Izabela Perez Harriette

Izabela Perez Harriette

Fotografia

Super mama energicznego dwulatka, przy okazji wyspecjalizowana finansistka , która wszystko ma pod kontrolą . Jej miłością jest fotografia, dzięki której potrafi uchwycić w swoim obiektywie  każdy ważny moment z życia  – podróży, ślubu czy narodzin,  a także te mniej ważne a równie specjalne. Jej talent zauważyli najlepsi .W 2010 roku została nagrodzona  w prestiżowym Wielkim KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM NATIONAL GEOGRAPHIC . Jej zdjęcie pt. „Ninas” zajęło 1. miejsce w kategorii Ludzie oraz zdobyło GRAND PRIX całego konkursu.

Prowadzi dwa blogi jeden fotograficzny , drugi  foto (wy)wnętrzarski.  Jej głowa kipi od pomysłów, które zapisuje w  notesie, aby móc je wszystkie zrealizować .  Jej kreatywność i wyczucie stylu  doceniła IKEA . Od zeszłego roku współpracuje z nimi  tworząc i fotografując projekty DIY na  flagowego bloga firmy w Polsce.

Kamil Muzyka

Kamil Muzyka

Prawo kosmiczne

Specjalista ds. prawnych. Doktorant Polskiej Akademii Nauk, konsultant w dziedzinach prawa górnictwa kosmicznego  produkcji w przestrzeni kosmicznej oraz prawa własności przemysłowej, działający na polu krajowym i międzynarodowym. Współprowadzi strony Prawo i Kosmos oraz Punkt Libracyjny. Absolwent Copernicus Space Science Laboratory oraz stażu w Institute for Ethics and Emerging Technologies. Od wielu lat zajmuje się promocją wiedzy na temat astronautyki, nauk kosmicznych, nowych technologii i prawa.

Uwielbia muzykę, strzelectwo, modelarstwo, motocykle, fotografię oraz pracę naukową.

Patrycja Grossman

Patrycja Grossman

Augmented reality, mapping, fotomontaż, golf

Absolwentka Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku Sztuki Nowych Mediów. Pierwsze kroki stawiała w Państwowej Szkole Plastycznej im. Wojciecha Gersona, gdzie rozwijała swoje pasje i uzyskała tytuł Artysty Plastyka. Specjalizacją Patrycji jest grafika oraz animacja 2D, nie zapomina jednak o pozostałych gałęziach sztuk plastycznych, które są fundamentem jej działalności.

Zawsze z wielkim zainteresowaniem przyglądała się nowym technologiom i ich wykorzystaniu w sztuce, co do dziś koncentruje jej działania.  Aktualnie rozwija się jako grafik freelancer, motion designer, realizując swoje pasje przy różnorodnych projektach. Dzięki temu ma czas na podróże i sport, który są na szczycie priorytetów.

Od najmłodszych lat uwielbiała aktywność fizyczną – biegi (również w amatorskich zawodach sztafetowych), pływanie, snowboard, itd. Do tej grupy jakiś czas temu dołączył także golf, który działa uzależniająco i pochłania znaczną część swojego wolnego czasu.

Aleksandra Klepacka

Aleksandra Klepacka

Warsztaty musicalowe, śpiewanie Disney'a

Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie o specjalności wokalistyka jazzowa w klasie śpiewu Danuty Sendeckiej. Obecnie studentka Dziennikarstwa i Biznesu Muzycznego we Wrocławiu. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Bliżej Gitary”. Instruktorka śpiewu Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Od wielu lat jest instruktorem wokalnym na obozach i warsztatach muzycznych w całej Polsce. Jako uczestniczka wielu warsztatów kształciła się m.in. u Karen Edwards (wokalistka m.in. u Prince’a) i Boba Stoloffa (wykładowca Berklee College Of Music). Jako wokalistka brała udział w nagraniu płyty „Wstań” pod kierownictwem Piotra Nazaruka (TGD).

Katarzyna Kubalska

Katarzyna Kubalska

User Experience

Kasia jest osobą, która uwielbia dociekać przyczyn zachowania ludzi i znajdować wzorce, które kierują ich zachowaniem. Z tego powodu wybrała kierunek studiów kognitywistyka, chcąc pogłębić swoją wiedzę na temat tego w jaki sposób ludzie przetwarzają informacje, jakie schematy poznawcze im w tym towarzyszą oraz jaką rolę ogrywa pamięć i uwaga w całości procesu podejmowania decyzji. 

Bycie User Experience Specialist, pozwala jej osadzać wiedzę o ludzkich zachowaniach  w kontekście konkretnych produktów, nowych technologii, oraz potrzeb i przyzwyczajeń ludzi.

Jest również współorganizatorką organizacji non-profit Ladies that UX Warsaw, której głównym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla osób z branży, lub takich, które do niej aspirują. Uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. W wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem, lubi aktywnie spędzać czas, spacerować z psem i chodzić na koncerty. 

Sławek Muturi

Sławek Muturi

Przedsiębiorczość, inwestowanie

Absolwent SGH, UW oraz MBA w London Business School. Równolegle do pracy na etacie (partner w Andersen oraz w Deloitte), kupował mieszkania na wynajem, dzięki czemu w maju 2009 roku, w wieku 43 lat, przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Dziś jego misją jest wsparcie jak największej liczby osób w osiągnieciu wolności finansowej.

Dzieli się swoim doświadczeniem (autor 6 książek, bloga fridomia.pl); cywilizuje polski rynek (pionier wielu dobrych praktyk najmu); oferując usługę zarządzania najmem (Mzuri obsługuje ponad 2600 lokali); doradza przy zakupie mieszkań na wynajem (Mzuri Investments pomogło w zakupie ponad 600 lokali). Ostatnią jego inicjatywą jest platforma do grupowego inwestowania w nieruchomości w formule crowdfund investing (5 spółek Mzuri CFI).

Sławek sporo podróżuje – odwiedził każdy (bez wyjątku) kraj na świecie i uczy się jednego języka rocznie (włada już 11-stoma).

Julianna Chrzanowska

Julianna Chrzanowska

Warsztaty egiptologiczne, Komparatystyka cywilizacji

Przymiotnik, który jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy się ją poznaje – kolorowa. Może właśnie dlatego lubi spędzać czas z dziećmi, które widzą świat w pełni barw. Uważa, że prawdziwą radość z wiedzy czerpie się, dopiero gdy można ją komuś przekazać i nią zainteresować.

Na Uniwersytecie Jagielońskim poznawała i zagłębiała się w świat innych kultur, uczyła się m. in. języka arabskiego i jidysz, a w efekcie została komparatystką cywilizacji. By spełnić marzenia o czytaniu i pisaniu hieroglifów, przeprowadziła się z ukochanego Krakowa do sympatycznej Warszawy, gdzie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku orientalistyka – egiptologia. Przez rok, kiedy studiowała dziennie w Krakowie i Warszawie zrozumiała, że nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza gdy robi się coś z pasji.

Praktykę animacyjną zdobywała m. in. w warszawskim oddziale Uniwersytetu Dzieci. Prowadziła warsztaty z zakresu egiptologii w placówkach szkolnych i przedszkolnych, współpracowała z Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Jest stypendystką Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w roku akademickim 2015/2016.

Piotr Chimko

Piotr Chimko

Wystapiąpienia publiczne i storytelling

Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Dyrektor Dystryktu w Toastmasters International, największej na świecie organizacji edukacyjnej, która propaguje idee skutecznej komunikacji i przywódzxtwa. Zawodowo analityk biznesowy i menedżer z siedemnastoletnim doświadczeniem korporacyjnym. Ekspert w zakresie raportowania i zarządzania procesami.
 
Po godzinach biega, pływa, gra na różnych instrumentach muzycznych oraz przyjmuje razem z żoną gości w Arrivia Bed & Breakfast w Łodzi i pomaga swoim trzem synom rozwijać skrzydła.
Aleksandra Łogusz

Aleksandra Łogusz

Fotografia, Dziennikarstwo

Wszędobylska dusza, która zaraża pozytywną energią. Ledwo zadebiutowała jako fotograf, a jej zdjęcie „Sen o Warszawie” zostało wyróżnione tytułem ZDJĘCIE ROKU 2014. Jej dokonania można by podzielić między kilka osób! Zanim zajęła się fotografią, jako dziennikarka pisała i biegała z mikrofonem po mieście, a jako event manager organizowała wielkie konferencje.

Absolwentka dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu Śląskiego, specjalistka od rzeczy niemożliwych, uważa, że wszystko może się udać, jeśli ma się odpowiednie podejście, co widać na jej fotografiach. Jej zdjęcia architektury oraz miasta widzianego z wysokich i niedostępnych miejsc pojawiają się na wszystkich warszawskich portalach.

Uwielbia podróżować – jako miłośniczka Azji wielokrotnie odwiedzała Japonię, studiowała w Oregonie ( USA) i kilka lat mieszkała na Bałkanach. Ceni sobie kreatywność i inwencję twórczą. Prowadzi popularnego bloga, na którym prezentuje Warszawę nieznaną, ale zawsze piękną.

Julia Kępisty

Julia Kępisty

Gra na rurkach bum bum

Julia Kępisty ma wykształcenie w zakresie muzyki klasycznej i jazzowej. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie wokalu jazzowego i wiolonczeli. Wiele lat śpiewała w chórze, a także różnych zespołach: jazzowych, trip-hopowych, housowych, gospelowych, funkowych. Razem z siostrą tworzyła zespół Kępisty Quartet, z którym wydały płytę. Przez ostatnie dwa lata koncertowała z projektem Uha Uha, którym było trio trzech kobiet. Obecnie – razem ze swoją siostrą – tworzy zespół Siostry Łotry, w którym wspólnie komponują do tekstów Julii.
Współpracowała m.in. z Piotrem Banachem (Hey, Indios Bravos), Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Łukaszem Rostkowskim (L.U.C., REBELBABEL). Oprócz działalności muzycznej ma bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Uczyła śpiewu w Szkole Muzycznej Yamaha, udzielała prywatnych lekcji (również dorosłym), razem z siostrą prowadziła warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Świeciu, a także ogólnodostępne warsztaty muzyczne przy współpracy z Teatrem Horzycy w Toruniu.
Irena Nurkowska

Irena Nurkowska

Techniki szybkiego zapamiętywania

Absolwentka pedagogiki w zakresie pracy kulturalno – oświatowej oraz czterech kierunków studiów podyplomowych: Przygotowanie pedagogiczne i Oligofrenopedagogika, na Wydziale Psychologii – Trener Umiejętności Poznawczych , także Pedagogikę Prawa i Readaptacji Niedostosowanych Społecznie. Ostatnie 2 lata pracowała w Irlandii w Centrum Terapii Dziecięcej ”Sensory Kids – Pediatric Therapy Services” oraz w Stowarzyszeniu Nauczycieli Polskich – w Polskiej Szkole Podstawowej.

Od 2000 roku jest właścicielem firmy Studium Doskonalenia Pamięci, która zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem kursów doskonalenia zdolności poznawczych. Program „ Nauka to łatwa sztuka” ma za zadanie przekazać uczniom nowe sposoby i metody ułatwiające naukę  i przyśpieszające okres przyswajania wiedzy. Jego celem jest doskonalenie podstawowych funkcji poznawczych człowieka: pamięci, uwagi, spostrzegania oraz twórczego i logicznego myślenia.

Andre Mafra

Andre Mafra

Rytmika

Perkusista oraz tancerz samby, pochodzący z Brazylii. Założyciel oraz członek zespołu taneczno-muzycznego Sambalada, który miał przyjemność współpracować z gwiazdami polskiej estrady przy różnych projektach telewizyjnych (TVP 1, 2, TVN, POLSAT), między innymi: Taniec z Gwiazdami, Idol, MTV, VIVA, Europa da się lubić oraz przy oprawie taneczno-muzycznej wielu  gal i reklam.

Damian Merkel

Damian Merkel

Szermierka

Damian jest właścicielem firmy FENCING CLUB ( szkoła szermiercza). Aktywny zawodnik z 20-sto letnim doświadczeniem, medalista Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, były reprezentant Kadry Narodowej Juniorów.

Uczy szermierki od 2012. Prowadzi zajęcia w kilku szkołach w Warszawie dla ponad setki dzieci. Oprócz tego jest
sędzią Polskiego Związku Szermierczego Kat.A oraz nauczycielem wychowania fizycznego.

Michał Rozenberg

Michał Rozenberg

Język słowacki i słoweński

Absolwent słowacystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pisze doktorat na UW z literatury slowackiej. Zakochany w Słowacji i języku słowackim oraz wszystkim co ma cokolwiek wspólnego z tym podtatrzańskim krajem. Dłuższy czas mieszkał w naddunajskiej Bratysławie i zostawił tam kawałek siebie, stąd rozdarcie pomiędzy Warszawą a właśnie bratysławskimi ulicami. Główne zainteresowania to kawiarnie słowackiej stolicy, ale również historia, ta XIX i XX wieku, literatura słowacka i podróżowanie do Słowenii i Chorwacji.

Fenomeno spółka z o.o.

ul. Świeradowska 47, 02-662 Warszawa

zapisy@malygeniusz.org

+ 48 570 113 230

NIP: 521 36 90 132 REGON: 360865540

Fenomeno spółka z o.o. zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy w Warszawie, w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000550399.

Nr konta: 82 1050 1012 1000 0090 3054 1891

Chcesz być na bieżąco z Małym Geniuszem? Zapisz się do darmowej subskrybcji!

Share This