą Kopciuszka, Prosiaczkiem z Kubusia Puchatka, Małgosią, elfem i wieloma innymi postaciami. Jedną z jej pasji są właśnie animacje dla dzieci. Ania ukończyła szereg szkoleń i warsztatów m.in. z tańców integracyjnych, metody KLANZY, modelowania balonów. Dlatego poza uczelnią realizuje się pracując jako animator na weselach, komuniach czy urodzinach. W 2014 roku ukończyła kurs instruktażowy na wychowawcę kolonijnego. Na co dzień miłośniczka musicali i książek, zwłaszcza literatury dziecięcej. Otwarta, pozytywna a jednocześnie rozważna i odpowiedzialna.

Iwona-Lublin

Iwona

Iwona pracuje w Małym Geniuszu od Ferii 2016. Absolwentka UMCS w Lublinie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Obecnie kończy studia Rusycystyczne. Oprócz tego jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Doświadczenia w pracy z dziećmi aktywnie budowała będąc członkiem Koła Naukowego Pedagogów i Animatorów Zabawy, gdzie była członkiem zarządu ds. działań naukowych. Oprócz tego brała udział w licznych przedsięwzięciach, wolontariacie, projektach naukowych, które m.in. koordynowała, na czym obudowywała swoją wiedzę zdobywaną na studiach, podczas kursów i szkoleń zawodowych.

Praca z dziećmi daje jej wiele radości oraz pokłady pozytywnej energii. Interesuje się dogoterapią. Prywatnie – miłośniczka gór.

CAM00193

Karolina

Karolina z wykształcenia jest pedagogiem, logopedą oraz audiologiem. Nieustannie zdobywa doświadczenie podczas praktyk w szkołach i przedszkolach oraz uczestnicząc w kursach, warsztatach i wolontariatach.

W życiu dąży do tego, by zawsze w drugiej osobie widzieć dobro. Jej marzeniem jest bycie nie tylko nauczycielem, ale także bycie aniołem stróżem, który będzie czuwał nad prawidłowym rozwojem dzieci, zaszczepiał w nich pasje oraz razem z nimi odkrywał niezmierzone tajemnice świata:) Karolina jest człowiekiem o wielkim sercu, które wypełnia pasja do pracy z dziećmi oraz miłość do tańca.

Magda-Pabin-Majchrzak

Magda

Kierownik w Poznaniu, Koordynator na północną Polskę

Magda jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Ferii 2017. Ukończyła studia wschodoznawcze oraz podyplomowe przygotowanie pedagogiczne. Swoją przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęła jako harcerka, a następnie instruktorka w stopniu harcmistrzyni. Na co dzień pisze doktorat na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwielbia książki, od pierwszego wejrzenia zakochała się w Rosji. Wolny czas spędza nad rękodziełem – od haftu i szycia po zabawy w drewnie oraz starając się zrealizować wszystkie swoje marzenia.

Pracowała jako animator dziecięcy, wychowawca oraz kierownik kolonii. Praca z dziećmi daje jej satysfakcje i radość.

niemier

Karolina

Karolina jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Psycholog i pedagog-socjoterapeuta. Od ponad 6 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w różny sposób – prowadząc warsztaty oraz wykłady na tematy psychoedukacyjne i pedagogiczne, współpracując w projekcie Wolno Dzieciom na Festiwalu Malta, a także będąc wychowawcą na koloniach i zimowiskach. Ta praca przynosi jej dużo inspiracji i energii do dalszych działań. Ma tysiąc pomysłów na minutę, do każdego zadania podchodzi z ciekawością i zapałem. Stara się prowadzić kreatywne życie, chętnie podejmuje nowe wyzwania i uczy się nowych umiejętności z przeróżnych dziedzin (ostatnio jest to pszczelarstwo). Uwielbia podróżować, poznawać nowe kultury i uczyć się języków obcych. Nałogowo kolekcjonuje pocztówki, kamienie i …. wiedzę.

karolina-jankiewicz-1

Karolina

Karolina jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Licencjonowany pedagog o specjalności opiekuńczo-wychowawczej po Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie na Uniwersytecie Wrocławskim uczęszcza na studia II stopnia o profilu pedagogicznym, specjalizacja wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Odbyła dodatkowe kursy i uczestniczyła w warsztatach tj.: animator zabaw dla dzieci, integracja grupy w szkole – tańce integracyjne, metody i zabawy z chustą Klanza, szkolenie plastyczne. Angażuje się w swój rozwój, uczestniczy w różnych szkoleniach

Prywatnie oraz w kontaktach interpersonalnych jest osobą bardzo otwartą, która potrafi zadbać o relacje z drugą osobą. Uśmiech, dowcip oraz humor jest podstawową cechą, która towarzyszy jej podczas każdej sytuacji.

Mocno angażuje się w swojej pracy i często stawia poprzeczkę ponad swoje możliwości. W przyszłości chce nauczać dzieci języka polskiego oraz pomagać w kwestiach logopedycznych. Dąży do określonego wcześniej celu z zawsze pozytywnym nastawieniem. Dzieci zaraża uśmiechem oraz mobilizuje wychowanków do działania. Ma milion pomysłów na minutę i preferuje zabawy, które wzbudzają u nich kreatywne myślenie.

Pedagog z powołania, którego motto brzmi: uśmiechem zmieniaj świat!

Kasia-miszczynska-371x278-1

Katarzyna

Kasia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Geografia. Podczas studiów zarówno licencjackich jak i magisterskich uzyskała uprawnienia pedagogiczne, dzięki którym ma możliwość realizowania swoich marzeń i dzielenia się wiedzą z innymi. Kasia okres studiów wykorzystała bardzo aktywnie. Zdobyła wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, poprzez liczne zajęcia terenowe, wolontariat oraz kursy i zajęcia dodatkowe. Aktualnie aktywny, szczęśliwy, pracowity nauczyciel i przyrodnik. Kasia jest osobą bardzo otwartą, szczerą, dbającą o dobro osób z którymi pracuje. Wkłada bardzo dużo serca w swoją pracę i zawsze stara się o jak najlepszy efekt. W pracy z dziećmi jest bardzo cierpliwa, kreatywna, stara się zainteresować każde dziecko. Angażuje wszystkich uczestników zabawy, tak by każdy miał szansę zaistnieć i wykorzystać swoje możliwości. Podczas zajęć Kasia jest zawsze uśmiechnięta, co skutkuje dużym uśmiechem na twarzy dzieci. Jej wykształcenie zdobyte na studiach, praktyka w obszarze edukacji oraz zaangażowanie powoduje, że praca sprawia jej dużą przyjemność i radość. Swoje zainteresowanie podróżami, innymi kulturami, oraz szeroko rozumianym „światem”, z dużym zapałem przekazuje innym. Kasia wie „co w trawie piszczy”

Każdy swój dzień łączy ze sportem, ponieważ wie, że to najprostsza droga do dobrego samopoczucia. Podczas zajęć z dziećmi stawia na aktywność fizyczną. Sama od najmłodszych lat była członkiem zespołu folklorystycznego. Umiejętności taneczne wykorzystuje podczas zabaw z dziećmi. Połączenie folkloru oraz zamiłowania do otaczającego środowiska wypracowało w niej duże poczucie tożsamości regionalnej. Hasło którym kieruje się w swojej pracy to „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nią wiedzą jak dbać o środowisko, oraz jak ważna jest najbliższa okolica w której mieszkają i dorastają dzieci.

Pedagog z powołania, którego motto brzmi: uśmiechem zmieniaj świat!

Aga

Agnieszka

Agnieszka jest nauczycielem języka polskiego w szkole podstawowej. Już podczas studiów polonistycznych pracowała z dziećmi, prowadząc warsztaty plastyczne. Jej drugie imię to… muzyka. Kocha śpiewać, tańczyć, grać na gitarze i wykorzystywać to wszystko w pracy z dziećmi! Jej motto to nauka przez zabawę. Uwielbia, gdy na zajęciach coś się dzieje – na pewno w ruch pójdą kredki, pisaki, nożyczki i wszystko, co tylko ma pod ręką! Wie również, że najlepsza nauka odbywa się nie inaczej, jak tylko przez działanie! Agnieszka jest osobą uśmiechniętą, ceniącą zaangażowanie dzieci. Ich szczęście i zadowolenie z zajęć to jej podwójna radość. Nie rozstaje się też z dobrą książką. Niektóre potrafi czytać wiele razy i zawsze czymś nowym ją zaskakują! Potrafi słuchać uczniów, rozmawiać i wszystko im tłumaczyć, przy czym jest cierpliwa i konsekwentna. To mistrzyni organizacji, która zawsze dąży do wyznaczonych celów, umiejętnie planując i organizując każdą czynność. Wyznaje zasadę, że najlepszy czas wolny to czas zorganizowany!

Gosia-Wróbel.

Małgorzata

Kierownik

Małgorzata z zawodu i z zamiłowania jest absolwentką bibliotekoznawstwa i informacji naukowo-technicznej z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyła również studia podyplomowe z edukacji dla bezpieczeństwa. Jej pasją są książki. Zanim jednak zaczęła pracę z dzieciakami zatrudniała się w różnych miejscach: księgarnia, szpital, Biblioteka Uniwersytecka.

Pracowała w różnych placówkach oświatowych. Jest nauczycielem mianowanym i pracuje jako bibliotekarz w szkole podstawowej.Jest osobą odpowiedzialną i niekonfliktową, łatwo nawiązuje kontakty z innymi. Lubi swoją pracę, a szczególnie praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji.

Asia

Joanna

Asia jest studentką czwartego roku filologii angielskiej ze specjalizacją metodyczną. Od kilku lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako lektor języka angielskiego. Jednak języki obce to nie jedyna jej pasja. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, w szczególności kryminały i historie, które niekoniecznie trafiały na pierwsze miejsce w rankingach. Jej pasją jest również kino i różnego gatunku filmy. Jest osobą aktywną, pełną pozytywnej energii, którą chętnie się dzieli i zaraża innych. Jest również świetnym animatorem zabaw i gier dla dzieci, a sama praca z nimi daje jej dużo satysfakcji i radości. Jak sama o sobie mówi, „ma gdzieś ukryte wewnętrzne dziecko”, co pozwala jej na świetną komunikację i zabawę z najmłodszymi.

Angelika-Sobczak

Angelika

Angelika Sobczak jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz kultura fizyczna. Pracuje z dziećmi nieprzerwanie od 7 lat. Jej ulubionym sposobem spędzania czasu z podopiecznymi są wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe oraz gry i zabawy. Ogromna fanka piłki nożnej i innych sportów zespołowych. W wolnym chwilach chętnie podróżuje oraz gotuje dla najbliższych osób. Na co dzień prowadzi warsztaty taneczno-ruchowe, ponieważ taniec jest jej pasją. ​

Kasia

Katarzyna

Kasia studiuje pedagogikę ze specjalnością opieka i terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Łódzkim. W przyszłości chciałaby pracować jako socjoterapeuta. Uwielbia zajęcia, które podnoszą pewność siebie i uczą lepszej współpracy w grupie.W trakcie trwania roku szkolnego pracuje jako niania i zajmuje się dziećmi w przedziale wiekowym 5-10 lat. Wakacje spędza jako wychowawca na koloniach i półkoloniach.

W wolnych chwila zgłębia kulturę Azji Wschodniej, szczególnie interesuje ją Korea Południowa i Japonia. Miłośniczka diety roślinnej, którą z pasją i sukcesami praktykuje w kuchni. Jest pozytywną, otwartą na nowe wyzwania osobą, która uwielbia pracę z dziećmi ze względu na ich kreatywność i nieszablonowe myślenie.

Magda-1

Magda

Studentka Politechniki Łódzkiej na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przygoda z pracą z dziećmi zaczęła się od pracy w Polskim Czerwonym Krzyżu w oddziale pabianickim, gdzie jest wolontariuszką do tej pory. W okresie wakacyjnym pracowała jako wychowawca na koloniach. Nie lubi się nudzić, uwielbia uczyć się nowych rzeczy, zafascynowana nauką języków obcych, nauka chemii i biologii. Interesuje się kulturą Hiszpanii, lubi też obejrzeć dobry film.

Gadomska_foto

Marta

Kierownik

Marta jest kierownikiem w Małym Geniuszu od Wakacji 2016. Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz licencjonowany pilot wycieczek. Pracowała w domu kultury, klubie tenisowym oraz w agencji eventowej. Organizowała wyjazdy narciarskie dla dzieci , młodzieży i rodzin, zatem przez kilka lat każdą zimę spędzała we Włoszech. Z tego okresu pozostała miłość do wszystkiego co włoskie oraz ogromne doświadczenie zawodowe w zakresie organizacji i logistyki.

Siła spokoju, opanowanie i optymizm – te cechy charakteru sprawiają, że poradzi sobie w każdej sytuacji.

Jej największą pasją jest jedzenie: gotowanie, testowanie restauracji, kolekcjonowanie książek kucharskich i śledzenie blogów kulinarnych. Z całego świata przywozi nowe przepisy i przyprawy. Współtworzy niesamowite wydarzenie kulinarne Targ Śniadaniowy.

weronika-iwaniuk

Weronika

Weronika jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2017. Miłośniczka przyrody rozwijająca swoją pasję nie tylko poprzez leśne eskapady, ale również studia na Uniwersytecie Warszawskim – na Wydziale Biologii. Od 6 lat jako animatorka organizuje i prowadzi zabawy dla dzieci oraz młodzieży. Od niedawna razem z zespołem prowadzi warsztaty biologiczne w warszawskim BioCentrum Edukacji Naukowej. Niesienie radości dzieciom i przekazywanie wiedzy to dla niej zarazem przyjemność i wyzwanie, w które wkłada całe swoje serce, nie bojąc się sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania. Prywatnie starsza siostra trzech nielubiących nudy braci.

Agnieszka-Sowinska-zdjęcie

Agnieszka

Agnieszka studiowała archeologię i pedagogikę (animację społeczno-kulturową) na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo jest trenerką umiejętności miękkich i kreatywności. Z dziećmi zaczęła pracować w harcerstwie. Wychowawcą na obozach jest już od 12 lat. W pracy z dziećmi stara się dawać im jak najwięcej przestrzeni na rozwój twórczy i własną kreatywność. Bywa przewodniczką po różnych kulturach, organizatorką gier i inicjatorką majsterek. Prywatnie uwielbia kuchnie wegetariańską, żeglarstwo i gry planszowe.

Aleksandra-Fiutkowska

Aleksandra

Aleksandra to niepoprawna optymistka, która nastwiona jest do wszystkiego pozytywnie. Studentka pedagogiki ogólnej o specjalności edukacja medialna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stara się patrzeć na świat w jasnych barwach, otacza się tylko tymi ludźmi, którzy ją motywują i inspirują do bycia najlepszą wersją siebie każdego dnia! Absolutnie zakochana w podróżowaniu i poznawaniu nowych ludzi oraz kultur. Ciężko jej wytrzymać długo w jednym miejscu, nienawidzi stagnacji i rutyny. W wolnych chwilach pracuje jako animator na różnych eventach i urodzinach z dziećmi – niezwykle ceni sobie swoją niezależność. Jest osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami i dąży do spełniania marzeń, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd – nie ma dla niej nic bardziej satysfakcjonującego niż wyjście poza swoją strefę komfortu i odkrywanie piękna świata.

Katarzyna-Więcek

Katarzyna

Kasia jest studentką pedagogiki o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze wiedziała, że chce pracować z dziećmi. Twierdzi, że dobry pedagog powinien być przede wszystkim pasjonatem swojego zawodu. Uważa, że w pracy z dziećmi najważniejsze jest podążanie za nimi. Zwolenniczka podmiotowego traktowania dzieci oraz zasady – uczeń i wychowawca stoją na równi. Według niej praca z dziećmi jest wymagającym i odpowiedzialnym zajęciem, ale przynosi ogromną satysfakcję. Sympatię najmłodszych zdobywa szczerym uśmiechem i ciepłym usposobieniem.

maja

Maja

Maja jest wychowawcą w Małym Geniuszu od wakacji 2017. Z wykształcenia filozof specjalizujący się w dziedzinie filozofii nauki oraz edukacji filozoficznej. Ukończyła program Nowoczesny Pedagog na wydziale Nauk Pedagogicznych (odbyła jeden semestr nauki na niemieckim Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, na wydziale Pedagogiki). Doświadczenie zawodowe zdobyła współpracując z wieloma instytucjami, firmami i organizacjami pozarządowymi m.in. Politechniką Warszawską (wydziałem Administracji i Nauk Społecznych), Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q zmianom, pracownią ceramiczną Formy Kolory. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Strefa Wzrostu. Ma kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i liceów oraz studentów. Prowadziła zajęcia w zakresie krytycznego myślenia i argumentacji, technik pamięciowych, kreatywności, motywacji, umiejętności wychowawczych i inteligencji emocjonalnej a także warsztaty twórcze.

julia

Julia

Studentka pedagogiki specjalnej ze specjalnością logopedia w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, przewodnicząca Koła Naukowego Logopedii oraz główny organizator konferencji „IV Europejski Dzień Logopedy – Usłysz mnie”. Certyfikowany wychowawca kolonijny. To ciepła i odpowiedzialna, która nie znosi nudy. Uwielbia dzieci za ich energię i zaskakującą pomysłowość, a każda zabawa jest niesamowitą przygodą. Zawsze z głową pełną pomysłów, szeroko uśmiechnięta i gotowa na odkrywanie z dziećmi ich samych.

Uwielbia czytać, spacerować po górach i podróżować. Interesuje się chemią.

damian-gruza

Damian

Damian pracuje w Małym Geniuszu od 2015 roku. Od najmłodszych lat świat pasjonował go swoją złożonością i za wszelką cenę próbował poznawać rządzące nim prawa. Doskonale wie jak ważne jest, by trafić na mentora, który potrafi zaciekawić daną dziedziną. Związany jest z dwoma warszawskimi uczelniami – obecnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie studiuje na kierunku lekarsko-dentystycznym oraz poprzednio z Politechniką Warszawską (Technologia Chemiczna). Wychodzi z założenia – swą wiedzę innym daj, sam z mądrości źródeł pij, dlatego chciałby dzielić się tym co ma – zdobytą wiedzą i pasją do nauki. Doświadczenie zdobył poprzez organizację pokazów z zakresu chemii, fizyki, biologii współpracując z macierzystymi szkołami do których uczęszczał. Organizator wykładów i warsztatów z zakresu nauk medycznych. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym oraz stypendiom potwierdza swoje przygotowanie merytoryczne.

Typ społecznika, altruista, otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Wie, że pasja rodzi się w głowie od najmłodszych lat i to właśnie wtedy mózg zostaje zaprogramowany na resztę życia.Teraz swoimi ambicjami i drogą do realizacji marzeń chciałby podzielić się z najmłodszymi. Zachęcić, a nie zniechęcić – to podejście, które prezentuje zaczynając każdą współpracę z dziećmi. Jego pasją są również podróże, fotografia i taniec towarzyski. Przez życie kieruje się słowami jednego z największych autorytetów, marzycieli świata i założyciela firmy Apple – Steve’a Jobsa – „Pozostań nienasyconym. Pozostań lekkomyślnym.”

michalina-surdyn

Michalina

Michasia jest studentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Zarządzanie. Pracowała jako animatorka sali zabaw organizując maluchom wymarzone urodziny, udzielała korepetycji z matematyki, organizowała też ogólnopolskie eventy promujące zdrowy tryb życia. Prywatnie ma zamiłowanie do psychologii, reklamy i malarstwa. Uwielbia czekoladę oraz kreatywne rozwiązania. Pasjonatka życia i wieczna optymistka. Nieodłącznym elementem jej ubioru jest uśmiech i owocowe kolczyki.

teresa-kołodziej-waw

Teresa

Teresa jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Jest absolwentką pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i resocjalizacji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Czynny nauczyciel i wychowawca. Specjalizuje się w trudnej młodzieży i oligofrenopedagogice. Pracuje z dziećmi w różnym przedziale wiekowym od 13 lat. Pasjonatka wyczynowej jazdy na rowerze, tenisa, pływania i weterynarii gryzoni. Miłośniczka zwierząt, podróży historycznych i kulinariów.

Ania-Jóźwiak-waw

Anna

Ania jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Ferii 2018. Pracuje z dziećmi od 2013 roku, ale prawda jest taka, że czuje się jakby robiła to od zawsze. Doświadczenie zdobyła współpracując z Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Interesują ją różne kultury – swoją wiedzę z chęcią przekazuje dzieciom poprzez wspaniałą zabawę. Wszelkie prace plastyczne zawsze były jej pasją, z zamiłowania tworzy zabawki i filcowe, edukacyjne książeczki dla dzieci. Prywatnie uwielbia kryminały i bezglutenową kuchnię..

Zuzanna-Mrozicka-zdjęcie

Zuzanna

Zuzia jest wychowawcą w Małym Geniuszu od Wakacji 2017. Studentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego (wraz z dodatkową specjalnością „Historia i społeczeństwo”). Lubi poszerzać horyzonty, często bierze udział w różnych szkoleniach i kursach animacyjnych. Jej celem jest pomaganie Małym Geniuszom w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności.

Uwielbia podróżować i uczyć się języków. Interesuje się historią – głównie czasami starożytnymi i nowożytnymi. W wolnych chwilach śpiewa i tańczy.

PatrycjaKuzalskazdj

Patrycja

Patrycja jest wychowawcą w Małym Geniuszu rozpoczęła od 2017. Studentka Uniwersytetu Warszawskiego. W zależności od rozwoju zmian w życiu, swoją przyszłość wiąże z pracą nauczyciela historii lub psychologa. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego w Fundacji na Rzecz Rozwoju INSPIRATOR i działała jako wolontariuszka w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jej pasją jest bioarcheologia i sztuka makijażu.

Ania

Anna

Kierownik

Ania jest psycholożką, trenerką i instruktorką harcerską w stopniu harcmistrzyni. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Tak jak Nelson Mandela wierzy, że „edukacja to najpotężniejsza broń jakiej możemy użyć, żeby zmieniać świat”. Dlatego właśnie nieustannie się uczy i poszerza swoje horyzonty. Od ośmiu lat jako wolontariuszka szkoli młodych liderów w Związku Harcerstwa Polskiego. Od trzech lat prowadzi spotkania psychoedukacyjne dla uczniów w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Interesuje się wspieraniem rozwoju osobistego i psychologią społeczną, a zwłaszcza zagadnieniami aktywności obywatelskiej oraz tym, jak człowiek i miasto wpływają na siebie wzajemnie. Uwielbia podróżować z plecakiem, odkrywać nowe kultury, krajobrazy i smaki, a po powrocie gotować dla i z przyjaciółmi.

Asia-1

Joanna

Joanna jest studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Rozpoczęła również kurs psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoją przyszłość wiąże z czynną pomocą psychoterapeutyczną indywidualną i par. Interesuje ją również psychologia rozwojowa i tematy dotyczące wpływu rodziny na rozwój człowieka.

Jej pasją jest kontakt z naturą, bardzo lubi aktywny wypoczynek i pielęgnację roślin. Kolejną pasją jest taniec. Gdy była młodsza często wjeżdżała na obozy taneczne i ćwiczyła m.in. w Teatrze Tańca Capitol. Jest to dla niej sposób żeby dbać o rozwój duszy i ciała. Była również Tutorem w Akademii Przyszłości, tam zdobywała doświadczenie we współpracy z dziećmi. Praca z dziećmi wprowadza do jej życia radość.

Barbara-Kinach

Barbara

Basia pochodzi z Legnicy, gdzie w Młodzieżowym Centrum Kultury odkrywała i rozwijała swój talent artystyczny. Obecnie jest studentką 4 roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Swoją pasję artystyczną przekazuje również w pracy z dziećmi. Pierwsze doświadczenia zdobywała prowadząc warsztaty plastyczne, animacje oraz różnego rodzaju zajęcia z dziećmi przedszkolnymi. Uwielbia grafikę, sztukę oraz naturę. Czerpie z nich siłę i radość życia.

Monika-1

Monika

Monika jest pedagogiem, nauczycielem przedszkola i dydaktykiem nauczania wczesnoszkolnego oraz terapeutą pedagogicznym. Ukończyła liceum artystyczne, kurs kwalifikacyjny ze sztuki w Jeleniej Górze i arteterapii w Warszawie. Prowadzi popołudniami stowarzyszenie na rzecz osób w potrzebie, które zajmuje się również działalnością edukacyjno – kulturalną. Posiada 10 – letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku i rozwoju. Obecnie pracuje w oddziale zerowym, prowadząc jednocześnie popołudniową działalność społeczną. Kocha dzieci a jej motto życiowe w pracy to słowa Leopolda Staffa: „Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, A szczyt twórczości to tworzenie siebie”, dlatego Monika to artystyczna dusza, która rozwija przed dziećmi szeroki wachlarz działań twórczych.

Ada-wrocław

Ada

Ada jest studentką trzeciego roku Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku matematyka. Podczas swoich studiów zdobyła uprawnienia oraz doświadczenie, które pozwalają jej współpracować z dziećmi i młodzieżą. Uwielbia podróże, dobrą książkę, długie spacery oraz prace manualne. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną radość, a także daje siłę do działania. Jest osobą bardzo komunikatywną, odpowiedzialną oraz kreatywną.